1000Kitap Logosu
Sizin Hiç Maviniz Var mı?
Sizin Hiç Maviniz Var mı?
Sizin Hiç Maviniz Var mı?

Sizin Hiç Maviniz Var mı?

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.7
22 Kişi
73
Okunma
23
Beğeni
1.568
Gösterim
168 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 46 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · İnkılap Kitabevi · Mayıs 2015 · Karton kapak · 9789751035735
"Yıldızlar insanlara ait, ama kimseninki birbirine benzemiyor. Bir tek sen kimsenin görmediği gibi göreceksin onları..." Küçük Prens, Antoine de Saint-Exupéry "Bazı anlar... Hiç beklemediğin bir anda, tam da yeni bir yara açılmışken bedeninde, gökyüzündeki güneşe karışmış, maviliğe benzeyen bir çift göz gülümser sana. Elleriyle başını tutup öptürür kendini. Bir öpersin, yine tutar bir daha öptürür. Kulağına, 'Seni çok seviyorum,' diye fısıldarsın. Bir gülücükle der ki, 'Biliyorum.' 'Bazen çok kızgın olabiliyorum, ama kızgınlığım sana değil, seni anlayamayan bana. Biliyorsun değil mi?'" Herkes gibi hayallerine tutunan, hayallerini gerçekleştirmek için çabalayan bir kadın Özge Uzun. Sizin gibi, bizim gibi... Âşık olmak, başarılı olmak, anne olmak isteyen bir kadın... Kimi hayaller gerçek olur, kimileriyse başka bir şey... En kötüsü de o "bir şeyi" tanımlayamamaktır. Bu kitap gözün gördüğü, yüreğin duyduğu, dilin söyleyemedikleriyle yazılmış çıplak bir kitap; mış gibi yapmayan, figüransız, çırılçıplak... Bir kadının kendi kalbiyle olan konuşmalarıyla derin, sahici, ama en çok da samimi. Biraz kulak kabartırsanız sesini bile duyabilirsiniz... Bir çift mavi göz... Bir çift beyaz kanat... Pembe hayaller... Ve her şeye rağmen umut... Sizin Hiç Maviniz Var mı?
8.7
10 üzerinden
22 Puan · 8 İnceleme
Begüm Özlem Yaman
Sizin Hiç Maviniz Var mı?'ı inceledi.
168 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Down, serebral palsi, otizm... Söylemesi kolay, yaşaması zor. O sadece bir melek. Hasta olduğu için ondan utanma. Evladının durumundan dolayı kendini eksik hissetme. Bu hayatta iyi insanlar da var. Onların sana yardım etmesine izin ver. Çocuğun için mutluluğun tanımını yeniden yap. Gül, eğlen, iyi giyin. Yaşama sevincini her zaman koru. Çocuğunu olduğu gibi kabul et, onu kıyaslama. Çocuğunun diğer çocuklarla kaynaşmasına izin ver. Evlatlar insanın kendi imtihanıdır. Sen güçlü olduğun için evladın seni seçti. Erkekler her zaman kadınlar kadar güçlü değildir. Eşin senden ve çocuğundan uzaklaşabilir, durumu kabul etmeyebilir. Bu durumda eşinle savaş fakat evladınla savaşma.
Sizin Hiç Maviniz Var mı?
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Çiğdem Aksoy Kahraman
Sizin Hiç Maviniz Var mı?'ı inceledi.
168 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitabı en çok kadınlar okusun istiyorum demiş Özge Uzun.. Gerçekten de kadınların okuması gerekiyor aynı zaman da erkeklerinde.. Hayatımda bir çok örnek var; Sağlıklı bir kız çocuğu, sırf koltukların tepesinde zıplayıp azıcık da olsa yaramazlık yaptı diye "keşke senin kolun bacağın olmasaydı" diyen anneler biliyorum, tanıyorum... Yazar yürümenin, hareket etmenin bile hayırlısı diyor. Şükretmeyi bilin. Her gününüze şükredin eliniz kolunuz bacağınız sağlıklı olduğu için şükredin çünkü çok şanslısınız! Özge Uzun'un gerçek hikayesini, oğlu Dağhan'la çıktığı zorlu mücadeleyi gözünüzde yaşlarla okuyacaksınız. Bir çift mavi göz… Bir çift beyaz kanat… Pembe hayaller… Ve her şeye rağmen umut… Sizin Hiç Maviniz Var mı?
Sizin Hiç Maviniz Var mı?
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
18
SelinGuzel
Sizin Hiç Maviniz Var mı?'ı inceledi.
168 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Özel bir çocuğa sahip bir annenin biraz isyankar, çokça vefakar, biraz öfkeli, çokça sevgi dolu anıları, gün be gün yaşadıkları... elbette ki bu durumu kullanmakla suçlanması, desteklenmesi, etrafa bilgi saçmak için çırpınışları... anne olmamama rağmen yüreğime dokundu, tavsiye ediyorum, özellikle umutsuzlukla baş etmeye çalışanlara.
Sizin Hiç Maviniz Var mı?
OKUYACAKLARIMA EKLE
5