Skandal Evlilik Marriage Serisi 2

8,6/10  (8 Oy) · 
18 okunma  · 
8 beğeni  · 
720 gösterim
Aşk, skandallara göğüs gerebilir mi?

Leah Carrollton mükemmel erkekle tanışıp evlenmeyi hayal etmektedir. Ama skandallarla dolu bir ilişki yaşayıp terk edilince dedikodularla yüzleşmek yerine, dönmemek üzere Londra'yı terk eder. Ancak hiç ummadığı bir anda hayatına Huxhold Vikontu Devon Marshal girer ve ona kaybettiği şeyleri geri alma fırsatı verir.

Devon, hayatını kuralları çiğneyerek geçirmiştir ve Leah ile oğluna soyadını vermek bile geleneklere karşı gelmesi için başlı başına bir fırsattır. Ama Devon, diğer kadınların aksine Leah'nın kendisini büyülediğini ve evliliğin sunduğu mutluluğa özlem duymasına yol açtığını fark eder. Peki skandal yaratmış bir evlilik, onları sonsuza dek mutlu edecek bir ilişkiye dönüşebilecek midir?

"Kahkaha ve gözyaşı konusunda kimse Cathy Maxwell'le yarışamaz!"
-Jill Barnett-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786053431978
 • Orijinal Adı:
  A Scandalous Marriage
 • Çeviri:
  Zeynep Çamaş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
FATMA AKSU 
24 Tem 10:27 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cathy Maxwell'in ilk defa bir kitabını okudum. Gerçekten beğendim. aşk, ihanet ve aile kavgalarının anlatıldığı yegane kitaplardan birisi bence. Leah ve Demon yıllardır birbirlerine düşman olan iki ailenin çocuklarıdır. Aralarında karşı koyamadıkları çekim ve aşk başlar ama aileleri arasındaki husumet nedeniyle ayrılmak zorunda kalırlar. Leah'ı ailesi aklı dengesi yerinde olmayan bir zenginle evlendirmek isterler. Leah evlenmek istemez. Leah'la evlendirmek istedikleri akli dengesi yerinde olmayan zenginin tek şartı Onun bakire olmasını şart koşmaktadır. Evlilikten kurtulmasının tek çaresinin bekaretini kaybetmesi olduğuna karar verir. Ve pek tanımadığı biriyle birlikte olur. Aralarında aşk yoktur. Ve Leah hamile kalır. Ama sevgilisinin başka bir aşığının eşiyle yaptığı düello da ölmesiyle tamamen ne yapacağını bilemez hale gelir ve her şeyi arkasında bırakıp kaçıp gider. Küçük bir çiflikte ki kulübeye sığınır....... Bir gün Demon' a mektup gelir Londra'dan büyük babasının hasta olduğu ölüm döşeğinde olduğu ve hemen Lonra'ya gelmesi gerektiği yazıyordur. Büyük babasıyla pek anlaşamayan ve Onu yıllardır görmediği için son defa büyük babası ölmeden görmek ister ve hızla yola koyulur. Ama yolda atının başına bir kaza gelir ve yeni bir at bulası gerekmektedir yakınlarda bir kulübe görür ve yardım istemek için kulübeye gider arkası dönük bir kadın görür ve ''Bayan bakar mısınız '' diye seslenir ve Bayan arkasını dönünce şok olur kayıplara karışmış olan ve sevdiği kız Leah karşısında durmaktadır. Ama bir şey fark eder. Leah hamiledir. Leah da Demon'u görünce şok olur paniğe kapılır ve ormana doğru kaçar. Demon da arkasından yetişmeye çalışır ve Leah ayağı takılıp düşer. Suyu gelir ve ağrıları başlar. Demon hemen Onu kucaklayıp kulübeye götürür. Ve Leah çok zor bir doğum yapar . Hatta ebe Onu da bebeği de kaybedeceğinden emindir. Ama Demon Leah'ın kurtulması için elinden geleni yapar ve Leah doğum yapar ama oğlu ölü doğar. Demon oğlanı kucaklar sarar ve o anda bebek nefes almaya başlar. Ve kader tekrara dan ağlarını örmeye başlar Leah ile Demon evlenirler. Ama mutluluk o kadar kolay değildir. Aile arasında ki husumet, ve Leah ın bebeği çok zor durumlara düşmelerine sebep olacaktır. Demon bebeğin kendinden sayılmasına ses çıkarmaz ailesi de çevre de öyle zanneder. Ama çok soru vardır kafaları karıştıran .... Aşkları aile arasında ki husumete bir son verecek midir acaba.... ya da acaba eskisi gibi aşklarına kaldıkları yerden devam etme şansları olabilecek mi?... Devamını kendiniz okuyarak görmenizi istiyorum. Bence güzel bir kitaptı. Tavsiye ediyorum..

PINAR DEĞİRMENCİ 
15 Oca 20:43 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Günün üçüncü kitabı da bitti
Su gibi akıcı kitaplar arkadaş hasta yatağımda okumak harika oldu seriyi sevdim kesinlikle yavaş yavaş özlü özlü devam eden bir kitaptı
İki düşman ailenin muhteşem çocukları oğlumuz devon kızımız leah
Kızımızı gördüğü an hersey değişiyor devon için
Ama bilmediği onun ailesinin katilinin kızı olduğu ama öğrendiğinde önüne hiç bir şey geçmiyor çünkü Leah gerçek olmadığını söylüyor zaten devon için onu gördüğü an hissettiği elektrik öne çıkıyor fakat hersey istedikleri gibi gitmiyor
Yıllar sonra leahı gördüğünde eskiye gidiyor devon ama bir fark var kız ...
Kitap su gibi aktı gitti devon a öyle acidım ki ah yazık gerçekten özelikle bir kaç yerde yüreğime dokundu satırlar
Gerçekten hoş ve sıcacık hikayesi var beğendim hoş ve anlamlı bir kitaptı

Kitaptan 1 Alıntı

Nur D. 
06 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

"En zor olan Leah, kendimizi affetmektir. Bizi sevenler bunları aşar ve bizler de aşmalıyız. Değiştiremeyeceğimiz olayların üstünde durmamalıyız. Daha da kötüsü, bazen başkalarınca bilinmeyen hatalar olur. Kalbimizde taşıdığımız sırlar. Bunları itiraf etmeye korkarız çünkü affedilmenin bedeli ödemek istediğimizden ağır olabilir."

Skandal Evlilik, Cathy Maxwell (Sayfa 253)Skandal Evlilik, Cathy Maxwell (Sayfa 253)