Smaragdgrøn (Ædelsten Trilogien - Del 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4232
Gösterim
Adı:
Smaragdgrøn
Alt başlık:
Ædelsten Trilogien - Del 3
Baskı tarihi:
11 Ekim 2016
Sayfa sayısı:
465
Format:
E-kitap
ISBN:
9788740613834
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Smaragdgrün (Liebe Geht Durch Alle Zeiten - 3)
Dil:
Danish
Ülke:
Denmark
Yayınevi:
Turbine Forlaget
Baskılar:
Zümrüt Yeşil
Smaragdgrøn
Jeg ville ikke være den første, der døde af et knust hjerte ...Gwen må og skal opfylde sin skæbne - der er bare ingen, der vil fortælle hende, hvad den går ud på. Siden hun fandt ud af, at hun er den såkaldte rubin - det sidste medlem af en cirkel af 12 tidsrejsende - er alting gået galt. Gwendolyn har en mistanke om, at grundlæggeren af den mystiske orden af tidsrejsende har ondt i sinde, men ingen vil lytte til hende. Og hun har netop fundet ud af, at hendes charmerende (og irriterende lækre) følgesvend Gideon vist har udnyttet hende hele tiden.Vil Gwendolyn afsløre ordenens hemmeligheder i tide?Smaragdgrøn er den spændende afslutning på Rubinrød-trilogien af Kerstin Gier. Trilogien er blevet en gigantisk international succes. Den er oversat til mere end 30 sprog og solgt i over 2,5 millioner eksemplarer.
464 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Kerstin Gier'in kaleme aldığı serilerden birini tamamlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Üç kitaptan oluşan Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi bitti. Yakut Kırmızı ile başlayıp Safir Mavi ile devam eden macera Zümrüt Yeşil ile son buldu. Bu seri benim için bir taraftan acaba sonunda ne olacak diye merak etmem nedeniyle bir an önce bitirmek istediğim ama bir taraftan da keşke biraz daha olsa da okusam dediğim bir seri oldu. Birbirinden sevilesi karakterler, özgün bir konu ve kurgu, yazarımızın akıcı, komik, tatlı üslubu ile bu seri damağımda çok güzel bir tat bıraktı. Aşk, fantastik öğeler, gizem unsurlarının bir araya geldiği serinin son kitabında ilk iki kitapta ucu açık bırakılan noktalar dolduruluyor, soru işaretlerine cevap bulunuyor.

Altı kadın ve altı erkekten oluşan on iki kişilik zaman yolcuları çemberinin son iki üyesi olan Gwendolyn ve Gideon'un maceraları Zümrüt Yeşil'de de devam ediyor. Gwenny ve Gideon bir yandan geçmişteki balolar, ziyaretlerle uğraşırken bir yandan da kendileri ve diğer zaman yolcuları ile ilgili türlü gerçekleri açığa çıkarmaya çalışıyorlar. Tabii işleri hiç kolay değil çünkü karşılarındaki kişi muhafızların koruyucusu, güçlü Saint Germain Kontu'ndan başkası değil.

Zümrüt Yeşil serinin son kitabı olması nedeniyle kitaptan beklentim seriye, karakterlere dair kafamda bulunan tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmasıydı. Evet Zümrüt Yeşil büyük ölçüde bunu başardı. Büyük ölçüde dememin nedeni de keşke birkaç bölüm daha eklenerek olayların sonrasına, karakterlere ne olduğuna daha geniş yer verilseydi şeklindeki düşüncem. Ama bir kitap ya da seri, size okurken fazlasıyla keyif vermişse bu tür noktaları görmezden gelebiliyorsunuz ve ben de tam olarak böyle yapacağım. Seri iyi kişiler-kötü kişiler bağlamında genel itibariyle tahmin edilebilir noktalar barındırsa da bir iki durum beni gerçekten şaşırttı diyebilirim. Gwenny ve en yakın arkadaşı Leslie arasındaki ilişki mükemmeldi. İkili arasındaki diyalogları okurken veya Gwenny zaman zaman iç sesini konuştururken kahkaha attığım da doğrudur. :) Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi benim için çok güzel bir okuma oldu. Aşırı keyif aldım, güldüm, merak ettim, şaşırdım. Fantastik kitapları zaten seven biri olarak bu türün başka unsurlarla bir araya getirilerek bu denli duru bir şekilde ele alınması beğenimi kazandı. Sayfalar su gibi aktı gitti. Konudan bu konunun anlatılışına, karakterlerden kitap tasarımına kadar her şey mükemmeldi. Bu seriyi okuduğum için oldukça memnunum. Kerstin Gier'e bayıldım ve umarım yazarın diğer serisi olan Silber'i de okuyacağım. O seriyi de  beğeneceğimden şüphem yok. Değerli taşlar, gizemli durumlar, aşk, fantastik öğeler, korkular, kıskançlık ve sevgi dolu bu dünyaya sizleri de davet ediyorum. Hepinize keyifli okumalar.
464 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin son kitabı Zümrüt Yeşil'i bugün itibariyle bitirdim. Çok uzun zamandır okumak istediğim bir seriydi. Keşke çok daha önce okusaymışım. Çok güzel bir seriydi. Kitap kalın olmasına rağmen son derece akıcıydı ve hızlı bir şekilde okudum. Yazar olayları çok güzel bir şekilde kurgulamış. Sonu nereye bağlanacak diye çok merak ediyordum ve sonuyla gerçekten beni şaşırttı. Hem fantastik hem romantik! Gideon ile Gwen'in gerilimli aşk hikayesi sizleri içine alacak. Okumanızı tavsiye ederim.
464 syf.
·3 günde·8/10
Zümrüt Yeşil'i de bitirerek bu seriyi bitirmiş bulunmaktayım. Normalde bir serinin ilk kitabını bitirdikten hemen sonra ikinci kitaba başlamam. Araya birkaç kitap sıkıştırmayı severim çünkü seri maratonu yapmak beni resmen boğar. Ne var ki bu seride böyle olmadı. Kitapları art arda okudum, üç kitaplık bir seri olsa da sayfaları kalındı.

Seri gerçekten çok akıcı ve çok tatlı... Yazar üç kitabı da öyle planlamış ki okurken hayran kalmamak elde olmuyor. Yazarın ne kadar başarılı bir iş çıkardığını bu kitabı okuduktan sonra anlıyorsunuz. Birinci kitaptaki olayların bu kitapta da yer alması bunu açıklıyor. Kitap beni bazı yerlerde gerçekten çok şaşırttı.

En sevdiğim karakter kuşkusuz Caroline idi:):) Dediğim gibi yazar üç kitabı da harika bir şekilde planlamış. Kesinlikle tavsiye ederim. Keyifli okumalar:):)

Seri sıralaması:
1)Yakut Kırmızı(#46475955)
2)Safir Mavi (#46534957)
3)Zümrüt Yeşil
464 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
(Ben Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisini toplu olarak yorumlayacağım.)

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer bir ara bloglarda en çok gördüğüm serilerden biriydi. O zamanlar aldığı güzel yorumlarla ilgimi çekmişti. İnternette bütün seriyi uygun bir fiyata yakalayınca aldım ve kısa sürede okudum.

A.T.Z.İ.G. bir üçleme. Sırasıyla Yakut Kırmızı, Safir Mavi ve Zümrüt Yeşil kitaplarından oluşuyor. Bin küsur sayfada iki haftalık bir süreç anlatılıyor (Hatta ilk kitap üç günde geçiyor). Karakterlerin çokluğu ve Alman olmaları sebebiyle isimlerinin okunuşunun zorluğu gibi nedenlerden dolayı ben seriyi fazla ara vermeden arka arkaya okumanızı önereceğim. Zaten o kadar akıcı ve eğlenceli ki elinizden bırakamayacaksınız.

Gideon âşık olunan erkek karakterler listeme hızlı bir giriş yaptı. 18 yaşında olmasını lütfen görmezden gelin :-)

Leslie ise kendime kitaplardan en yakın arkadaş seçecek olsaydım ilk tercihlerimden olurdu. Baş kadın karakterin gölgesinde kalmayan, kendine özel yardımcı karakterleri seviyorum.

Pegasus Yayınları biz okuyucular tarafından sık sık kitaplarının pahalılığı yüzünden eleştiriliyor ama bu seri için aldıkları her kuruşu hak ettiklerini düşünüyorum. Üç kitabın da kapağı, baskı kalitesi, kağıt kalitesi, kutusu mükemmel. Arşivlik, uzun yıllar kütüphanede saklamalık.

A.T.Z.İ.G. serisi tam “Kendini İyi Hisset” tarzında. Sadece gençlere değil her yaştan insana hitap ediyor bence. Hayata biraz ara vermek ve eğlenmek isterseniz ilk tercihiniz olsun.

Serinin üç kitabı 2013,2014 ve 2016 yapımı olmak üzere üç filme çekilmiş. IMDB puanları 5.8-6.5 arasında. Buradan çok başarılı uyarlamalar olmadığını anlayabiliriz. Ben kitabın, kafamın içindeki güzel halini bozmak istemediğimden filmleri izlemeyeceğim. Sizlere tavsiyem seriyi okumanız ama eğer okumayı düşünmüyorsanız filmlerine şans verebilirsiniz.
464 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisinin üçüncü ve son kitabı. Kitap çabuk bitmesin diye dua ederken kendimi bir anda son sayfada buldum o kadar akıcıydı yani.....
Gizem, gerilim, bilimkurgu, romantizm ve maceranın doyurucu bir karışımı.
Zümrüt Yeşil, bir solukta okuyabileceğiniz ve bitmek bilmeyen maceralarla sizi esir eden bir kitap. Evet, Gideon'un Safir Mavi'de yaptığı her şeyin mantıklı ve güzel bir açıklaması vardı.
464 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Son kitabın kapağını az önce kapattım. Gwen ve Gideon'un varlığına çok alışmışım, bittiğine üzüldüm. Çok beğendim, iyi ki okumuşum, iyi ki bu güzel hikayeye konuk olmuşum. Macera bir yandan devam ederken bir yandan da tatlı bir aşka tanık oluyoruz. Bunca tempoda sonra bitmesi bir boşluk oluşturuyor insanda. Mutlaka okuyun.
464 syf.
·15 günde·Beğendi·10/10
Seriyi bitirdim ve keşke bitmese dedim .diğer okurların yorumlarında görüp almıştım gerçekten çok hoş bir seriymis. Sizi yormadan akıcı gizemli mizahi bir hikayenin içine alıyor tavsiye ederim
Arada Gwendolyn niye bir şeyleri anlamıyor diye sinirleniyordum. Sonra sinirlenme sebebimin anlayıp da bize anlatmadığı için olduğunu, benim de anlamadığımı fark ettim. Kızı normal yapmışlar. Onun dışında açıklanmayan şeyler vardı. Öğrendiğimiz yeni şeylerle ilgili gelişmeleri göremedik hiç.
Kolay okunan bir kitap ama kendi katagorisinde beş üzerinden üç yıldızı geçemez benim için. Komikti falan ama ıhıh olmamış.
464 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
SPOİLER

Her şeyin açığa çıktığı, olayların açıklandığı sonuç bölümü olarak yazılmış sonuncu kitap. Yine de hala soru işaretleri var aklımda. Okul hayaleti James'in tamamlanmamış işi neydi açıklansın isterdim. Kuzeni Charlotte sonrasında neler yapmış detay verilebilirdi. Ve Gideon tek başına hepsini içmeseydi de tozu bir şekilde çoğaltmayı başarsalardı Veya en azından deneselerdi daha mı faydalı olurdu diye de düşünmeden edemedim tabii ama bunların dışında oldukça iyiydi. Ayrıca yine aklıma gelen sözde "ölümsüzlük uzun yaşamak değil, çevrendeki herkesin öldüğünü görmektir" oldu.
464 syf.
·Beğendi·9/10
ve serinin son kitabı.. oldum olası fantastik şeyleri severim zaten. çok hayalci, çok gerçek dışı, olmazları olduran herşeyi çekici bulurum. çünkü 'gerçeklere' gözlerimi kapatarak yaşamak, 'kötü olan bi dünyadan' öylece kurtulmak kolayıma geliyor açıkçası. evet çocukça bi davranış olabilir ama zaten hepimiz çocuk kalmak istemiyor muyduk? hepimiz bıkmamış mıydık büyümelerimizle kirlenen bu hayattan? hepimiz bu kötü dünyaya gözlerimizi kapatmak istemiyor muyduk? neyse.. nerde kalmıştık? kitap.. hem zaten sadece kitaplar mutlu sonla biter..
464 syf.
·8 günde·6/10
Kitaptan beklediğim fazla bir şey yoktu açıkçası. Son 100 sayfaya gelene kadar akıcı denilebilecek biçimde okumamı da sürdürdüm. Fakat bundan sonra kitabı bitirmekte zorlandım. Bunun nedeni de bende merak uyandırmaması oldu. Sanırım fantastik kitaplarla aram pek yok.
464 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bu seri... mükemmeldi. O kadar beğendim ki,,, 2017 favorilerime girdi. Böyle bir konuda ilk kez okudum yani konunun özgünlüğünden tutun karakterlerin samimiyetine... Zamana yolculuk geni Charlotte yerine Gwendolyn'e geçer. Charlotte'nin tüm ömrü buna hazırlanarak geçmişti, peki Gwendolyn? Bu kısımdan sonrası spoilerli olacak...

Kitabın başında Gideon ve Gwendolyn küsmüştü. Ama bu küslüğün sebebi, Gideon'un Gwendolyn'i korumak istemesiydi. Çok tatlı bir şekilde barıştılar. Gwen'in Lucy ve Paul'ün kızı olduğunu öğrendiğim zaman şok olmuştum. Hiç beklemiyordum sana inanmıştım sahte anne... Ama Gwen sahte annesini çabuk affetti.

Seri ve kitap fazla güzeldi. En sevdiğim kitap, 1. kitap oldu. En sevdiğim karakter Gideon tabiki! En sevdiğim olay ise Kont'un Gideon'u öldürmesi ama Gideon'un felsefe taşını içtiğinden ölmemesi.

Bir sorun var. Keşke yazar bize 300 yıl sonradan, 500 yıl sonradan Gwendolyn ve Gideon hakkında kesitler verseydi. Ama çok güzeldi. Bir şans verin...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Smaragdgrøn
Alt başlık:
Ædelsten Trilogien - Del 3
Baskı tarihi:
11 Ekim 2016
Sayfa sayısı:
465
Format:
E-kitap
ISBN:
9788740613834
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Smaragdgrün (Liebe Geht Durch Alle Zeiten - 3)
Dil:
Danish
Ülke:
Denmark
Yayınevi:
Turbine Forlaget
Baskılar:
Zümrüt Yeşil
Smaragdgrøn
Jeg ville ikke være den første, der døde af et knust hjerte ...Gwen må og skal opfylde sin skæbne - der er bare ingen, der vil fortælle hende, hvad den går ud på. Siden hun fandt ud af, at hun er den såkaldte rubin - det sidste medlem af en cirkel af 12 tidsrejsende - er alting gået galt. Gwendolyn har en mistanke om, at grundlæggeren af den mystiske orden af tidsrejsende har ondt i sinde, men ingen vil lytte til hende. Og hun har netop fundet ud af, at hendes charmerende (og irriterende lækre) følgesvend Gideon vist har udnyttet hende hele tiden.Vil Gwendolyn afsløre ordenens hemmeligheder i tide?Smaragdgrøn er den spændende afslutning på Rubinrød-trilogien af Kerstin Gier. Trilogien er blevet en gigantisk international succes. Den er oversat til mere end 30 sprog og solgt i over 2,5 millioner eksemplarer.

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0