Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Sofie'nin Dünyası

Sofie'nin Dünyası

Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman

Kadın kendini geri kazanmalı, kimliğini erkeğin kimliğine bağımlı kılmaktan vazgeçmeli. Çünkü kadını baskı altında tutan yalnızca erkek değildir, yaşamının sorumluluğunu ele almayan kadın kendi kendine de baskı uygular.
Jostein Gaarder
Sayfa 517 - Pan Yayıncılık
221
"Carpe diem" Yani gününü gün et! Yine çok söylenen bir başka Latince söz de şuydu: "Memento mori" Bunun anlamı da, "Öleceğini unutma!
Jostein Gaarder
Sayfa 257 - Pan Yayıncılık
133
Süper bir alıntı, süper
"Her şey akar"demişti Herakleitos.Her şey hareket halindedir ve hiç bir şey sonsuza dek kalmaz.Bu yüzden de "Aynı ırmağa iki kez giremeyiz" Çünkü ikinci kez ırmağa girdiğimde ben de degişmiş bulunuyorum,ırmak da.
6
Bir gün Diogenes fıçısının önünde güneşlenirken, Büyük İskender onu ziyarete gelmiş.Bu bilge insanın karşısına geçip bir isteği var mı diye sormuş İskender,isteğini hemen yerine getireceğini söylemiş. Diogenes'de bir adım yana çekil de güneşimi kesme demiş İskender'e.Böylece bu büyük komutandan bile daha zengin ve mutlu olduğunu göstermiş istediği her şeye sahipmiş ne de olsa.
Kadınlarımıza :
"Kadın bu sorumluluğu yeniden ele geçirmeli, diyordu Simone de Beauvoir.Kendini geri kazanmalı, kimliğini erkeğin kimliğine bağımlı kılmaktan vazgeçmeli.Çünkü kadını baskı altında tutan yalnızca erkek değildir, yaşamının sorumluluğunu ele almayan kadın kendi kendine de baskı uygular."
Jostein Gaarder
Sayfa 517 - Pan Yayınları
39
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.