Adı:
Soğuk Savaş
Baskı tarihi:
12 Şubat 2020
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057649362
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap
Bazen aşk amansız bir çatışmanın ortasında filizlenir.

Otuzuncu yaş gününde, çalıştığı bankada müdürlüğe terfi eden Munise’nin hayatında her şey yolundadır. Tabii aşk hayatını saymazsak… O seneler önce erkek arkadaşı tarafından terk edildikten sonra aşka tövbe etmiştir. Artık hayatında yalnızca, çok sevdiği arkadaş grubu, ailesi ve her şeyden önemlisi kariyeri vardır.

Ancak çalıştığı bankaya genç müdire olarak ayak bastığı ilk gün büyük bir sürprizle karşılaşır. Yeni asistanı çok tanıdık biridir: Yıllar önce onu terk edip aşk defterini kapamasına sebep olan Ezel!

Şimdi Munise için intikam alma vaktidir.
Kolları sıvar, planını hazırlar. Fakat bilmediği
bir şey vardır: Söz konusu aşk olduğunda
yapılan planlar sarpa sarabilir ve intikam
her zaman en çok kişinin kendisine zarar verir.

Peki bu soğuk savaşın kazananı kim olacak?
İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Munise mi,
yoksa hayatı altüst olan Ezel mi?
320 syf.
·Beğendi·6/10 puan
bugün sizlere sevgili @gulsenkilicaslanguney im @nemesiskitap 'tan çıkan yeni kitabıyla geldim. Henüz çok taze bir kitap ki geçenlerde lansmanı yapıldı. Gelelim kitaba. Bir oturuşta okuyabileceğiniz pembe dizi tadında bir içeriği var kitabın. Yazarın kalemini bilenler bilir zaten ki okutturuyor kafamda bir soru işareti oluştu ki o da şöyle: ana karakterin davranışlarının hangi kısmı feminist duruşuna uyuyor? yorum sizlerin
320 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitabı okurken çok fazla duyguyu bir arada yaşıyor insan. Bir an gülerken bir an ağlatabiliyor. En önemlisi ise kitabın günümüzün en büyük sorunu olan kadınlara şiddet, cinsel saldırı ve kadınların iş hayatında bir türlü kabul görünememesini anlatması.
Kadına karşı tacizi her şeye boyun eğmeyen kendi ayakları üzerinde durabilen kadın üzerinden ele alınmış ki bu muhteşem bir şey. Kadının da toplumda her zaman olduğunu hatırlatıyor.
En beğendiğim söz ise Virginia Woolf'tan alıntı olan "Kadınların özgür bir şekilde ilerleyebilmesi için ekonomik olarak özgürleşmeleri gerekir." sözü oldu.
320 syf.
·9 günde·Beğendi·7/10 puan
Bence Allah kimseyi intikam yemini etmiş bir kadının eline düşürmesin. Hele erkekler, bir kadının gözyaşlarına neden olmayın, benden size tavsiye. Yoksa ne mi olur?
Intikam soğuk yenen bir yemek olur. Kadının fendi erkeği yendi olur.
Aynı Soğuk Savaş kitabında olduğu gibi! Ismi Munise olsa bile( kadın karakterimizin ismi bu) bir kadın üzülmeye görsün. Çünkü her kadının içinde bir dişi kaplan yatar.
Gelelim kitabımıza; sevgili yazar Gulsen Kiliçarslan bu kitapta çıtayı biraz daha yükseltmiş. Akıcı satırlarla bezeli biraz romantik biraz ateşli biraz neşeli,bir kitap ortaya koymuş. Kısacası kitabı genel hatlarıyla beğendim.
320 syf.
·10/10 puan
Çok klişe olmasada sonunu merak ede ede çok hızlı bir şekilde bitirdiğim bir aşk romanı. Okurken zaten her aşk romanında olduğu gibi aşırı keyif aldım. Çok sürükleyici, Tam ara vermelik bir roman. 13 yaş artı herkese öneriyorum ;))
320 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Böylesine zorlu günlerden geçerken harika zaman geçirmek için on numara beş yıldız bir kitap. Gülsen Kılıçaslan zaten en sevdiğim Türk yazarların başında geliyor ,bu son kitabına da sahip olup okumak benim için ayrıcalıklı keyif. Kelimeler ile dans ederek kitabı sadece okutmuyor, izletiyor resmen. Daha önceki tüm okuduğum kitapları gibi elime okumak için aldım ve bitmesin diye sık sık bırakıp da dayanamayıp okuyup bitirdiğim bir kitap oldu yine. Klişe bir romantik komedi gibi gözükse de konusu, olay akışı ve anlatımı hiç pişman etmiyor okurunu. Her zamanki gibi tabi.
320 syf.
·Beğendi·10/10 puan
#okudumbitti #kitapyorumu
Herkese merhaba,yine güzel bir kitabın yorumuyla beraberiz.
Kariyerinde zirveye ulaşmış,30 yaşında olan Munise,geçmişte yaşadığı kalp kırıkları yüzünden çok güçlü bir karaktere bürünmüştür.Yaşadığı bu olay tüm erkeklere karşı güven duygusunu sarsmıştır.Çalıştığı bankada Müdire pozisyonuna yükselen Munise,yeni asistanı ile tanışmayı beklemektedir.Asistanı Abdülezel ile karşı karşıya geldiğinde aralarında geçecek soğuk savaşın sinyalleri de verilmiş olur.Bu savaşa hazır mısınız?
.
Munise'nin yaşadığı olay ne?
Erkeklere karşı niye bu kadar önyargılı?
Asistanı ile nasıl tanıştı?
Abdülezel'in bu bankada çalışma sebebi ne?
Ezel ile Munise arasında geçmişte neler yaşandı?
Munise'nin intikam planı ne?
Ezel'i bekleyen olaylar neler?
Munise intikamını alabilecek mi?
Kar kürelerinin sırrı ne?
Bu savaştan kim galip çıkacak?
Bu ikiliyi bekleyen son ne?
.
Ah Munise sen neymişsin öyle! Gerçi yaptıklarını fazlasıyla haketti o Ezel.Sadece bir sahne,bir erkek çocuğu annesi ve kayınvalide adayı olarak beni biraz üzdü.Keşke o kadar da olmasaydı dedim.Tamam Ezel'e herşey müstahak ama bir anne... Her ne yapmış olursa olsun. Öyle bir görüntüyle karşılaşması...Şahsen ben kalp krizi geçirirdim.İnsan sevdiğini nasıl bırakıp gider.Hadi gittin,niye aramadın be insafsızın oğlu...Gerçi bir de gitme sebebi var.O daha da vahim olanı aslında.Bir de Ezel'in herşeyi alttan alması,beni hepten sinir komasına soktu.Genel itibariyle keyifli bir kitaptı.Anlatım dili,kurgusu gayet güzeldi.Kahkahayla güldüğüm yerler de oldu,üzüldüğüm yerler de oldu.Yan karakterlerden Işılay ve Dinçer'e bayıldım.O Işılay'ın çektikleri offf dedirtti bana.Neyse bu kadar yeter,devamı kitapta.Daha ne olaylar var neler.Sürprizlere hazır olun.Romantik komedi tarzında bir kitap okumak istiyorsanız,aradığınızı buldunuz demektir.Keyifli okumalar diliyorum.
320 syf.
·Puan vermedi
Kitabı binbir türlü güçlükle,duygu karışıklığıyla okudum.Nereden aklına geldi derseniz kitap özetlerime bakınıyordum herneyse...
Kitap aslında her türlü duyguyu bir araya toplamış .Kadın olduğumuz için iş yerlerinde, sokakta, evde, markette kısaca heryerde her türlü zorluğa yani taciz vs.durumlarda nasıl güçlü olunur nasıl ayakta durulur onu öğretiyor bize ...
Ve şunu söylemeliyim ki elinde bir işin olmadıktan sonra bir hiçsin .Türkiye'de bakmayın kadın olmak daha zor bu yüzden ayrılanlar ,boşananlar.hatta öldürülenler bile var ...
İyi okumlar diyelim konuyu uzatmadan.
320 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Herkese merhabalarrr efenim! .
Nasılsınız? Karantina günleriniz nasıl geçiyor? Neler yapıyorsunuz? Hangi kitapları okuyorsunuz.
.
Ben bugün @gulsenkilicaslanofficial yazmış olduğu SOĞUK SAVAŞ kitabı ile sizinleyim.
.
Uzun zamandır okuduğum bir kitaptı ama ben daha yeni yorumunu girebiliyorum.
.
Yazarın bütün kitaplarını okudum. Hepsi de çok güzeldi. Gözüm kapalı hepsini tavsiye ederim. .
Kitabın yer, mekan, olay örgüsü çok güzeldi. Kitabı okurken aşırı eğlendim. Munise'nin güçlü olması arada kızdım neler yaptı Ezel'e ama olsun oda hak etmişti.
Kitaba tek kelime ile bayıldım. Yazarın kitapta vermek istediği mesaj her kadın güçlüdür.
.

#kitabinkonusu
.
Üniversite yıllarında Ezel'in muniseyi terk edip dünya turuna çıkması üzerine ikili ayrılır ve munise aşka tövbe eder. Tabi ki munise bu süre zarfında bir hayli zor zamanlar geçirir.
Daha sonra otuzuncu yaş gününde çalıştığı bankada müdürlüğe terfi edilir. Munise için herşey yolundadır. Onun için arkadaşları, ailesi ve herşeyden önemli olan kariyeri vardır. Ancak çalıştığı bankaya müdire olarak ayak bastığı ilk gün büyük ama çook büyük bir süprizle karşılaşır. Yeni asistanı onu yıllar önce aşka tövbettiren adam yani Ezel karşısındadır.
Eee şimdi munise ne yapar onun için o zorlukla geçen yılların intikamanı anasından emdiği sütü de alır. Ve hazırlıklar yapar.
Peki simdi size soruyorum bu savaşı kim kazanacak?
Munise mi yoksa Ezel mi?
.
Kitabın sonu açık kalmış yani ikinci kitapta gelebilir. Insallah çıkar çıkmasını çoook istiyorum
.
@nemesiskitap
@gulsenkilicaslanofficial
320 syf.
Aman aman o kadar bir güçlü kadın yok kitapta, daha iyisini okudum. Sevgilisinden ayrılmış delirmemek için herşeyi denemiş ama pek de işe yaramamış. Sadece işinde başarılı ve tam orda eski sevgilisi çıkıp geliyor , bilindik birkaç olay neticesinde veee mutlu sonnn. Yani moralim bozuktu bir anlık gafletle de almış oldum diye okudum , tavsiye eder miyim ? Tabiki hayır.
320 syf.
·1 günde·10/10 puan
Üniversite yıllarında fırtınalı bir aşk sonrası Ezel efendi (pardon Abdülezel) kızımız Munise'yi terk edip dünya turuna çıkar sonrada gittiği yerde kal gelirse yıllar sonra karşı karşıya geldiklerinde vay o adamın haline.

Hemde müdüre hanımın asistanı olursa o aynı şahsiyet amanın yandı gülüm keten helvam.

Anasından emdiği sütü de tüm kadınların öcünü de fevkalade aldı. O intikam soğuk yenen bir yemektir derken vah vah yandın oğlum dedim durdum. Bolca kahkaha attım, hele bazı sahnelerde yürü be kızım helal sana diye takımını destekleyen teknik direktör edası da hakimdi üzerimde.

Bir kadının kalbini kırıp üstüne asistanı okur ve ah canım seviyorum dersen o kadın seni bir güzel köle eder kapısına. Ezel efendi feci kıvrandı, ah kıyamam dedim bir an ama olsun o kadardan bir şey olmaz.

Özellikle aşk acısının ardından kadının güçsüz ve çaresiz hissetmeyip güçlü bir kadın oluşu ve sevse de kalbini feci halde kıran adama ah canım ne iyi ettin de geldin demeyip kollarına direk alamamış olması güzeldi. Sanırım esas bu noktayı sevdim.

Bir ara yazık Ezel kirletilmiş bir mendil gibi kapının önüne de konması değil orda gecenin 2sinde kahkaha attım işte.

Kadının iradesi ve erkeğin pişmanlığın dan oluşan ve bizlere aslanım aferim sana kızım diye diye okuduğumuz bir kaç saat bırakmış. Bir kaç saat diyorum zira 3 saatte bitti ve keyif aldığım kahkahalarımı satırlar arasına bıraktığım bir kitap oldu.

Yorumdan da belli olduğu üzere tavsiyemdir.
320 syf.
Elimden düşüremediğim, acaba bir sonraki bölümde ne olacak diye hızla ilerlediğim, elimden düşüremediğim bir kitap oldu. Muni ve Abdulezel’in atışmaları inanılmazdı. Ezel’in yoklar önce Munise’yi arkadaşında bırakarak yurtdışına gitmesi, onu hiç aramaması ve yurtdışından dönmesinden 7 sene sonra kaderin onları buluşturması. Ezel’in Muni’ den çekeceği var. Işılay, Dinçer, Feri, Huriye hanım ve diğerleri...Yazarın okuduğum ilk kitabı oldu. Çok akıcı idi. Herkese tavsiye ederim.
320 syf.
·3/10 puan
Bir kitaba boş diyeceğim hayatım boyunca aklıma gelmezdi deli ve deli kız kitaplarını çok sevip yazarın bir umut diğer kitaplarına da şans verip asla aynı tadı alamadım ve bu kitapla son noktayı koydum hayatımda 3 puan verdiğim nadirdir 3 de sırf yazdığı için verdim
"Bakma dışarıdan kusursuzmuş gibi göründüğüme, içim yıkık dökük.Mutluluğa verebileceğim tek bir şansım kaldı ve onu da yine sende harcamak istemiyorum."
Gülsen Kılıçaslan
Sayfa 237 - Nemesis Yayınevi
Sanki geçmişin gölgesinde bir aşk filizlenebilirmiş gibi gülüp eğleniyorduk. İşin aslı gölgede sadece dikenli şeyler yetiştirdi ve benim tüm hislerim de zehir dolu dikenlerdi şimdi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Soğuk Savaş
Baskı tarihi:
12 Şubat 2020
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057649362
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap
Bazen aşk amansız bir çatışmanın ortasında filizlenir.

Otuzuncu yaş gününde, çalıştığı bankada müdürlüğe terfi eden Munise’nin hayatında her şey yolundadır. Tabii aşk hayatını saymazsak… O seneler önce erkek arkadaşı tarafından terk edildikten sonra aşka tövbe etmiştir. Artık hayatında yalnızca, çok sevdiği arkadaş grubu, ailesi ve her şeyden önemlisi kariyeri vardır.

Ancak çalıştığı bankaya genç müdire olarak ayak bastığı ilk gün büyük bir sürprizle karşılaşır. Yeni asistanı çok tanıdık biridir: Yıllar önce onu terk edip aşk defterini kapamasına sebep olan Ezel!

Şimdi Munise için intikam alma vaktidir.
Kolları sıvar, planını hazırlar. Fakat bilmediği
bir şey vardır: Söz konusu aşk olduğunda
yapılan planlar sarpa sarabilir ve intikam
her zaman en çok kişinin kendisine zarar verir.

Peki bu soğuk savaşın kazananı kim olacak?
İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Munise mi,
yoksa hayatı altüst olan Ezel mi?

Kitabı okuyanlar 102 okur

  • Çiğdem kutucu
  • Fatma
  • selda demir
  • Gülçin
  • defne altunsoy
  • elif yildiz bulut
  • nur feyza
  • Emel
  • Okuyan Muallime
  • Habibe

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%34.1 (14)
9
%9.8 (4)
8
%17.1 (7)
7
%17.1 (7)
6
%4.9 (2)
5
%9.8 (4)
4
%0
3
%2.4 (1)
2
%2.4 (1)
1
%2.4 (1)