Solist

8,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
47 gösterim
Yayınlandığı ülkelerde hemen çok satanlar listesine giren bu romanın filmi de oynadığı ülkelerde çok ilgi gördü, başrollerini Robert Downey Jr., Jamie Foxx’un oynadığı film birçok ödül kazandı.

Los Angeles Times gazetesi köşe yazarı ve romancı Steve Lopez, bir gün Los Angeles sokaklarında dolaşırken hayatını değiştirecek hikâyeyle karşılaşır. Evsiz Nathaniel Ayers sokağın köşesinde iki telli kemanıyla klasik müziğin en güzel parçalarını çalmaktadır. Yaşlı Nathaniel’in hikâyesini araştıran Lopez 30 sene önce ABD’nin en prestijli okullarından Juillard’a kabul edildiğini öğrenir.

Şizofreni hastası olan Nathaniel artık Juillard’daki hayatından çok uzaktadır ve onu yaşama bağlayan tek şey artık müziktir. İki telli bir kemana bağlı, kartondan yapılma yataklarda ve şizofreninin pençesinde geçen bir hayat…

Jamie Foxx ve Robert Downey Jr.’ın başrollerini oynadığı bir filmi de çekilen Solist, müziğin iyileştirici gücünü ve kayıp bir hayatın yeniden nasıl kazanıldığını anlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9789754472882
 • Çeviri:
  Merve Şimşek
 • Yayınevi:
  Özgür Yayınları
 • Kitabın Türü:
yesim.cmlbl 
 15 Eki 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Okuduğum en değişik ve o kadar da tatlı bir kitap. Nathaniel'ın kendini,geçmişini ve geleceğini oluşturan tek şey müzikti. Kendini değil müziği bulma çabası sizi Nathaniel'in karmaşa dolu aklına ulaşma imkânı sunacak kesinlikle.. Bay Lopez 'in ve Nathaniel'in arasındaki dostluk sizi bu kitaba hayran bırakacak... Okunması gerekenler listenize eklemeniz gereken kitaplardan...

Cansu Şahin 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Önyargıları çok fazla olan insanlara okutulması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. Bir de bizim Milli Eğitim Bakanlığı'nın okuması gerekli bence. Çok iyi bir müzik okulunda okuyan bir insanın, yoğun eğitim temposuyla akli dengesini nasıl kaybettiğini anlatan bir kitap. Kitabın en ilgi çekici yanı gerçek bir hikaye olması.

Kitaptan 1 Alıntı

yesim.cmlbl 
15 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

-"Nathaniel'ın çok yalnız olmadığını anlamıştım. Müzik onun dayanağı, diğer sanatçılarla, geçmişiyle ve kendisiyle olan bağıydı..."

Solist, Steve LopezSolist, Steve Lopez