Soluksuz Kalan Kasaba

7,0/10  (23 Oy) · 
45 okunma  · 
16 beğeni  · 
897 gösterim
Sakin bir balıkçı kasabasında nedensiz yere ölen insanlar…
Yıllardır içinde sakladığı bedenleri tükürür gibi sahile savuran deniz…
Ölü bedenlerinde tekrar hayat bulmaya çalışan yitik ruhlar…
Ve küçük bir kızın öfkesiyle lanetlenen masum bir aile…


"Kaliteli anlatım, tüyler ürpertici bir hikâye…"
The Times

"Nedensiz yere soluk alamayan kurbanlar, gizemli yaratıklar, birbirinden bağımsız görünen; ancak gerçekte bir bütünün parçası olan olaylar… Harvey, Stephen Kingin başarısı ve Annie Proulxun edebi değeri ile karşılaştırılıyor."
Publishers Weekly

"Olağanüstü hayal gücüyle insanın tüylerini ürperten bir hikâye…"
Nobel ödüllü J. M. Coetzee
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9786053844907
 • Çeviri:
  Mehtap Gün Ayral
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Esin Damla Öktem 
 18 May 13:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazı kısımları oldukça sıkıcı gelmişti okurken, fakat ben sonunu merakla bekleyerek okudum. Oldukça güzeldi bitirmem biraz uzun sürmüştü sıkıcı gelen kısımlarından dolayı fakat bu kısımların dışı oldukça sürükledi beni. Begenerek okudum. Özellikle bazı kısımları beni o kadar etkisi altına aldı ki bazı sayfaları defalarca okudum. Bittikten sonra da etkisinden çıkmam o kadar kolay olmadı dizlerimin üstünde kitap dururken bende öylece kalakaldım. İnanılmazdı. Okurken verdiğim tepkiler, mimikler fazlaydı, yazarın orada yazdığını ben burada hissediyordum, daha doğrusu yazar bunu bana hissettiriyordu. Kitaplığımda gördükçe de tekrar okuyasım geliyor. Geçmiş olaylar tekrarlanır. Cesetler denizden fırlar, insanlar hasta olur,geçmişine bağlı insanlar, ve bedenlerinden çıkıp kaybolan ruhlar. Hayır, bir amaç için bedenlerini terk eden kayıp ruhlar. Deniz cesetleri kusar.

hilal Kurt 
06 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sürükleyici bi kitap biraz karısık olabilir tam anlamıyla film gibi merak uyandıran bi kitap kitabı elinize aldığızda birakmak istemeyeceksiniz kitap bittiğinde üzülmüstüm. Tavsiye ediyorum mutlakaa.

Attila 
02 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Okurken filmlerde olduğu gibi sürekli bir sahne değişimine sahip bir kitap, okurken sıkıldığım çok yer oldu fakat okumaya devam ettikçe merak uyandıran yerlere geçiyor insan ve kitabı bitiriyor.

Hayatim boyunca okuyacagim kitaplardan en sıkıcı olani bu kitap olur herhalde . bitmek bilmedi yarim birakmak istemedigimden bitirdim ama pismanim . hicbir albenisi yok ve merak uyandirmiyor bana gore

Kitaptan 1 Alıntı

Esin Damla Öktem 
14 Ağu 02:10 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanın kendisini keder ve dertlerle dolu bir çuvala tıkıp ağzını da bağlaması kadar kötü bir şey olamazdı.

Soluksuz Kalan Kasaba, Kenneth J. Harvey (Sayfa 408 - Sonsuz Kitap)Soluksuz Kalan Kasaba, Kenneth J. Harvey (Sayfa 408 - Sonsuz Kitap)