Sömürü Ajanı İngiliz Misyonerleri

9,8/10  (4 Oy) · 
15 okunma  · 
5 beğeni  · 
562 gösterim
Londra Misyoner teşkilatı başkanı şöyle konuştu:

"Biz İngilizlerin müreffeh ve saadet içinde yaşamamız için, müslümanların arasına nifak tohumlarını ekmemiz lazımdır. Onların içinde ihtilaf kıvılcımlarını tutuşturmalıyız. Biz Osmanlı Devleti'nin her tarafına fitne sokarak, onu yıkacağız. Böyle yapamazsak, İngilizler gibi küçük bir millet, nasıl müreffeh olur? İşte Hempler, bunun içindir ki, İslam dünyasını nifak ve fesat ateşine vermeden onları tefrikaya sokmadan geri gelme!"
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  975473027x
 • Yayınevi:
  Beyan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Enes Arslan 
03 Ağu 23:28 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sömürü... İngilizler bu işi çok iyi biliyor. Önce dostça yaklaşıyorlar ve sizi tanıyorlar, zayıf noktalarınıza çalışıyorlar. Kitabı okurken gerçekler yüzünüze vuruluyor, sinirleriniz geriliyor.

Hüseyin YALÇIN 
07 Nis 14:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Eski Türkçe ağırlıklı muhteşem bir eser. Uyuduğu halde uyanık dolasanlari uyandırmak için güzel bir eser. Bakış açısı kazandırır. Içeriği kitabın adından belli zaten. Tavsiye ederim.

Kitaptan 1 Alıntı

Enes Arslan 
03 Ağu 23:40 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Avrupa'nın iki penceresi vardır: Birincisi, pek büyüğü, sefahat, sefalet, ve israf penceresidir; zinhar Avrupa'ya buradan bakmayınız, pişman, nadim ve mahvolursunuz. Diğer pencere ise ilim, ticaret, ziraat ve sanayi penceresidir. Fakat bu pencere pek küçüktür, bulmak için iyice aramalıdır. Onu bulmaya ve oradan Avrupa'ya bakmaya çalışınız ve Avrupa zihniyetini biliniz. Ondan sonra mesut olursunuz.

Sömürü Ajanı İngiliz Misyonerleri, İhsan Süreyya Sırma (BEYAN YAYINLARI)Sömürü Ajanı İngiliz Misyonerleri, İhsan Süreyya Sırma (BEYAN YAYINLARI)