Son Baba

Mario Puzo

Son Baba Gönderileri

Son Baba kitaplarını, Son Baba sözleri ve alıntılarını, Son Baba yazarlarını, Son Baba yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Son Baba
Son Baba
Geçmiş geçmişte kaldı..ne kendinizi haklı çıkarmak için, ne de mutlu olduğunuz zamanları hatırlamak için asla geriye bakmayın..çünkü ne dünyayı değiştirebilirsiniz ne de kendinizi
512 syf.
10/10 puan verdi
Mario Puzo
Mario Puzo
nin İtalyan mafyasını anlattığı bir eserdir. Eserde Corleone ailesinin mayfa dünyasındaki konumu ve kendi içinde yaşadığı gel-git'leri konu alan, sicilyalı ve son baba serisi ile devam eden sürükleyici bir seri. Eserde aile vurgusu ve aileye sadık kalmak gibi değerler, mafya dünyasında iş paylaşımındaki etik değerler ve ulusal statülerin korunması gibi konular arasında geçen iç ve dış çatışmalarla doku güzel bir eser.
Son Baba
Son BabaMario Puzo · Altın Kitaplar · 199778 okunma
Reklam
The Don knew that love is not a reliable emotion no matter how deep. Love does not ensure gratitude, does not ensure obedience, does not provide harmony in so difficult a world. No one understood this better than Don Clericuzio. To inspire true love, one also had to be feared. Love alone was contemptible, it was nothing if it did not also include trust and obedience. What good was love to him if it did not acknowledge his rule?
Sayfa 287Kitabı okudu
Dünya Edebiyatında Önemli 20 Mafya Romanı
1.Mario Puzo-Aile 2.Tahar Ben Jelloun-Kör Melek 3.Dany Boyd-Mafya'nın Kızı 4.David Mamet-Chicago 5.Leonardo Sciascia-Baykuşun Günü 6.John Womack Jr. -Zapata ve Meksika Devrimi 7.Mario Puzo-Baba 8.Mario Puzo-Son Baba 9.Peter Mass-Mafya Dosyası 10.Serge Jacquemard-Mafya Paris'de 11.Georges Simeon-Üç Kardeştiler 12.Cathrine
512 syf.
·
Puan vermedi
"Ah... ama bu ne kötü bir dünya. İnsanı günah işlemeye zorluyor..." Puzo'nun yine son sayfalarına kadar tempoyu, aksiyonu yükselttiği, okurları aniden bozguna uğratabildiği başka bir başyapıt. Son mafya ailesi Clericuzio'ları ele alan bu romanda diğer romanlarına birçok göndermeler de var ve bunları farketmek insana ayrı bir hazz veriyor, sanki hakikaten da Puzonun dünyasına tam hakimsiniz hissi uyanıyor. "Geçmiş gerilerde kaldı artık. Asla geriye bakma. Bahane bulmak için. Ya da kendini haklı çıkarmak veya mutluluğu bulmak için. Sen neysen osun. Dünya da neyse o".
Son Baba
Son BabaMario Puzo · Altın Kitaplar · 199778 okunma
" İnsanı günaha batıran bu dünya'nın özü necə də qüsurludur."
Reklam
18 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.