Son Harekat Kod Adı: Yahuda Vasiyetimdir Beni Şemdinli`ye Gömün

6,7/10  (6 Oy) · 
14 okunma  · 
6 beğeni  · 
649 gösterim
PKK belası bitti bitiyor derken bitmediğini ibretle izliyor ve görüyoruz. Son yapılan sınır ötesi kara operasyonu Türkiye'nin kararlılığını herkese gösterdi. Peki sonuç alabildik mi? Kimilerine göre evet, kimilerine göre hayır. Bölgeyi en iyi bilenlerden Emekli Albay Erdal Sarızeybek son yapılan sınır ötesi operasyonun perde arkasını ve bu oyundan kimin galip geldiğini, kimin kaybettiğini ayrıntılarıyla anlatıyor.

Son Harekat Kod Adı: Yahuda PKK terör örgütüyle en iyi asıl mücadele edileceğini, bugünkü durum itibariyle nereye geldiğimizi ve elimizde ne olduğunu anlatan çarpıcı bir eser. Sarızeybek olayın sadece askeri, siyasi ve ekonomik boyutunu değil, vicdani meselelerini de kurcalıyor ve sizleri hiç ummayacağınız sonuçlara götürüyor. Bu kitabı okurken hem şaşıracak hem de Türkiye'nin nasıl bir ihanet senaryosu içine çekilmek istendiğini daha iyi anlayacaksınız.

İran'a Örtülü Harekat,

Komando pusu-musu dinlemez, yarar geçer. Nerede terörist varsa orada operasyon yapılır. Bir de İran'ın bitmek bilmeyen, kaçanları koruyan desteği var. Bunu durdurmak ise devlet işi. Ama şehitlerin acısı dayanılmaz olunca inisiyatif sınırdaki kahramanlara kalıyor. İran içine gece sızılarak girilen iki gizli operasyonda komandolarla takviyeli küçük timlerle intikam alınıyor. Bu tip olaylarla risk de alınsa, yapılan yasal da olmasa devletin bir türlü yapamadığı yapılmış oluyor.
M. Ali Kışlalı, Radikal
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2008
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789756461679
 • Yayınevi:
  Pozitif Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel diyebileceğim bir araştırma eseri. Yazar Şemdinli'de görev yaptığı dönemlerde yasa dışı olarak İran'daki PKK unsurlarına yaptığı operasyonları anlatıyor. Ayrıca 90'lı yıllardaki PKK saldırıları ve 2000'lerdeki Dağlıca baskınının benzer yönleri, Barzani ve Talabani'nin kaypak tutumları, yapılması gereken sınır ötesi harekat, Kandil ve Hakurk kamplarının önemi gibi pek çok şeyden bahsediyor. O dönemi ve güneydoğuyu merak edenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.

Muhammet Çelik 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 9/10 puan

Erdal Sarızeybek'e ait İhaneti gördüm adlı eseri okuduktan sonra bu kitabı aldım. İçindeki bilgiler sanki ilk kitabın kopyası gibi. Bu nedenle üçüncü bir kitap alma gereği duymadım. Aksini düşünen var mı?

Bu arada yazarın en azından bir kitabını okumanızı tavsiye ederim. Okuyacağınız şeylere şaşıracaksınız.

ibrahim yazkan 
24 Şub 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Anlattıkları kendini çok tekrar ediyor Sayın Sarızeybeğin.

Kitaptan 2 Alıntı

Hakan Özdengül 
28 Haz 11:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'' Gerçekleri görmek istemeyenler,rahat bir emeklilik düşünenler,benim zamanımda ülke bölünmedi,diyecek olanlar,kendinizi aldatmayın. Şimdi temeli atılıyor hain emellerin temeli! O temelde kimin eli varsa,biz bilmesek de tarih biliyor.
Tarih bu hesabı soracak,şehitlerimiz kimseyi mezarında rahat uyutmayacak dır. Kimse kaçamayacak dır bu hesap gününden...
Unutmayınız ki bizim dilimiz de işbirliği demek,vatan haini olmak demektir. ''

Son Harekat Kod Adı: Yahuda, Erdal SarızeybekSon Harekat Kod Adı: Yahuda, Erdal Sarızeybek
Ekrem Özkara 
10 Haz 18:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Komutanlık;kendine güvenmek,üstlerine güvenmek ve astlarına güven vermek ! "

Son Harekat Kod Adı: Yahuda, Erdal Sarızeybek (Sayfa 39)Son Harekat Kod Adı: Yahuda, Erdal Sarızeybek (Sayfa 39)