Sönmüş Yıldızlar

8,8/10  (13 Oy) · 
57 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.244 gösterim
Hikayelerde kadın-erkek ilişkilerinin duygu dolu dünyası başarıyla sergileniyor. Karşılıklı aşk mektuplarında, gözyaşları ve hazin bir hayatın gerçekleri, yalanlar ve düş kırıklıkları ele alınmış. Yirmi bir hikâyeden oluşan kitabı severek okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  174
 • ISBN:
  9789751001838
 • Yayınevi:
  İnkilâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Meşhur yazardan fena değil diyebileceğim bir roman. En başta birbirine kavuşamayan kadın ve erkeklerin birbirlerine yazdıkları mektuplarla başlıyor kitap. Sonrasında da bu aşk mevzuları farklı hikayelerde yerini buluyor. En sonunda da art niyetli insanlarla ilgili bir kaç hikaye var. Yazar insan karakterini çok güzel bir şekilde aktarabiliyor. Keyifle okunan bir roman.

Kitaptan 4 Alıntı

''... bir insan, hiç olmazsa hayatında bir kere sevmeye mecbur oluyor, mademki bir kere olsun sevmemiş insanın hayatta bir eksiği kalıyor. Sizi haberiniz olmadan bütün gönlümle sevecektim.

Sönmüş Yıldızlar, Reşat Nuri Güntekin (Inkılap Yayınları)Sönmüş Yıldızlar, Reşat Nuri Güntekin (Inkılap Yayınları)

''... sizinle iki samimi dost olduk. Haliniz, bana öyle ehemmiyet veriyorduki, hayatımın en gizli gamlarını ve acılarını size söylemekten çekinmiyordum. ''

Sönmüş Yıldızlar, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 7 - Inkılap Yayınları)Sönmüş Yıldızlar, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 7 - Inkılap Yayınları)

'' Siz, bütün hassas insanlar gibi hakiki kalbinizi saklıyordunuz. Bu maskeyi merhametlerinizi, rikkatlerinizi, şefkatlerinizi saklamak için takmıştınız. ''

Sönmüş Yıldızlar, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 17 - İnkılap Yayınları)Sönmüş Yıldızlar, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 17 - İnkılap Yayınları)

'' Şık güzel bir hayat, zengin bir koca... Acaba bunlar, bir insan kalbini doyurmaya kafi gelecek şeyler mi? Bir kadının bütün ruhuyla isteyeceği, seveceği adamla yaşayacağı daha sade, daha mütevazi bir hayat, bundan bin kat iyi, bin kat bahtiyar olmaz mı? ''

Sönmüş Yıldızlar, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 22 - İnkılap Yayınları)Sönmüş Yıldızlar, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 22 - İnkılap Yayınları)