Sonsuz Sevgilerimle Bridgertons Serisi 5

8,0/10  (19 Oy) · 
84 okunma  · 
16 beğeni  · 
662 gösterim
Çok Sevgili Bayan Bridgerton,

Uzun süredir yazışıyoruz ve henüz resmi şekilde tanışmış değiliz. Sizi tanıyor gibi hissediyorum. Umarım siz de benim gibi hissediyorsunuzdur. Münasebetsizlik ediyorsam beni bağışlayın fakat sizi Romney Malikânesi`ni ziyaret etmeniz için davet etmek istiyorum. Umarım, belli bir zaman sonra da birbirimize uyduğumuza karar veririz ve benim eşim olmayı kabul edersiniz.
Sör Phillip Crane

Sör Phillip, Eloise Bridgerton`ın evde kaldığını biliyordu ve evlilik teklifini kabul edecek kadar sıradan ,daha da önemlisi çaresiz olduğunu düşünmüştü. Ve fena halde yanılıyordu. Bu güzel kadın kapısında belirip nefes almadan konuşmaya başladığında tek istediği onu öpmekti.

Bu Sör Phillip denen adam onun çıldırdığını mı sanıyordu? Eloise Bridgerton daha önce karşılaşmadığı bir adamla evlenemezdi! Ancak tekrar düşündü... ve merak etmeye başladı... Öyle ki gecenin bir yarısı bir araba kiralayıp hayalindeki kusursuz erkeğe gidecek kadar. Ve fena halde yanıldı. Hayalindeki adam bu kadar sevimsiz ve kaba değildi. Elbette Phillip yakışıklıydı ama Londra`daki centilmenlerden farklı olarak iri yarı, sert ve bakımsızdı aynı zamanda. Ne var ki gülümsediğinde... ve onu öptüğünde... kendinden geçiyor ve düşünmeden edemiyordu: Phillip gerçekten onun için mükemmel erkek olabilir miydi?
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  356
 • ISBN:
  9789944824613
 • Orijinal Adı:
  To Sir Philip With Love
 • Çeviri:
  Murat Sarlıcalı
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Ekiz 
 06 May 21:14 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

En sevdiğim JQ romanlarından biri daha. Eloise karakterini ilk kitaplarda pek sevmesem de bu kitap kendisine baya bağlanmamı sağladı. Eloise; Bridgerton kızları içinde en entellektüelleri olan, mektup yazmaya bayılan, atıcılıkta usta olan -o dönemde bayanların bunu görse kalpten gideceğine eminim :) - ancak evde kalmış ortanca kardeşlerden biridir. Ölen kuzenin eşine yazdığı taziye mektubuyla olaylar başlıyor. Sör Phillip'in mektupta yazmış olduğu evlilik teklifini düşünen Eloise kimseye haber vermeden evden kaçıp onun yanına gider. Gittiğindeyse şaşkına döner. Sör Phillip hakkında bildiklerinin sadece herkesçe bilinen şeyler olduğunu ve aslında onu hiç tanımadığını anlar. Phillip'in soğuk davranışları ve adamın çocuklarının onu evden atmak için ellerinden gelen tavırlarından dolayı başta tekliften vazgeçmek ister. Ancak baba ve çocuklarının arasındaki kopuk ilişkiyi görünce bu duruma el atar. Kitap genel olarak eğlenceli son kısmı biraz hüzünlü ama o hüzün çok güzel anlatılmıştı. Bridgerton kardeşlerin atıcılık yaptıkları sahnede kahkahalara boğuldum.

Phillip biraz odun da olsa eşi varken ve gittikten sonra yaşadıkları acıklıydı.
Kitapta en sevdiğim kısım Benedict-Sophie'yi bolca görmek oldu :). Kendileri en sevdiğim Bridgerton çifti olur.

şule uzundere 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tarihi romantik kitaplar türünde favori yazarım Judith Mcnaught’tır. Aynı türde yazan Julia Quinn’den okuduğum ikinci kitap Sonsuz Sevgilerimle oldu (Birincisi Cennet Gibi kitabıydı).

Kitapta mektuplaşmayla başlayan bir aşk hikâyesi anlatılıyor. Bu bana günümüzde sosyal medyadan tanışıp âşık olan çiftleri hatırlattı.

Ben kitabı çok sevdim ama kitapla ilgili yazabileceğim çok bir şey yok. Bu türü seven biri zaten alıp okuyacaktır. Eğer bu tarz kitapları seviyorsanız Julia Quinn’in kitaplarını tavsiye ederim. Ben şimdi yazarın bütün kitaplarını toplamaya çalışıyorum. Ayda birkaç tane okuyarak kendimi mutlu etmeyi düşünüyorum.

FATMA AKSU 
17 Tem 13:17 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

BRİDGERTON SERİSİ VE JULİA QUİN BEN ÇOK BEĞENDİM KİATBI..
HERŞEY BİR MEKTUPLA BAŞLADI MASUM BİR MEKTUP VE ELOİSE AŞKINI BULUYOR. VE ELOİSENİN ÇOK İYİ BİR NİŞANCI OLMASI VE BRİDGERTON ERKEKLERİNİN HEPSİNDEN İYİ OLMASI ÇOK GÜZELDİ. BAYILDIM GÜLMEKTEN KENDİMİ ALAMADIM. KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM...

PINAR DEĞİRMENCİ 
11 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Bridgerton serisi 5
Zeki kızımızin hikayesi
Eşini kaybeden bir adam bir gün bir mektup alır ve hayatı değişir.
En yakın arkadaşının evlenmesi hemde abisi ile evlenmesi yüzünden boşluğa duşen kızımız hiç beklemediği evlilik teklifini alınca hemen değerlendirmeye alır ve umutsuzca yola düşer
Kitapta en en sevdiğim taraf çocukların olmasıydı nasılda renk kattılar ama o öğretici lerinin onlara yaptığı eziyetler kalbimi yaraladi
Kitap iyiydi etkileyiciydi ama aşk konusunda sanki eksikti gibi:) tabi bana göre ama sevdim aile kavramı anlatımı harikaydı

fatma eren 
12 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birbirleri için uygun olduklarını ve aşkı düşünmeyen iki kalp... Peki hiç ummadıkları bir an aşk gelirse ne olur?

Kitaptan 3 Alıntı

şule uzundere 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yeryüzünde erkeklerin hisleriyle alakalı konuşmadığını bilen tek bir kadın yok muydu? Hatta erkeklerin yarısının duyguları bile yoktu.

Sonsuz Sevgilerimle, Julia QuinnSonsuz Sevgilerimle, Julia Quinn
şule uzundere 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Soru soran bir kadından kork çünkü asla doğru cevap veremezsin.

Sonsuz Sevgilerimle, Julia QuinnSonsuz Sevgilerimle, Julia Quinn
Özlem Ekiz 
06 May 21:14 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Gregory: Daha kahvaltımı etmedim.
Colin:Tekrar istemen gerekecek,hepsini yedim.
Gregory:Küçük kardeş olduğumdan ölmemem mucize.
Colin:Eğer yemek istiyorsan hızlı olacaksın.
Anthony:Siz yetimhanede mi büyüdünüz?

Sonsuz Sevgilerimle, Julia QuinnSonsuz Sevgilerimle, Julia Quinn