Sonsuza Uzanan Köprü

7,7/10  (7 Oy) · 
26 okunma  · 
7 beğeni  · 
639 gösterim
Bu öykü ölmekte olan bir şövalye ile onun hayatını kurtaran bir prenses hakkında. Güzellerle canavarlar ve büyülerle kaleler, vamış gibi görünen ölümcül güçlerle var olan yaşamsal güçler hakkında. Sanırım her çağda çok önem taşıyan özel bir serüvenin öyküsü bu.

Burada yazılı olanlar, kelimelere dökülenlerle çok yakın bir şekilde yaşandı gerçekten de. Tarihi sıralamayı biraz değiştirdim, bazı karakterler birkaç kişinin karışımı, isimlerin çoğu da uydurma. Gerisini yaratmaya kalksaydım bile beceremezdim: gerçekler uydurulmayacak kadar akla hayale sığmazdı.

Okuycular yazarların maskesinin arkasını gördükleri için, beni bu kelimeleri kağıda dökmeye itenin ne olduğunu göreceksiniz siz de. Ancak bazen ışık uygun olduğunda, yazarlar da okuyucuların maskesinin arkasını görebilirler. Onun için, belki de sizi ve aşkınızı bu sayfaların bir yerlerinde benimle ve aşkımla birlikte yürürken bulacağım.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 1999
 • Sayfa Sayısı:
  340
 • ISBN:
  9789753311939
 • Orijinal Adı:
  The Bridge Across Forever
 • Çeviri:
  Tanju Anapa
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Füsun Ü. 
20 Haz 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

İlk defa Richard Bach okudum.Kitabın başlarında hayatının kadınını arayarak,her gün bunu düşünerek yaşaması ilgimi çekti.Kendi hayatının bir bölümünü anlattığı bir otobiyografi aslında.Yazarların hayat tecrübelerini paylaştığı yazıları sevdiğim için beğendim,bana dokunan çok güzel yerleri oldu.Yazarın eşi Leslie Parrish de ilginç,güzel ve gerçek:)

Dila Sivlin 
23 Tem 2017 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · Puan vermedi

Üstad yine döktürmüş. Bu sefer hayalindeki mükemmel kadını arayan Richard bulduğunda kendisi ile savaşıyor adeta... Sizce mutluluğu seçip hayatının kadınıyla mı yaşlanacak yoksa korkularına esir düşüp yalnız özgür olmaya mı gidecek? İti okumalar :)

Kitaptan 2 Alıntı

Füsun Ü. 
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Duyularımızı,fiziksel dünyanın beklediğimizin ötesinde bir mucize olmadığını keşfedeceğimiz bir noktaya mı indirgiyoruz?Kızılötesi ile morötesini veya auraları,belirlenmemiş gelecekleri ve geçip gitmeyen geçmişleri görebilseydik,günümüz nasıl geçerdi?

Sonsuza Uzanan Köprü, Richard Bach (Sayfa 216)Sonsuza Uzanan Köprü, Richard Bach (Sayfa 216)

Aslında öğrenmek oyunu kaybedip kaybetmemek değil, ama nasıl kaybettiğimiz ve bu nedenle nasıl değiştiğimiz ve bundan diğer oyunlarda uygulamak için, daha önce hiç sahip olmadığımız neyi kazandığımız..Kaybetmek tuhaf bir biçimde kazanmaktır.

Sonsuza Uzanan Köprü, Richard BachSonsuza Uzanan Köprü, Richard Bach