Sonsuzluğun Sınırında

·
Okunma
·
Beğeni
·
2785
Gösterim
Adı:
Sonsuzluğun Sınırında
Baskı tarihi:
Haziran 2016
Sayfa sayısı:
392
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016920
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Edge of Forever
Çeviri:
Yaprak Onur
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Yıl 2013. Alora, teyzesi Grace ile birlikte sevimli bir pansiyon işletiyordu ve birisinin kendisini sürekli takip ettiğine emindi. Onu gittiği her yerde hissedebiliyordu. Bu yetmiyormuş gibi zaman zaman bilincini kaybediyor ve bambaşka yerlerde uyanıyordu. Aklını kaçırıyor olabilir miydi?

Yıl 2146. Bridger, Zaman Yolculuğu ve Araştırması Akademisi’nde eğitim görüyordu. O bir zaman yolcusuydu; genetik değişimler sonucu kazanılmış, az sayıda insanda bulunan bir yeteneğe sahipti. Akademi için yapılan bir zaman yolculuğu esnasında babasını görmüştü. Ölmüş olan babasını.
Babasının ona tek bir şey söyleyecek kadar vakti vardı: Alora’yı kurtar.

“Hurst’ün distopya, romans ve gençlik sorunlarını rahatlıkla harmanlayarak yazdığı hikâyeye bakan ilk romanı olduğunu asla tahmin edemez.
Melissa Hurst, kesinlikle takip edilmesi gereken bir yazar.” —VOYA

“Farklı ve şaşırtıcı bir şeyler okumak isteyen herkes için heyecan verici bir roman!” —TeenReads.com

“Sonsuzluğun Sınırında zamanda yolculuğun ve şaşırtıcı entrikaların büyüleyici hikâyesi. Son sayfasına kadar elimden bırakamadım!"
—Bethany Hagen, Landry Park ve Jubilee Manor romanlarının yazarı

“Beni tüm gece sayfalara bağlayan, entrikalarla dolu bir zaman yolculuğu!"
—Kim (K.A.) Harrington, Forget Me ve The Dead and Buried romanlarının yazarı
“Sürükleyici, şaşırtıcı bir bilimkurgu; X-Men ve Doctor Who hayranları kesinlikle bayılacaklar ve bir sonraki kitabı heyecanla bekleyecekler."
—Mindee Arnett, Avalon ve Polaris romanlarının ödüllü yazarı
“Sonsuzluğun Sınırında zekice yazılmış ve gerilim yüklü bir zaman yolculuğu, sonuna kadar tahmin yürütmekten vazgeçemeyeceksiniz."
—Lori M. Lee, Gates of Thread and Stone ve The Infinite romanlarının yazarı.
391 syf.
·2 günde·9/10
Kitaba büyük beklentilerle başlamadım aslında. Bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim. O kadar sürükleyici o kadar akıcı ki elimden düşüremedim. Biraz konusundan bahsedeyim.

Alora 2013'te Grace Halasıyla yaşayan kendi halinde bir kız. Bazen birileri tarafından takip edildiğini hissediyor. Bazen de anlam veremediği baygınlıklar geçiriyor. Gerçek ailesini falan bulmaya çalışıyor.
Bridge ise 2146'da yaşayan ve zaman yolculuğu yapabilme yeteneğine sahip genç bir erkek. Babası ölmüş ama Bridge'ye Alora'yı kurtar demiştir.

Kitapta anlam veremediğim ya da çok saçma dediğim hiçbir yer yoktu. Karakterleri çok sevdim özellikle kız karakter çok güçlüydü bence. Kitabı herkese öneririm. İkinci kitabı çıkmış onu da yakında alıp okurum herhalde.
392 syf.
·Beğendi·7/10
Bu kitap kafamı karıştırdı adeta mikserde beynimi kıydı resmen. Aslında olay güzel ama zaman ve mekan sicrayislari klonlar derken ben biraz sıkıldım boğuldum ne olduğunu kimin kim olduğunu çözemediğim yerler oldu buna rağmen sahiden güzeldi okuyun.
392 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bridger 2146 yılında yaşayan ve Zaman Yolculuğu ve Araştırması Akademisi'nde eğitim gören genetik mutasyonlar sonucu olmuş ve çok ender bulunan zamanbükücülerden biri. Zamanbükücülerin görevleri geçmişe dönüp tarihe tanıklık etmek ve o anda yaşananları kaydetmek; geçmişe müdahale etmeye asla ve asla izinleri yok. Bu amaçla yaptıkları okul gezilerinden birinde Bridger orada olmaması gereken birini görüyor, ölmüş babasını. Ve babası ona tek bir şey söylüyor: Alora'yı kurtar.

Alora ise 2013 yılında teyzesi Grace ile birlikte işlettikleri pansiyonda yaşayan o ana kadar hayatının normal olduğuna inanan bir kız. Ama birisinin sürekli kendisini takip ettiğine inanıyor ve zaman zaman bilincini kaybedip farklı yerlerde uyanıyor. Başına gelenleri anlayamıyor.

Bir araya gelmeleri imkansız gibi görünen Bridger ve Alora zamana karşı bir yarış içine giriyorlar. Bridger'ı Alora'yı neden kurtarması gerekiyor? Alora'ya neler oluyor? Tüm bu soruların cevapları kitapta.

Yorumun Devamı --> https://www.instagram.com/yaprak.onur/
392 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yıl 2013 Alora, halası Grace ile birlikte sevimli bir pansiyon işletiyordu ve birisinin kendisini sürekli takip ettiğini emindi. Onu gittiği her yerde hissedebiliyordu. Bu yetmiyormuş gibi zaman zaman bilincini kaybediyor ve bambaşka yerlerde uyanıyordu.
Yıl 2146 Bridger, O bir zaman yolcusuydu; genetik değişimler sonucu kazanılmış, az sayıda bir insanda bulunan bir yeteneğe sahipti. Akademi için yapılan bir zaman yolculuğu esnasında babasını görmüştü. Ölmüş olan babasını. Babasının ona tek birşey söyleyecek kadar vakti vardı. Alora'yı kurtar.
Evet yine bir ay önce okuduğum bir kitap ile geldim. Zaman yolculuğu hep ilgimi çeken bir konu olmuştur bu türdeki kitapları yeni yeni okusamda kesinlikle bundan sonrada son olmayacak. Kitap başları çok sıkıcı geldi olaylar ne zaman başlayacak diye meraktan çatlayıp durdum ortalarından itibaren olan olaylar ve çıkan itiraflara ise şok üstüne şok yaşadım. Yazar öyle bir kurgu ve olaylar yazmış ki heyecanı dorukta yaşıyorsunuz sanki. Sonlara doğru olaylar çok hızlı gelişti oldu bittiye geldi herşey, ben pek sonunu beğenmedim, meğerse ikinci kitabı varmış onun da merak ediyorum çünkü o sonla zaten merak ettirdi kendisi.
Zaman yolculuğu, distopya, gençlik türünde bir kitapdı, bu türde seviyorsanız eğer bu kitaba bir göz atabilirsiniz.
Yeni bir kitap serüveninde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın. Kitap dolu günleriniz olsun.
392 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap çok muhteşemdi olayları hiç uzatmadan anlatmanın başarısı da bu muhteşemliği artırmış ve baya sürprizli olaylarıyla doluydu . Kitaptan bahsetmeye çok gerek yok kısa bir olayını anlatmak bile kitabın eğlencesini kaçırır yani okuyunca anlarsınız ne demek istediğimi tek ana özeti kitabın şu ki zaman yolculuğunun çok farklı bir hali olarak oluşturulmuş ve bu yüzden sıradışıydı , sıkılmadan okuyacağınız su gibi akan bir kitap ikincisini de kesinlikle okuyacağım
392 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
İNANAMIYORUM MÜKEMMELDİĞ️
Yıl 2013' de yaşayan Alora ve yıl 2146'da yaşayan Bridger ile nasıl bir araya geliyor?
Bridger, zaman yolculuğu ve Araştırma akademisinde eğitim görür. O bir zaman yolcusudur ve genetik değişimler sonucu kazanılmış, az sayıda insanda bulunan bir yeteneğe sahiptir. Akademi için yapılan bir zaman yolcuğu esnasında ölen babasını görmüştür. Ve babası ona tek bir şey söyleyebilmiştir. 'Alorayı Kurtar'.
Kesinlikle benim tarzım olmayan ama size kendini çok sevdiren muhteşem bir bilim kurgu romanı.
Bridge'nin babasıyla karşılaşmasında sonra akademik okuldan uzaklaştırma cezası alıyor ve annesinin yanına taşınıyor. Ama içi rahat etmediği için babasının sözünü dinleyip, Alora'yı kurtarmak için geçmişte yolculuk yapıyor.
Olayları hiç uzatmadan anlatması ve sürprizler ile dolu olması ayrı bir keyif vericiydi. Konu klişellikten uzak, karakterler harika, işleyiş ve yazarın dili harika. Yazarın ilk kitabı olduğuna inanamadım resmen. 2. Kitabı için sabırsızlanıyorum.
392 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
SONSUZLUĞUN SINIRINDA #okudumbitti
.
"İnsanlar her haltı söyleyebilir. Ne istiyorlarsa düşünebilirler ama senin nasıl hissettiğine asla karışamazlar."
"...bazen bazı şeyleri feda etmek gerekir."
.
Selam🤗 Sonsuzluğun sınırında bir bilim kurgu serisi. Ben bu tarz çok fantastiğe kaçmayan bilim kurgu kitaplarını seviyorum. Biraz da distopik bir kurguydu. Gayet akıcı, sürükleyici bir seri. Biraz da konusuna değiniyim.

Alora 2013 te Grace halasıyla beraber yaşayan bir lise öğrencisidir. Son zamanlarda hayatında bazı şeyler yolunda gitmemektedir. Takip edildiğini düşünür ve sık sık baygınlıklar geçirmeye başlar ve uyandığında ise kendine bambaşka yerlerde bulur.
Bridger 2146 yılında yaşayan bir zaman yolcusudur. Genetik değişimler sonucu kazanılmış, az sayıda insanda bulunan bir yeteneğe sahiptir. Çalıştığı akademinin yaptığı bir zaman yolculuğu sırasında ölmüş olan babasını görür. Babası ondan Alora'yı kurtarmasını ister. Bridger'ın Alora'nın kim olduğuna dair hiçbir fikri yoktur. Peki onu nasıl kurtaracak?

Okurken zevk alıcağınız, bir oturuşta bitirebileceğiniz güzel bir bilim kurgu serisi. Kitapla kalın ️
https://www.instagram.com/...igshid=1m9crld96m7yo
392 syf.
·Beğendi·10/10
Ben ilk önce kitabın cildine vurulmuştum konusunu görüncede zaten hemen aldım bence cok mütiş harika ötesiydi ben sadece kitapta bilgilerin yavaş yavaş verilmesini isterdim ama yazar tüm bilgileri bizi sona 200 sayfada falan sunmuş. Olsun genede harikaydı canım Bridger canım Alora
392 syf.
·5 günde·10/10
Bu kadar harika bir romanın bu kadar az okunmuş olmasına üzüldüm öncelikle. Kesinlikle dolu olmadığınız bir dönemde okuyun derim çünkü başka bir şeyle ilgilenirken kitabı düşünmekten odaklanamadım. Tek kelimeyle mükemmel. Konu klişelikten uzak, karakterler harika, işleyiş ve yazarın dili harika. Yazarın ilk kitabı oluşuna inanamadım. Favori kitaplarımın gözdesi diyebilirim.
392 syf.
·37 günde·Beğendi·10/10
Kitabın konusu ve kapağı gerçekten ilgi çekici. Konusu ana karakterin zamanda ileri geri giderek birinin hayatını kurtarması için yaşadığı olaylar anlatılıyor. Bence mükemmeldi.
392 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Bu kitapta heyecan okuru asla bırakmıyor. Sonlara doğru finalde ne olacağını tahmin ediyorsunuz ama her zaman o heyecanı koruyor. Ama kesinlikle bilim kurgu severlerin okuması gereken bir kitap.
392 syf.
·10/10
Bayıla bayıla okuduğum mükemmel bir kitaptı. Yazarın dili sade ancak olaylar karışık ve kendini okutturan cinstendi. Alora'ya ve Bridger'a bayıldım. Ve gelecek ile geçmiş arasında kurulan o köprünün anlatımı mükemmeldi. Kitap gerçekten o kadar güzeldi ki nasıl anlatsam bilemedim. Büyük bir keyifle okudum. Aklım karıştı biraz ancak olumsuz yönde değil. Serinin sanırım ikinci kitabı olan On Through The Never'ın çıktığını ancak Türkçe'ye henüz çevrilmediğini gördüğümde yıkıldım diyebilirim. Okumak için sabırsızlanıyorum.

Kitap 2146'da zaman ve mekan bükebilen insanlardan bahsediyor. Bunlardan biri de Bridger ve Bridger bir zaman bükücü. Görev için geçmişe gittiğinde babasından aldığı bir mesaj üzerine yeni bir yolculuğa çıkıyor. Ve olaylaar, olaylar...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sonsuzluğun Sınırında
Baskı tarihi:
Haziran 2016
Sayfa sayısı:
392
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016920
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Edge of Forever
Çeviri:
Yaprak Onur
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Yıl 2013. Alora, teyzesi Grace ile birlikte sevimli bir pansiyon işletiyordu ve birisinin kendisini sürekli takip ettiğine emindi. Onu gittiği her yerde hissedebiliyordu. Bu yetmiyormuş gibi zaman zaman bilincini kaybediyor ve bambaşka yerlerde uyanıyordu. Aklını kaçırıyor olabilir miydi?

Yıl 2146. Bridger, Zaman Yolculuğu ve Araştırması Akademisi’nde eğitim görüyordu. O bir zaman yolcusuydu; genetik değişimler sonucu kazanılmış, az sayıda insanda bulunan bir yeteneğe sahipti. Akademi için yapılan bir zaman yolculuğu esnasında babasını görmüştü. Ölmüş olan babasını.
Babasının ona tek bir şey söyleyecek kadar vakti vardı: Alora’yı kurtar.

“Hurst’ün distopya, romans ve gençlik sorunlarını rahatlıkla harmanlayarak yazdığı hikâyeye bakan ilk romanı olduğunu asla tahmin edemez.
Melissa Hurst, kesinlikle takip edilmesi gereken bir yazar.” —VOYA

“Farklı ve şaşırtıcı bir şeyler okumak isteyen herkes için heyecan verici bir roman!” —TeenReads.com

“Sonsuzluğun Sınırında zamanda yolculuğun ve şaşırtıcı entrikaların büyüleyici hikâyesi. Son sayfasına kadar elimden bırakamadım!"
—Bethany Hagen, Landry Park ve Jubilee Manor romanlarının yazarı

“Beni tüm gece sayfalara bağlayan, entrikalarla dolu bir zaman yolculuğu!"
—Kim (K.A.) Harrington, Forget Me ve The Dead and Buried romanlarının yazarı
“Sürükleyici, şaşırtıcı bir bilimkurgu; X-Men ve Doctor Who hayranları kesinlikle bayılacaklar ve bir sonraki kitabı heyecanla bekleyecekler."
—Mindee Arnett, Avalon ve Polaris romanlarının ödüllü yazarı
“Sonsuzluğun Sınırında zekice yazılmış ve gerilim yüklü bir zaman yolculuğu, sonuna kadar tahmin yürütmekten vazgeçemeyeceksiniz."
—Lori M. Lee, Gates of Thread and Stone ve The Infinite romanlarının yazarı.

Kitabı okuyanlar 192 okur

  • Gamze
  • Rüzgar Kitapçı
  • Eda Yıldız
  • Eda Ağaoğlu
  • Meryem Sude Kavraz
  • Muhammet ayrım
  • Ebru başar
  • edanur çamcı
  • Rukiye Dinç
  • ERCAN ATMACA

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%34.5
18-24 Yaş
%44.8
25-34 Yaş
%17.2
35-44 Yaş
%3.4
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%91.4
Erkek
%8.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%23.9 (22)
9
%27.2 (25)
8
%28.3 (26)
7
%13 (12)
6
%4.3 (4)
5
%0
4
%2.2 (2)
3
%1.1 (1)
2
%0
1
%0