·
Okunma
·
Beğeni
·
1.115
Gösterim
Adı:
Sonsuzluğun Sonuna Dek
Baskı tarihi:
Haziran 2017
Sayfa sayısı:
492
Format:
Karton kapak
ISBN:
The Problem with Forever
Kitabın türü:
Orijinal adı:
9786050944044
Çeviri:
Asena Çakmak Özdemir
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
DEX
Sonsuza dek seninim diyebilenler için

Mallory ile Rider, koruyucu aile yanında büyüyen, kötü insanların elinde hırpalanmış, aynı kaderi paylaşmış, birbirinin en büyük desteği olmuş iki küçük çocuk…
Mallory ile Rider, birbirini kaybetmişken aynı lisede buluşmuş, hayatları birkaç yıl ayrı düştükten sonra yeniden bir araya gelmiş iki genç…
Mallory ile Rider, sonsuz dostluklarının sonsuz aşka evrilişini tutkuyla yaşayan, zorlukları aşmak için yine el ele tutuşan iki büyük yürek…
Sonsuzluğun Sonuna Dek, arkadaşlığa ve aşka inancını kaybetmeyenler için.
492 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitabı o kadar çok beğendim ki kısa bir süre içerisinde bitirdim hemen :)) . Uzun zamandır buna benzer bir kitap arıyordum ve okuduğum hiçbir kitap bu kitap kadar tat vermemişti bana :). Bu kitabı bunca zaman ertelediğim için pişman olmadım da değil ^-^.

Yazarın anlatim tarzı ve olay örgüsü çok hoşuma gitti. Yazarın kitapta terk edilen çocukların başına gelenleri konu alması ve bu konuda derin bir mesaj vermesi ve bunun ne gibi sonuçlar doğurabileceğini güzel bir şekilde okucuya aktarmasını sevdim.

SPOILER

Rider ve Mallory çiftine bayıldım. Okurken insan imrenmeden edemiyor. Çocukluktan beri birbirlerini kollayıp koruyup sonra 4 yıl gibi bir süre içerisinde birbirinden hiç haber alamayan bu iki dost kalbimde güzel bir yere sahip oldular.

Okuldaki ilk karşılaşmalarını okurken o anki heyecanı bende yaşadım sanki ve çok güzel bir andı :)

Kitaptaki Jayden karakterinin ölmesine çok üzüldüm daha 15 yaşında ve saçma sapan bir meseleden cinayete kurban gitti. Çok acı bir durum..

Her neyse,
Daha fazla uzatmak istemiyorum.

Kesinlikle Tavsiye Edilir !!
492 syf.
·7/10 puan
Kitabı bir iş günü olmasına rağmen on iki saat içinde bitirdim. Uzun zamandır okuduğum en sürükleyici kitaptı. Hatta patronuma yakalanmama dahi sebep oldu ki bu sadece yazara olan zaafımı arttırdı o kadar. Ama bunların hiç biri kitabı mükemmel yapmaya yetmiyor tabi.
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...jennifer-l.html#more
 • Hep Seni İstedim
  7.4/10 (56 Oy)31 beğeni145 okunma47 alıntı1.822 gösterim
 • Tatlı Ateş
  7.5/10 (48 Oy)34 beğeni140 okunma15 alıntı1.347 gösterim
 • Tehlikeli Yemin
  7.1/10 (48 Oy)24 beğeni127 okunma8 alıntı2.648 gösterim
 • Güç
  8.4/10 (37 Oy)34 beğeni117 okunma50 alıntı516 gösterim
 • Maske
  7.7/10 (47 Oy)39 beğeni140 okunma3 alıntı1.754 gösterim
 • Gölgedeki Işığım
  7.3/10 (32 Oy)23 beğeni86 okunma29 alıntı1.448 gösterim
 • Tehlikeli İçgüdü
  7.1/10 (59 Oy)24 beğeni146 okunma9 alıntı2.223 gösterim
 • Derin Tutku
  7.4/10 (34 Oy)21 beğeni107 okunma13 alıntı2.803 gösterim
 • Rome
  7.3/10 (41 Oy)27 beğeni133 okunma40 alıntı1.431 gösterim
 • Jet
  7.2/10 (40 Oy)26 beğeni140 okunma17 alıntı1.404 gösterim
492 syf.
·10/10 puan
karakterlerin iç savaşı çaresizliği, aşkı ve birbirlerine olan ihtiyacı o kadar güzel aktarılmıştı ki içine girdiğim dünya, hiç bitmesin istedim. Mallory ile Rider, koruyucu aile yanında büyüyen, kötü insanların elinde hırpalanmış, aynı kaderi paylaşmış, birbirinin en büyük desteği olmuş iki küçük çocuk... Mallory ile Rider, birbirini kaybetmişken aynı lisede buluşmuş, hayatları birkaç yıl ayrı düştükten sonra yeniden bir araya gelmiş iki genç... Mallory ile Rider aşktan daha çok sevginin vücut bulmuş halini anlattı ban bence.. Mallory geçmişin gölgesi hep kabuslarında ve onlarla, yeni koruyucu ailesinin de desteğiyle tek başına savaşırken bir anda yeni başlayacağı okulda geçmişinden unutmadığı ve özlediği Rider ile karşılaşınca kendini tamamlanmış hissediyor.Başlarda sadece arkadaşlık ve ötesi gibi bir durum olsada ilişkilerine isim koyulmada Rider’in lafın dolandırmadan duygularının itirafı ile sonunda dedim. Çünkü o sırada Paige bayağı canımı sıkıyordu ve Rider’a da kızmadım desem yalan olur. Ama sonunda beklediğim hamle geldi. Kitapta her karakterin bir hayat hikayesi vardı. Jayden’in sonuna ama çok üzüldüm.Kitabı çok severek okudum. Hiç bitmesin istedim. Tavsiye edeceğim bir kitap.
492 syf.
·1 günde·7/10 puan
Hımm kitabı beğendim mi bilmiyorum
Garip bir kitaptı. Dram desem eh aşk desem eh arkadaşlık desem eh yani böyle toplama bir kitap olmuş. Kızı korumaya çalışan bir çocuk fakat kendi de bir o kadar korunmaya sevilmeye muhtaç. Ayrılıklarında kendilerinden başka kimseleri yok ve acı şekilde birbirinden kopuyorlar dört yıl sonra bir lisede karşılaşıyorlar. Sonrası ise karışık gibi
His olarak çok çok iyi verdi diyemem ama iyi sayılır kitap. Ama yazarın niye böyle bir kitap yazdığını anlamadım yani çok şey bekliyorsun kitaptan ama öylece elin boş kalıyorsun gibi bir his oluştu. Ama ne yazarsa okuyacağım bir yazar.
Açıkçası bu kitap beni hiç heyecanlandırmadi. Beklentim bayağı düştü okumayı bile bıraktım. Çok çocukça çok aptalca geldi. Benden geçmedi bu kitap tavsiye etmiyorum . Okumaya değmez bence oysa isterdim ki güzel olsun ama olmadı .
492 syf.
·4 günde·7/10 puan
Açıkçası beğendiğimi söyleyemem 500 sayfa fazla uzatılmış geldi.Kız travmasini uzun surede atlatamazken erkek bir anda karar verip değişmeye karar veriyor.Belkide 16 20 yas arası için daha sürükleyici gelebilir ,benim için fazla sıkıcıydı.
492 syf.
·1/10 puan
Jennifer'ın bu kitabı yazma amacı neydi aşırı merak ediyorum. Bu nasıl bir konudur. Bu nasıl bir kitaptır. Kitabın 10 sayfasında bir kaç olay ya oldu ya olmadı. Saçma sapan bir konu ve kitaptı. Üzgünüm ama habire Mallory'nin aklından geçenleri ve ne düşündüğünü okumak zorunda değildim. Olay yoktu kitapta. Ve Jennifer kalemini o kadar bozmuş ki... Nerede o aşık olduğum yazar diyorum artık yakın zamanda çıkardığı kitapları okurken. Sen iyi bir yazarsın ama iyisin diye her kitabını da gözüm kapalı okuyacak değilim. Espri yeteneği olan bir yazarsın, tek bir espri bile yoktu. Lanetli kitabında da öyleydi. Bu kitabı okuyanlar, nasıl okuyabiliyolar aklım almıyor şu an. Zamanıma, harcadığım o kadar zamana acıyorum yine. Okumaya gerek yok, bana kattığı hiç bir şey olmadı. Heyecanlandırmadı, güldürmedi, duygulandırmadı. Tam tersine sıktı, içim bunaldı. Yeter artık dedim. Bu ne?
Jennifer böyle kitaplar yazmaya devam etmemeli artık. Bir insan neden kendini bu kadar düşürür. Sinirliyim. Çıkardığı kitaplara bakmam bile artık. Yorumlarda çok beğenilirse, eski haline dönerse belki okurum. Bir şans veririm. Ama bu kitap için güzel tek bir kelime bile edemiyorum. Saçma sapandı. Zamanımı harcadığıma değmedi. Okumayın. Ama yok ben okumak istiyorum, bir şans vereyim diyorsanız. Gidin, Hayatın Kıyısında, Sevdiğim tüm erkeklere, Güzelleştiğim o yaz'ı falan okuyun. Uzattıkça nasıl uzatılır konusunu görmek istiyorsanız, buyrun kolay gelsin.
492 syf.
·8/10 puan
Mallory ve Rider, koruyucu aile yanında büyüyen malesef kötü insanlara maruz kalmış iki çocuk.. En büyük destekleri birbirleri..
Geçmişte yaşanan bir olay yüzünden yolları ayrılıyor ta ki 4 yıl sonra aynı lisede karşılaşana kadar. O kısımları okumak çok güzeldi.
Mallory'nin yaşadığı şeyler hiçte kolay değil, tekrar normal olmak için, geçmişin kabuslarıyla boğuşmamak için çok çaba sarfediyor. Koruyucu ailesinin desteği ve Rider'n varlığıyla yaşadığı olaylar daha katlanabilir oluyor.
Rider küçükken de Mallory için kendini feda etmiş bir çocuk. Mallory'e söz verdiği için onu hep korumaya çalışıyor. Fakat kendi de bir o kadar korunmaya ve sevilmeye muhtaç. Mallory'nin Rider'n çocuklukta olduğu gibi, hala onu korumaya çalışması hoşuna gitse de. Rider'n kendi içinde birşeyler yapmasını, kendinden vazgeçmemesini ve çabalamasını istiyor. Bu iki küçük çocuk başlarda arkadaş iken Rider'n açılmasıyla bu ilişki aşka dönüşüyor. Hiç uzatmadan direk konuya girmeler Rider de en sewdiğim şeydi.
Neyse.. Mallory'nin çabalamalarını, Rider'n varlığını. Bu iki gencin arkadaşlarını, arkadaşlıklarını okumayı çok sevdim. İçimi sıcacık yapan bir kitap daha okudum diyebilirim. Zaten yazar, yabancı yazarlarda en sewdiğim. Ne yazsa gözüm kapalı okurum.
Bu yüzden şiddetle önerilir!
Okuyun ve de okutun.
492 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Yazarın tüm kitaplarını severek okuduğum halde bu kitap günlerdir elimde dolaştı durdu, hiç içimden gelmediği halde artık başlayayım okumaya dedim. İyi ki de dedim o isteksizlik okumaya başlamamla birlikte uçup gitti. O duygu yoğunluğu karakterlerin iç savaşı çaresizliği, aşkı ve birbirlerine olan ihtiyacı o kadar güzel aktarılmıştı ki içine girdiğim dünya, hiç bitmesin istedim. Mallory ile Rider, koruyucu aile yanında büyüyen, kötü insanların elinde hırpalanmış, aynı kaderi paylaşmış, birbirinin en büyük desteği olmuş iki küçük çocuk... Mallory ile Rider, birbirini kaybetmişken aynı lisede buluşmuş, hayatları birkaç yıl ayrı düştükten sonra yeniden bir araya gelmiş iki genç... Mallory ile Rider aşktan daha çok sevginin vücut bulmuş halini anlattı ban bence.. Mallory geçmişin gölgesi hep kabuslarında ve onlarla, yeni koruyucu ailesinin de desteğiyle tek başına savaşırken bir anda yeni başlayacağı okulda geçmişinden unutmadığı ve özlediği Rider ile karşılaşınca kendini tamamlanmış hissediyor.Başlarda sadece arkadaşlık ve ötesi gibi bir durum olsada ilişkilerine isim koyulmada Rider’in lafın dolandırmadan duygularının itirafı ile sonunda dedim. Çünkü o sırada Paige bayağı canımı sıkıyordu ve Rider’a da kızmadım desem yalan olur. Ama sonunda beklediğim hamle geldi. Kitapta her karakterin bir hayat hikayesi vardı. Jayden’in sonuna ama çok üzüldüm.Kitabı çok severek okudum. Hiç bitmesin istedim. Tavsiye edeceğim bir kitap.
“...Bir insanı, bazen aileden bile olsa hiçbir zaman gerçekten tanıyamazsın, insanlar sana görmeni istediğin yüzlerini gösterirler. Bunu unutma.”
Bir insanı, bazen aileden bile olsa hiçbir zaman gerçekten tanıyamazsın, insanlar sana görmeni istediğin yüzlerini gösterirler.
Bunu unutma.
Bir yandan unutmaya çalıştığım, bir yandan sıkı sıkıya tutunduğum acı, tatlı hatıraların birbirine girmesiyle umut ve umutsuzluk karışımı bir duygu çalkalanıyordu içimde.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sonsuzluğun Sonuna Dek
Baskı tarihi:
Haziran 2017
Sayfa sayısı:
492
Format:
Karton kapak
ISBN:
The Problem with Forever
Kitabın türü:
Orijinal adı:
9786050944044
Çeviri:
Asena Çakmak Özdemir
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
DEX
Sonsuza dek seninim diyebilenler için

Mallory ile Rider, koruyucu aile yanında büyüyen, kötü insanların elinde hırpalanmış, aynı kaderi paylaşmış, birbirinin en büyük desteği olmuş iki küçük çocuk…
Mallory ile Rider, birbirini kaybetmişken aynı lisede buluşmuş, hayatları birkaç yıl ayrı düştükten sonra yeniden bir araya gelmiş iki genç…
Mallory ile Rider, sonsuz dostluklarının sonsuz aşka evrilişini tutkuyla yaşayan, zorlukları aşmak için yine el ele tutuşan iki büyük yürek…
Sonsuzluğun Sonuna Dek, arkadaşlığa ve aşka inancını kaybetmeyenler için.

Kitabı okuyanlar 96 okur

 • Ayten
 • Tuğra
 • Lazkizi
 • Yeşim Göktaş
 • LULU
 • Gülfidan
 • Merv
 • Naz
 • Nisa nur
 • S.T.

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%22.2 (10)
9
%20 (9)
8
%26.7 (12)
7
%20 (9)
6
%6.7 (3)
5
%0
4
%0
3
%2.2 (1)
2
%0
1
%2.2 (1)