Sonsuzluk İçin Yedi Gün

9,0/10  (3 Oy) · 
26 okunma  · 
3 beğeni  · 
591 gösterim
Tanrı ile Şeytan en sonunda bir konuda anlaşıp karara varırlar: Aralarında ezelden beri süregelen çekişmeye kesin bir son verecek, insanlığa ve dünyaya kimin hükmedeceğini bir daha değişmeyecek biçimde belirleyeceklerdir. Kural saptanır: Her ikisi de en üstün, en becerikli temsilcilerini yeryüzüne yollayacaklardır. Tanrının gönderdiği meleğin yaptığı iyilikler, Şeytanın gönderdiği iblisin yaptığı kötülüklerden daha fazla olursa, dünya sonsuza dek Tanrının hükmü altına girecektir. Tersi olursa, dünyanın efendisi Şeytan olacaktır. Peki, ya melekle iblis yeryüzünde karşılaşıp birbirlerine âşık olurlarsa' Sonsuzluk İçin Yedi Gün, okurları, Keşke Gerçek Olsa ve Neredesinden sonra bir kez daha Marc Levynin mizah yüklü sevecen dünyasına götürüyor. Ustası Paulo Coelhonun izinden yürüyen Levy, her şeyin tüketim ve yabancılaşmaya temellendiği günümüz toplumunda sevgiye, dostluğa tutunmayı öneriyor okurlarına.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789750705762
 • Orijinal Adı:
  Sept jours pour une éternité
 • Çeviri:
  İşık Ergüden
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Aşk,bir umut parçasıdır.
Dünyanın sürekli olarak yenilenmesidir.
Vaat edilmiş toprağa götüren yoldur.

Sonsuzluk İçin Yedi Gün, Marc LevySonsuzluk İçin Yedi Gün, Marc Levy

Eğer bir hayalci ya da mucizeye inanan biri olsaydım, dünyada açlığı ortadan kaldırırım derdim, bütün hastalıkların kökünü kazırdım, kim olursa olsun kimsenin bir çocuğun haysiyetine zarar vermesine izin vermezdim. Tüm dinleri barıştırırdım, yeryüzüne büyük bir hoşgörü tohumu serperdim, tüm yoksullukları da ortadan kaldırırdım. Tüm bunları yapardım, eğer ben Tanrı olsaydım.
O'nun bunu neden yapmadığını hiç kendinize sordunuz mu?
Sen de benim kadar iyi biliyorsun, tüm bunlar O'nun iradesine bağlı değil, O'nun yeryüzünü emanet ettiği insanların iradesine bağlı.

Sonsuzluk İçin Yedi Gün, Marc LevySonsuzluk İçin Yedi Gün, Marc Levy