Sorularla Eski Türk Tarihi

9,0/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
286 gösterim
Türk Milleti tarihin ilk dönemlerinden beri doğuda Çin içlerinden batıda Orta Avrupa'ya, kuzeyde Sibirya'dan güneyde Yemen ve Habeşistan'a kadar uzanan geniş coğrafyaya yayılmış, günümüze kadar gelen bir tarih meydana getirmiştir. Dünya tarihinde hiçbir milletin bu kadar farklı sahayı vatan haline getirerek hükümran olduğu olduğu görülmemiştir. Bu sebeble Türk tarihini bilmek ve anlamak aynı zamanda bir çok milletin tarihi hakkında da az veya çok bilgi sahibi olmak demektir. Bu babda zincirin halkaları gibi Türk tarihinin bütünlüğü içerisinde İslamlaşmadan evvelki devirlerimiz ayrı bir ehemmiyet taşımıştır.

Bu bağlamda, elinizdeki eserde Türk adının ortaya çıkışından, Türklerin dünyanın dört bir tarafına yayılmaları, yurt tuttukları coğrafyalarının özellikleri, eski devir Türk tarihi çalışmalarında karşılaşılan zorluklar, eski Türk devletlerinin siyasi tarihlerinin ana hatları, Türk devlet teşkilatı, Türk toplumunu oluşturan en ufak birim olan aileden, hükümdarlara kadar Türk sosyal hayatı, İslamiyet öncesi Türk edebi eserleri, kahramanları ve destanları gibi konularda en çok merak edilen sorular cevaplandırılmaktadır. Bu eserin tarihçiler yanında, Türk tarihinin eski dönemlerine merak duyan ve atalarını tanımak isteyen, toplumun her meslek ve kesiminden herkes için faydalı olacağı kanaatindeyiz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  6055200411
 • Yayınevi:
  Yeditepe Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Tarihçi Alp 
08 Oca 02:15 · Kitabı okudu · 57 günde · Beğendi · 8/10 puan

Türk Tarihini merak ediyorsanız bu kitabı okumadan geçmeyin. Konular düzenli bir şekilde sıralanmış, sorularla okuyuculara kolay, anlışılabilir, detaylı bir tarih sunulmuş... Karmaşıklıktan uzak bir şekilde kişi, mekan, tarihler işlenmiştir. Tarih öğrencisi iseniz başucu kitabı niteliğinde ...