Sorularla Osmanlı İmparatorluğu (ciltli)

8,5/10  (12 Oy) · 
29 okunma  · 
12 beğeni  · 
597 gösterim
Sorularla Osmanlı Tarihinin anlatıldığı bu kitapta merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız:

Osmanlı İmparatorluğunun Kuruluşu, Orhan Gazi, Rumeliye geçiş, Birinci Murad, Ankara Savaşı, Fetret Devri, Çelebi Mehmed, 2. Murad, Fatih Sultan Mehmed, Cem Sultan, 2. Bayezid, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Genç Osman, Dördüncü Murad, Sultan İbrahim, Lale Devri, İkinci Mahmud, Köprülüler, Piri Reis, Barbaros Hayreddin Paşa, Sokollu Mehmed Paşa, Kadızâdeliler, Osmanlı Tarihinde İsyanlar, Celali İsyanları, Kıbrıs Seferi, İnebahtı Savaşı, İkinci Viyana Kuşatması, Viyana Bozgun Yılları, Karlofça Antlaşması, Prut Savaşı, Kırım Savaşı, 93 Harbi, Osmanlı-Rus Savaşları, Osmanlı-Avusturya Savaşları, Osmanlı-İran Savaşları, Nizâm-ı Cedid, Tanzimat, Islahat Fermanı, Meşrutiyet, İlk Türk Matbaası, Gayrimüslimler, Şark Meselesi, Kapitülasyonlar, Osmanlı Döneminde Hac, Yeniçeriler, Osmanlılar ve Türklük, Avrupada Türk Korkusu, Türkmen Aşiretleri, Harem, Kardeş Katli...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  852
 • ISBN:
  9786054052141
 • Yayınevi:
  Yeditepe Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Hafize 
16 saat önce · Kitabı okudu · 66 günde · Puan vermedi

'Sorularla Osmanlı İmparatorluğu' kitabı bütün bir şekilde Osmanlı dönemini kapsamıyor. Bu nedenle ders çalışmak amaçlı kullanmayınız. Lakin alınan belli başlı konulardan oluşan sorular ile tarih bilginize bilgi katıyorsunuz.
Hiç tarih bilgisi olayan biri için uygun bir eser değil fakat tarih bilginiz var ise keyifle okuyacağınız kısmen de olsa tarafsız bir yapıt olduğunu düşünüyorum.
Keyifli okumalar..