Sorularla ve Örnek Vakalarla Öfke Kontrolü

6,9/10  (9 Oy) · 
22 okunma  · 
8 beğeni  · 
677 gösterim
'Baldan tatlı' olduğu söylense de, herkese ancak acı tattıran bir duygudur öfke. Onun yaydığı acı sonuçlardan ne öfkeli kişinin iç dünyası uzak kalır, ne de onun öfkelendiği kişiler. Kişi için, aile için, toplum için öfkenin sonuçları, hep olumsuzdur.

Durum bu olduğu halde, öfke, hayatın bir gerçeği... Sonuçları ne olursa olsun, insanlar öfkeleniyor; ve hatta bütünüyle bir hayat, o andan itibaren öfkenin güdümüne giriyor. Peki, öfkeli olmak veya öfkeli kalmak, bir alınyazı mıdır insan için? Öfke tarafından yönetilmemek mümkün müdür? Dahası, öfke denilen bu sert ve güçlü duyguyu yönetmenin yolu ve imkânı var mıdır?

Elinizdeki kitap öfkenizi tüm yönleriyle tanıyabilmeniz, altında yatan nedenlerin keşfini yapabilmeniz ve bu nedenlerden yola çıkarak öfkenizi kontrol altına alabilmeniz için hazırlandı.

Örnek vakalardan ve profesyonel öfke kontrolü eğitimlerinden esinlenerek hazırlanan bu kitabı okuduğunuzda, öfkenin olumsuz sonuçlarından ve sizi tırmalayan yanlarından uzaklaşabilmenin hafifliğini ve huzurunu yaşayacaksınız...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786051313474
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Burcu Karabil 
12 Şub 16:59 · Kitabı okudu · 57 günde · 8/10 puan

Artık günümüzde mutlaka okunması gereken kitap alanlarından biri öfke. Bu kadar sabırsız,agresif,patlamaya hazir kişilere uyum sağlamak için ve etkilenmemek için.. Kitapta hem sizin öfkenizi dindirmek hem de insanlara bu anlamda nasıl yaklaşılması gerekildiğini anlatan dili basit ve bol pratiği olan bir kitap..

A.Cmert 
06 Haz 2016 · Kitabı okudu · 54 günde · 8/10 puan

Kitap akıcı anlatımlı anlaşılır ve pratiğe yönelikti. Bir yandan öfke hakkında bilgi edinirken bir taraftan öfke kontrolü hakkında pratik etkinlikler uygulayabiliyorsunuz. Ayrıca kitapta Mehtap Hanım'ın öfke kontrolü için kendisine danışan danışmanların hayatlarından da hikayeler okuma fırsatı buluyorsunuz. Öfkeyi kişinin kendi kontrol edebilir fakat yalnız başına bir hayli zordur, bu kitap o yolda iyi bir yoldaş olacaktır. Mehtap Hanım'a bu kitap için teşekkürler :)

failimuhtar 
05 Eyl 2016 · 4/10 puan

Zorlarsanız bir ay kadar işinize yarar. Çünkü öfke, kolay baş edilebilecek bir şey değil bana kalırsa. Yazarın çok tatlı, içten biri dili var ama gerçekten fayda sağlayabilecek bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Yazdıklarını okumaktan ziyade kendisiyle yaşamak isterdim sanırım.

KeMâL 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Psikoloji ve Kişisel gelişim olarak okuduğum güzel bir romandı. Çok fazla bu türde okumamama rağmen kitabı hızlıca bitirdim. Akıcı ve Örneklerle gayet güzel anlatılmış bir kitap.

Ertürk doğan 
04 Kas 2015 · Kitabı okudu · 32 günde · Beğendi · 8/10 puan

Öfke kontrolü yapmakta zorlanan insanların nasıl hatalar yaptıklarını ve nasıl öfkenin kontrolü yapılacağını anlatan bir kitap

Kitaptan 3 Alıntı