Sosyal Psikoloji Kavramlar ve Kuramlar

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
9 gösterim
Kitap, yazarın uzun yıllar üniversitelerde ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde verdiği Davranış Bilimleri ve Sosyal Psikoloji derslerinden edindiği tecrübeleri, öğrenci geribildirimlerini mesleki ve teorik birikimini yansıtmaktadır. Lisans düzeyindeki öğrenciler için temel ders kitabı, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için kaynak bir eser niteliğindeki kitap aynı zamanda sosyal psikoloji konularına ilgi duyanlar için de önemli bir kaynak olması amacıyla hazırlanmıştır. Kitapta konular öğrencilerin kolayca anlayabileceği bir dille ele alınmıştır.
Kitap ayrıca Batılı kavrayış tarzlarının yanında bizim kendi kültür ve medeniyetimizin zihinsel ve kültürel birikimini yansıtmak gibi bir temel amaç taşımaktadır. Kitabın bu toprakların "Sosyal Psikoloji" si olması için çaba gösterilmiştir. Kitabın bundan sonraki baskılarında söz konusu temel amaç sürekli korunacaktır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Sosyal Psikoloji
Araştırma Yöntemleri
Kişilik ve Benlik
Kişilik Kuramları
Benlik Algıları
İnançlar ve Değerler
Tutumlar ve Davranışlar
İkna Edici İletişim
İkna ve Tutum Değişimi
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9789750221392
 • Yayınevi:
  Seçkin Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Dursun Yener 
09 Oca 20:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sadece sosyal psikoloji ile ilgilenenler için değil, konusu insan olan tüm alanlarla ilgilenenler için faydalı bir çalışma olmuş. Konuları yalın biçimde ele alışı anlaşılırlığını artırmış