Söyle, Nasıl Üzülmezsen Öyle Öleyim

7,5/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
192 gösterim
Yûnus ne güzel söyler: "Ana rahminden geldik pazara; Bir kefen aldık, döndük mezara..." İnsan, hayatın akışı içinde yaşama sevinci ile ölümden ürperiş gibi iki müthiş zıtlığın arasında çalkalanır durur. Hayat ve ölüm daimi bir akış hâlindedir. Dünyaya geldiğimiz andan itibaren öleceğimizi biliyoruz. Ölüm, en tartışmasız gerçek olarak ortada dururken, geriye kalan şeylerin ne anlamı var? Bu kitapta da "çok miktarda" ölümden bahseden öykü var. Çünkü, "Ölümün bizi nerede beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim." Çünkü, "Ne ölümden korkmak ayıp, ne de düşünmek ölümü..."
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786055545413
 • Yayınevi:
  Babıali Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ferman Mamedov 
02 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ölümü anlatan fıkralar. Anlatan da diyemeyiz, hatırlatan, ölüme dikkat çeken bir eser. Kitab baştan sona farklı kısa "öyküler"le ölümü hatırlatıyor. Bu açıdan sıkıcı ola bilir ama içlerinde çok etkileyici olanları vardır. Düşünün ki, yüz farklı kişi, ölüme neden olmuş yüz farklı fıkra anlatıyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Ferman Mamedov 
 02 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Montaigne'nin dediği gibi, "Dünyaya geldiğimiz gün bir yandan yaşamaya, bir yandan ölmeye başlarız."

Söyle, Nasıl Üzülmezsen Öyle Öleyim, Sadık Söztutan (Sayfa 49 - Babıali Kültür Yayıncılığı)Söyle, Nasıl Üzülmezsen Öyle Öleyim, Sadık Söztutan (Sayfa 49 - Babıali Kültür Yayıncılığı)