Soylu ve Onurlu

8,3/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
186 gösterim
SOYLU VE ONURLU, ÖZEL DOKUNUŞLAR, KÜÇÜK MUTLULUKLAR ve YAZ BİTMESİN adlı romanların yazarı Danielle Steel bu yapıtında Amerikalı bir erkekle, bir Japon kızın birbirlerine duydukları aşkı; Pearl Harbour Savaşında bölünen ailelerin, yıkılan yaşamların, parçalanan ulusların dramını güçlü bir anlatımla sergiliyor.
 • Baskı Tarihi:
  1996
 • Sayfa Sayısı:
  302
 • ISBN:
  9789754056815
 • Çeviri:
  Zeliha İyidoğan Babayiğit
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Hilal Can 
17 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiroko ve James ..Umarım doğru hatırlıyorum isimlerinizi..Tekrar okusam aynı duyguları yaşarmıyım bilmem ama okuduğumda sonu hem gelsin hem gelmesin istedim çok.

**Kitap Kahve** 
07 Oca 04:32 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Romanımızın kahramanı Amerika da okuyan bir japon kızı.Kendisine pek yakın davranılmıyor.Japonların Pearl Harbour u bombalamasından sonra Amerikada yaşayan bütün Japonlara düşman ve casus gözüyle bakılıyor.Kendisine yakın olan tek Amerikalı sevgilisi var.Oda savaşa gidiyor.Savaş ilanından sonra öncelikle tüm Japonların fotoğraf makinesi kamera gibi elektronik aletlerine el konuyor sonrasında da hepsini dağıtıp ayrı ayrı sürgüne,kamplara gönderiyorlar.Kısacası savaş sırasında Amerika da bulunan oranın vatandaşlığını almış olanlarda dahil tüm Japonların başına gelenler anlatılıyor.
Danıelle Steel in bulduğum tüm kitaplarını alıyorum.Yanılmıyorsam bu okuduğum 24 üncü kitabı ve 20 tanesi kitaplığımda var.Bir,iki tane beğenmediğim kitabı var.İstisnalar kaideyi bozmazmış.Ben bu kitabıda dahil bütün kitaplarını tavsiye ederim.Sıkmadan,kafa karıştırmadan,kendinizi yormadan,değişik konuları ele alan bir yazar.

Ayça Hoşer 
14 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Her zaman oldugu gibi icine daliverdigim ve bir cirpida bitiveren bir eser.... Cok begendim , keyifle okudum...

Japon bir ailenin tamamen kulturune bagli genc kizlarinin egitimi icin Amerikaya gitmek zorunda kalmasi... Japon kulturunun Amerikada yadirganmasi , zor zar adaptasyonu ... 2 ulke arasindaki savasla gecen 4 yil ve tarifi imkansiz yasananlar....