Sözlü Dövüş Kibarca İkna Sanatı

7,4/10  (15 Oy) · 
41 okunma  · 
15 beğeni  · 
527 gösterim
Ne kadar sıklıkla kendinizi yanlış anlaşılmış, hayal kırıklığına uğramış ve bir tartışmanın kaybeden tarafında buluyorsunuz? Zaman zaman mı? Çoğu zaman mı? Her zaman mı? Eğer yaşamınızdaki başarının büyük bir çoğunluğu diyaloglardaki başarınıza bağlıysa cevabınızın “hiçbir zaman” olmasını siz de istemez misiniz?

Kendinizi işteki bir rakibin karşısında bulduğunuzda hazır bir planınız var mı? Peki ya evde? Gece karanlık bir sokakta? Yoksa yalnızca alışkanlıklarınız ya da duygularınızla mı tepki veriyorsunuz? Dr. George Thompson’un da dediği gibi, “Tepki verdiğinizde olay sizi kontrol eder. Oysa karşılık verdiğinizde kontrol sizdedir.”

İster evde olun isterse ofis salonunda; Sözlü Dövüş size her türlü sözlü karşılaşmada nasıl hazırlıklı olacağınızı gösteriyor. Nasıl daha etkili bir biçimde dinleyip konuşacağınızı, (İngilizce’deki en güçlü sözcük olan) empati ile insanları kendinize nasıl bağlayacağınızı, en yaygın diyalog felaketlerinden nasıl kaçınacağınızı ve bakış açınızı ifade ederek pek çok anlaşmazlıkta üstün gelmenizi başarıyla sağlayacak kanıtlanmış ve kolaylıkla akılda kalan bir stratejiye nasıl sahip olacağınızı Dr. Thompson’dan öğreneceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2008
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9944983426
 • Çeviri:
  Esra Özkaya
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Tarık Savaş Öpöz 
22 Şub 2017 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 7/10 puan

Yoruma geçmeden önce ülkemizdeki bütün emniyet mensuplarının bu kitabı okumasını tavsiye ediyorum. Açıkçası benzerlerine nazaran doyurucu değildi. Ama tabii ki bir şeyler öğrenmedim değil. Sıkıntı, yazarın 40 yıllık meslek hayatını okurun ilgi ve alakasını çekecek şekilde kitaba yansıtamaması. Bütün kitap birkaç teknik üzerinde kurgulanmış. Ama o teknik gerçekten işe yarar bir teknik onu da vurgulamak isterim.