Spartacus - Ölüm Yolcuları

8,0/10  (7 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
762 gösterim
Büyük savaşçı Spartaküs'ün de himayesinde savaştığı Batiatus, köle pazarında toy gladyatörlere sahip, zenginliğiyle dillere destan bir Yunan'la tanışır. Kısa süre sonra bu iki sahibin gladyatörleri arasında bir müsabaka düzenlenir. Ne var ki Batiatus'un tecrübeli gladyatörleri üzerinde kara bir bulut dolaşmaktadır. Varını yoğunu acemi gladyatörlerle yapılacak müsabakaya yatıran Batiatus'un tek bir umudu kalmıştır: Spartaküs. Fakat toy gladyatörler beklenmedik, tuhaf bir güçle savaşmaktadırlar. Üzerlerinde oynanan tüm karanlık oyunlara rağmen Spartaküs, sahibini ve omuz omuza dövüştüğü gladyatörleri yüzüstü bırakmayacak gücü kendinde bulabilecek midir?

Dünyada büyük başarı yakalamış bir televizyon dizisi olan Spartaküs, arenanın bitmek bilmeyen kanlı savaşları ve insanı hayrete düşüren entrika dolu ilişkilerinin anlatıldığı Ölüm Yolcuları ile geri dönüyor.

"Yetenekli kalemi karşısında yazara şapka çıkarmak gerekiyor. Baştan sona sürükleyici bir kurguyla yazılmış bu kitap her sayfasında okuru daha da içine çekiyor." 
-The British Fantasy Society-

"Ölüm Yolcuları, fakir bir halkın ve kölelerin sırtından para ve güç kazanan adamların gerçekçi bir portresini çiziyor. Tebrikler Mark Morris."
-Fandom Post-

"Ölüm Yolcuları, muhteşem savaşçı Spartaküs'ten beklediğiniz her şeyi içinde barındırıyor: Şiddet, cinsellik, politika, dram; hepsi muhteşem bir dille aynı potada eritiliyor."
-Geek Native- 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786053482642
 • Çeviri:
  Murat Sağlam
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
13 Şub 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 10/10 puan

Dizinin ilk sezonunu izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki, bu kitabı okurken karakterleri gözümün önüne getirmek oldukça zevkliydi. Kitabın sonunun tahmin edilir olmasına rağmen, okurken mücadele sahneleri dışında pek sıkılmadığımı söyleyebilirim. Aslında onlar da pek uzun uzadıya anlatılmamış, tadında bırakılmıştır. Serinin üçüncü kitabının yazılıp yazılmadığını bilmiyorum ama henüz dilimize çevirilmiş değil.
Roma dönemini ve arena savaşlarından hoşlanıyorsanız bu seri, kesinlikle tavsiye edebileceğim bir seridir.