Srebrenica Soykırımı

·
Okunma
·
Beğeni
·
63
Gösterim
Adı:
Srebrenica Soykırımı
Baskı tarihi:
Temmuz 2010
Sayfa sayısı:
472
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053680482
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Batu Yayıncılık
Yaşanan olaylar, elde edilen bilgi ve belgeler tarafsız bir şekilde taranarak gelecek nesillere doğru bilgi aktarılması için hazırlanan bu kitap, yeni Srebrenica’ların tekrar yaşanmaması ve farklılıklara rağmen bir arada yaşama kültürünün geliştirilmesi konularında gelecek nesillere ufuk açıcı olacağı inancındayım. Unutulmasın ki, tarihi öğrenemeyen toplumlar, daha önce başlarına gelen bela ve musibetleri tekrar tekrar yaşamaya mahkumdurlar. Batılı bazı din adamları, siyasileri ve sözüm ona akademisyenlerin, diğer ırkların, Avrupalı Hıristiyanların bugün ABD ve AB tarafından benimsendiği için Srebrenica soykırımı yaşanmış olduğu gerçeğini bu kitapta bulacaksınız.

Srebrenica soykırımı hakkında bilmediğiniz ve şimdiye kadar hiç duymadığınız pek çok gerçeği öğrenmiş olacaksınız. Sadece yakın tarihte Srebrenica’da yaşanan soykırımın değil aynı zamanda tarihten bu güne “kanda yürüyen” soykırımcı devletleri, diktatörleri ve din adına oluşturulan engizisyon mahkemelerinde işkenceyle öldürülen on binlerce insanın acı hikâyesini ve yine dünya siyasi tarihine “30 Yıl Savaşları” olarak geçen Katoliklerle Protestanlar arasında Avrupa’da milyonlarca insanın inançlarından dolayı acımasızca nasıl katledildiğinin bilgi notu olarak takdim edilmiştir. Bugün insan hakları havarisi geçinenlerin, geçmişten bugüne en çarpıcı gerçekleriyle karşılaşacaksınız. Ve yine Amerika ve Avrupalı bazı bilim adamları, siyasiler ve din adamlarının ne kadar ırkçı ve Müslümanlara karşı önyargılı olduklarını ve bu asırda bile bu tutumlarını devam ettirerek insanlık değerlerine uzak kaldıklarını göreceksiniz.

Tarihin derinliklerinden gelen ve yakın tarihte yeniden kendini gösteren kimi Hıristiyan Batı mensuplarının, Müslümanları ve mazlum halkları insan olarak görmeme çelişkisinin bilgi ve belgeleri takdim edilmiştir. Bu kitapta batı emperyalizminin bütün vahşetine karşı kendini bir uygarlık taşıyıcısı gibi ilan ederek kafaları işgal etme oyununa açıklık getirmektedir.
Srebrenica Soykırımı'ı okuyanlar
Gösterilebilecek uygun bir kayıt bulunamadı.