Stalin/Hitler - Empati ve Gizemli Yahudi K G B Arşivlerinde Saklanan Kitap İlk Defa Türkiye'de

6,4/10  (9 Oy) · 
14 okunma  · 
5 beğeni  · 
692 gösterim
Dünyanın en iyi telepatı olarak kabul edilen ve İkinci Dünya Savaşı'nda, Stalin'in neredeyse tüm kararlarında danıştığı Wolf Messing, yoksul bir Musevi ailesinin çocuğu olarak 10 Eylül 1899'da, Varşova'da doğdu. Ailesi, Naziler tarafından öldürüldü. Polonya 1939 yılında Naziler tarafından işgal edildiğinde Rusya'ya kaçtı. Polonya sınırındaki tüm Nazi kontrol noktalarından düşünce aktarımı ve telkin yeteneklerini kullanarak geçti ve Sovyetler Birliği'ne sığındı. Zihinsel yeteneğini ilk olarak 11 yaşında bindiği bir trende kullandı.

Trende, biletleri kontrol eden görevliye, telkin yeteneğiyle, bir gazete parçasının bilet olduğuna inandırdı. On altı yaşında Viyana'da, Albert Einstein ve Sigmund Freud ile tanıştı. Onlarla telepati, düşünce aktarımı ve telkin deneyleri yaptı. 1927'de Hindistan'da, Gandhi ile düşünce aktarımı deneyi yaptı. Stalin, Wolf'un yeteneklerini kullanarak, Hitler'in yenileceğini ve İkinci Dünya Savaşını SSCB'nin kazanacağını öğrenmişti. Askeri stratejisini, Wolf'un da katıldığı Kremlin'deki gizli seanslarında hazırladı. Bu kitap halen Stalin'in arşivinde gizlenen kayıtlardan çıkartılarak yayımlandığında Batı'da büyük yankılar uyandırdı. Rusya ve Almanya'nın arasında herhangi bir anlaşmazlık olmadığı, iki ülkenin saldırmazlık antlaşması yaptığı dönemde, "İkinci Dünya Savaşı'nın çıkacağını, Avrupa'nın Naziler tarafından işgal edileceğini, 1945'de savaşın sona ereceğini, Sovyet tanklarının Berlin sokaklarında çiğneneceğini" söylemişti. II. Dünya Savaşı'nın ne zaman biteceğini kimsenin bilmediği günlerde, savaşın 1945 Mayısında biteceğini söylemişti. 1937'de "Hitler doğuya saldırırsa ölür" dedi ve Hitler, kellesine 200.000 Mark ödül konuldu. Şimdi olağnüstü yeteneklere sahip olan Messing'in ağzından muhtemelen Stalin tarafından Messing'in gerçekte ne kadar "hünerli" olabileceğini anlamak için yaptırılan şu iki olayı dinleyelim:

Temiz bir Kağıt parçası ile Merkez Bankası'ndan 100.000 ruble almam gerekiyordu. Ama bu deneyim sonucu az kalsın trajik olacaktı. Veznedara gittim ve okul defterinden kopartılmış bir sayfayı uzattım. Küçük valizi açtım ve bankonun önüne koydum. Yaşlı veznedar kağıda baktı ve kasayı açtı. Yüzbin rubleyi saydı... Kağıt parçasını bilet olarak görmesini sağladığım trendeki memurla yaşadığım olayın tekrarıydı benim için.

Sadece şu an bunu hiç zorlanmadan yapıyordum. Valizi kapattım, salonun ortasına çekildim. Yaptığımız deneyle ilgili tutanağı imzalayacak olan şahitler yaklaştılar. Bu formaliteyi hallettikten sonra aynı valizle veznedara döndüm. O, bana baktı; ödenmiş çeklerle aynı çiviye taktığı kağıda baktı, içinden bozmadığımız para destelerini çıkarmaya başladığım valize baktı... Sonra aniden oturduğu sandalyeye yaslandı ve inlemeye başladı... kalp krizi geçiriyordu... Ne mutlu ki sonra iyileşti.

Başka bir denemede, çok sıkı korunan yüksek mevkide bulunan bir görevlinin odasına girmem gerekiyordu. Tabii giriş kartı olmadan. Bu denemeyide kolayca yerine getirdim.
(Tanıtım Bülteninden)
Aysun Çelik 
24 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Wolf Messing, bu ismi ilk defa duyuyorsanız lütfen aklınızın bir köşesine kazıyın. Eğer kitabı okuduysanız zaten aklınıza kazınmıştır. :)

Messing, kitapta kendi hayat hikayesini basit ve anlaşılır bir dille ele almış. Okumaya başladığınız andan itibaren, o zorlu döneme ışınlanıp Messing'i karşınıza alıyor ve kendinizi onunla sohbet ederken buluyorsunuz. Öyle hayret verici konulara değiniyor ve size öylesine ilgi çekici bir hayat hikayesi anlatıyor ki sohbeti yarıda kesip ayrılamıyorsunuz bile. Dün başladığım kitabın bugün bitmesinin nedeni de tam olarak bu :)

Messing, ailesi Naziler tarafından öldürülen Polonya asıllı bir Yahudi. Kaçak olarak bindiği trende yakalanması ile nadir bir yeteneği olduğunu keşfediyor. Bilet kontrolü yapan görevliye gazete parçasını uzatıyor ve adamı, zihinsel olarak bu gazete parçasının bilet olduğuna inandırıyor. Bu gibi örneklerin çoğalmasıyla birlikte ondan bir telepat, hipnozcu, kahin veya medyum olarak bahsedilmeye başlanıyor.

Sanırım okuyup araştırmasam (ki Google'a çok teşekkür ederim, büyük bir nimet) sanırım ben de onu şarlatan olarak tanımlardım ancak iş o kadar basit değil. Enstein, Freud, Ghandi, Stalin gibi dönemin önde gelen isimlerinin yanı sıra birçok bilim adamı tarafından, belki de yüzlerce deneye tabi tutulmuş ve hepsinden başarıyla geçmiştir. Telepati ve hipnoz yeteneğini bilimsel olarak açıkladığı bölümler; beyin, beynin sinirsel yapısı, elektromanyetik alan vs beni çok heyecanlandırdı.

En önemlisi de II. Dünya Savaşı başlamadan evvel dile getirdiği bir kehanet ile tüm dünyayı kasıp kavurması olmuş; “Büyük bir savaş çıkacak, Naziler Avrupa’yı ele geçirecek, ama Hitler doğuya saldırırsa bu onun sonu olacak." Öngördüğü bu kehanetin üzerine çileden çıkan Hitler, Messing'in kellesine 200.000 Alman Markı ödül koymuş. Tanrım, ne deli adam bu ya! :)

Muharrem Armağan 
11 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Öncelikle tavsiyem kitabın kapak resmine aldanarak çok büyük beklentilere girmeyin çünkü her ne kadar Stalin ve Hitler kitabın kapak resmini oluştursada kitapta en fazla 5 sayfada söz edilmiştir.Bunun dışında Wolf Messing'e değinecek olursam gerçekten tüyler ürpertici bir yaşam öyküsü aklın ne kadar geniş olduğuna basit bir örnek.Kitap Wolf Messing'in yaşam öyküsünü anlatıyor.Ama telepatik güçlerine karşın çok basit işler yapabilen bir insan.Yer yer benim böyle geliştirebildiğim özelliklerim olsa şunları şunları yaparım diye içinizden geçirebilirsiniz bu yönden Wolf Messing bana göre çok sakin kalabilmiş bir insan bu yönden takdir etmek gerekir.Bunun dışında kendi kişisel fikirlerini kitapta belirtmiş bunlardan aklımda kalan eskiden kocakarı ilaçları dediğimiz ilaçları şimdi tıbbın kabul etmemesini eleştirmiş çünkü haklı olarak tıb daha ortada yokken bu ilaçlar kullanılıp faydası görülüyordu bu yüzden bunların reddedilmesini değil tıbla birlikte kullanılmasının daha doğru olacağını söylüyor bunun gibi kendi kişisel düşünceleri de yer aldığı için okunması gereken kitaplardan biri hem telepatiyle ilgilenen arkadaşlara motivasyon hemde kendi görüşleriyle zenginleştirdiği bir kitap.Okumanızı tavsiye ederim.

Kitaptan 1 Alıntı

O.Ö 
29 Tem 00:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanların sezi organlarının algılama derecesi aynı değildir. Hayat ve faaliyet şartlarına göre bazı insanlar bazen çok yüksek ve şaşırtacak derecede hassas algılama duygusuna sahiptirler.

Stalin/Hitler - Empati ve Gizemli Yahudi, Wolf MessingStalin/Hitler - Empati ve Gizemli Yahudi, Wolf Messing