Stratejik Düşünme (İslam Toplumu'nun Yeniden Doğuşu -5)

·
Okunma
·
Beğeni
·
82
Gösterim
Adı:
Stratejik Düşünme
Alt başlık:
İslam Toplumu'nun Yeniden Doğuşu -5
Baskı tarihi:
2014
Sayfa sayısı:
248
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055793586
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mana Yayınları
Dünya çapında büyük değişikliklerin yankıları kulakları sağır ettiği, değişim çağrılarının her noktadan dillendirildiği tarihi bir dönemeçte İslam toplumları maruz kaldığı askeri ve kültürel tehditler karşısında hak için göğsünü siper ederek küllerinden yeniden dirilmenin arayışı içindedir.

İlk bakışta sahnede ümitlenmek için yeterli performans görünmüyorsa da toplumların tarihi serüveni hakkında bilgi sahibi olanlar her kalkınmanın uzun ve karanlık bir gecenin ardından geldiğini bilirler. Tüm toplumlarda olduğu gibi İslam Toplumu da artık gerçek bir kalkınma süreci içine girmiştir. Biraz zaman alsa da İslam'ın, kendisini yeniden dünya siyasi sahnesine güçlü bir şekilde çıkartacak güç ve olanaklara sahip olduğundan asla şüphe yoktur…

İşte bizim bütün emelimiz ve umudumuz da budur. İslam Toplumunun Yeniden doğuşu için bizler, zihinlerde birikmiş soru işaretlerini cevaplandırmak, bu alanda oluşmuş beklentileri karşılamak için ve ümit ışığı olması düşüncesi ile bu elinizdeki "Toplumsal Diriliş Serisi"ni sizinle paylaşıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
Stratejik Düşünme'yi okuyanlar
Gösterilebilecek uygun bir kayıt bulunamadı.