1000Kitap Logosu
Şu Acayip Karıncalar
Şu Acayip Karıncalar
Şu Acayip Karıncalar

Şu Acayip Karıncalar

Acayip Şeyler Dizisi 14

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.3
41 Kişi
131
Okunma
44
Beğeni
650
Gösterim
160 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 32 dk.
Adı
Şu Acayip Karıncalar (Acayip Şeyler Dizisi 14)
Basım
Türkçe · Türkiye · Uğurböceği · Eylül 2015 · Karton kapak · 9786054965830
Türkiye'nin en çok sevilen popüler bilim dizisi Acayip Şeyler'in heyecanlı okurlarınca yaz başından beri beklenen 14. kitabı Şu Acayip Karıncalar nihayet çıktı! Tarık Uslu'nun karıncalar aleminde yaptığı seyahat, yine olağanüstü acayip ama bu sefer gerçekten çok acayip maceralarla dolu. Her zamanki gibi eğlenceli, komik ve şaşırtıcı… Tarık Uslu, kitabının ön sözünde okurlarını bakın nasıl selamlıyor: "Çarp Yoksa Ben Çarparım" adındaki Matematik kitabı, daha doğrusu Matematikle ilgili kitap ve Özkan Öze'nin(!) uzun zamandır plânladığı ama bir türlü yapamadığı bir kaç işin ardından, nihayet yeni bir Acayip Şeyler kitabı ile birlikteyiz sevgili arkadaşlar. Biliyorum çok ara verdim ve Acayip Şeyler'in heyecanlı okuyucularının sabrını zorladım. Ama bakın işte karıncalar âleminde yaptığım kısa, fakat çok eğlenceli bir seyahat ile geri döndüm! Şu Acayip Arılar'dan sonra karıncalar hakkında bir kitap yazmam gerektiğini düşünüyordum. Ve işte bu kitabın son satırlarını yazdığımda, ne kadar haklı olduğumu da gördüm. İnanın bana "karınca kararınca" hiç de öyle ufak tefek bir şey değilmiş. Yeryüzü kitabının bu kara kuru siyah harfleri, gerçekten çok ama çok acayipmiş! Elbette yine pek çok konuyu atlamam gerekti. Çünkü buna ne zaman, ne de bana ayrılan sayfalar yeterdi. Buna rağmen Şu Acayip Karıncalar'ı çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Sizlere sözünü verdiğim ama bir türlü başlayamadığım Şu Acayip Beş Duyu için de biraz daha sabır göstermenizi istiyorum. Çünkü Arılar, karıncalar derken, o güzel kelebeklerin bir köşede mahzun mahzun durup, "Acaba bize hiç sıra gelmeyecek mi?" diye telaşlanmalarına gönlüm razı gelmedi. O yüzden sırada kelebekler var... Eminim kelebekler vadisinden döndüğümde, sizlere anlatacağım çok şey olacak... (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺15,6
9.3
10 üzerinden
41 Puan · 7 İnceleme
Hanifi Ormancı
Şu Acayip Karıncalar'ı inceledi.
160 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Şu Acayip Karıncalar inceleme -- DİKKAT SPOILER İÇEREBİLİR
Bence güzel bir kitap. İnsanların genellikle hiç bilmediği şeylerden bahsediyor. Örneğin karıncaların 3 midesi varmış, Karıncaları neredeyse zombi gibi davrandıran mantar bile varmış. -seti almayanlar için almalarını öneririm(toplam 22 kitap)- Yorumuma gelince; bence çok güzel bir kitap.
Şu Acayip Karıncalar
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Merve cndk
Şu Acayip Karıncalar'ı inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#kitapyorum #tavsiyekitap #okudumbitti #şuacayipkarıncalar #tarıkuslu #ugurbocegiyayinlari Karıncaları hepimiz yakında tanırız. Evimizde, dolabımızda, her ekmek kırıntısının etrafında toplanan, oldukça çalışkan bir minik canlı türü. Karıncaları sadece evinizi istila eden, minik tiksindirici canlılar olarak mı görüyorsunuzbu kitabı okuduktan sonra göremeyeceksiniz. Karıncalarla ilgili öyle ilginç bilgiler var ki kitapta insana yok artık dedirtiyor. En ilgincime gelen kısımlardan birisi ( bakın birisi diyorum kitabı ağzım açık okudum çünkü 🤣) Evliya çelebinin seyahatnamesinde de yazdığı bir ameliyat sırasında dikiş için karıncaların kullanıldığı kısımdı. Aslında ne kadar faydalı canlılar olduğunu daha iyi anladım dünya üzerinde antibiyotik yokken bu hayvabcağızlar kendi antibiyotiklerini üretirlermiş. Dokuma sanayide insanlardan önce karıncalarda gelişmiş🤣 peki bu minicik canlıların başlarında bir amir, patron, kral olmadan nasıl bu kadar çalışkan oldukları ve görevlerini aksatmadan yaptıkları ise kainattaki muhteşemliklerden sadece biri.. Dahası içib mutlaka kitabı okumalısınız. Çocuklara ve büyüklere tavsiye olunur
Şu Acayip Karıncalar
OKUYACAKLARIMA EKLE
3