Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır İletişim, Başarı Ve Hayat Üzerine

8,3/10  (364 Oy) · 
1.251 okunma  · 
315 beğeni  · 
7.856 gösterim
Bu kitabı niye yazdım?
Krushen diye bir Amerikalı dilbilimci seminerinde, İngiltere'de Güzin Abla benzeri bir köşe yazarına giden mektubu anlatmıştı. Mektup şöyleydi:


"Sevgili Kathy,

Biriyle ilişkim var, fakat onunla evlenip evlenmemek konusunda kararsızım. Beni çok kıskanıyor. Birkaç kere şiddet de uyguladı. Kavgacı. Ayrıca bana hiç güveni yok. Bir gün beni eve bıraktıktan iki saat sonra telefon açtı, amacı benim evde olup olmadığımı anlamaktı. Bir sabah onu kapımın önünde uyurken buldum. Ayrıca çok asabi; bu da kararsızlığımı arttırıyor. En ufak bir şeyden parlayabiliyor. Aslında düşünüyorum da beni sevdiğini gösteren hiçbir şey yapmıyor, niye onunla birlikteyim ki? Evet doğruyu söylemek gerekirse, yanlış kişiyle birlikteyim. Evet kararımı verdim. Neyse Kathy umarım sen iyisindir!!
Meryemmeryemti 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ahmet şerif izgören in okuduğum ilk kitabi ve bu kadar geç tanıştığım için Üzgünüm de biraz.
Bir hocamin tavsiyesi olarak aldım ve 5 gün de 3 kitabını da okudum vakit buldukça kimileri basit ve bilindik cümlelerle sıradan bir anlatımı olduğunu söylüyor fakat ben öyle düşünmüyorum bana göre aslında sıradan gelen şeyler tüm hayatı oluşturduğu için ahmet serif İzgören de bunun çok güzel üstesinden gelmiş ve keyifli kitaplar yazmış fil kitabındaki akıcı anlatımı, sanki yanımda onunla sohpet ediyormuşçasına samimi o ufak hikayeleriyle bana kendisini sevdirdi. Okumayan herkesin mutlaka 1 kitabını alıp okumasını tavsiye ediyorum gerçekten keyif alacaksınız buna emin olun ben bunları biliyorum zaten diye düşünerek yaklaşmayin derim.

Şah Şkr 
05 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Güzel bir kişisel gelişim kitabı. İçinde Anlatılanların çoğunluğu yazarın başından geçenler olduğu için daha zevkli, komik ve akılda kalıcı oluyor. Okurken sizi sıkmadan, bunu yapın, şunu yapın demeden, hayatın içinden örneklerle mesajlarını veriyor. Okumaya değer bir kitap...

Yaren Sıla Koç 
04 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

Açıkça söylemek gerekirse kitabı isminden dolayı merak ederek aldım. Çok eğlenceli bir ismi olduğu için içeriği de öyledir diye düşündüm. Kitabın içinde 23 farklı bölüm var. Her bölümün başında o konuyla ilgili başka yazarların sözleri bulunuyor. Bölüm sonunda ise o konuyla ilgili kısa öyküler anlatılıyor. Aslına bakarsanız çoğu hikayeyi ve alıntıyı daha önce de duymuştum ve konular genelde herkesin daha önce mutlaka duymuş olduğu şeyleri içermekte. Kitap iade garantisi olunca benim beklentim çok yüksekti. Ancak iade garantisi olacak kadar mükemmel bir kitap değil. Kitabi kesinlikle kötülemiyorum. İçinde kendime ait hataları, yanlış yaptığım davranışları gördüm ve bunun birkaçını düzelttim bile. Söylemek istediğim şey kitap güzel, kişisel gelişim okumayı seven kişilere öneririm. Ancak çoook büyük beklentilerle başlamayın

handan sarıcaoglu 
13 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitaba kişisel gelisim kitabı demek eksik kalır. Ahmet Serif İzgoreni bu kitaptaki cümleleri ve anlatimlariyla az biraz tanıma fırsatı buldum. O kadar hızlı ilerliyor ki ne zaman başlayıp ne zaman bitirdiginizi anlayamıyorsunuz. Ben çok eğlenceli buldum.başucu kitabı olarak saklayacağım sürekli açıp açıp bakicam o alintilara. Sizde bu şahane kitabı okumalısınız.

Merve 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitapta anlatılan olayların çoğu bizzat yazarın başından geçtiği için samimi bir anlatımı var. Öteki türlü kişisel gelişim kitapları yapmacık oluyor bana göre. Anlatılan olaylar çok eğlenceli yani kitaba başlamadan önce bu kadar güleceğimi tahmin edemezdim. Kişisel gelişim kitaplarından beklentiniz samimilik ,inandırıcılık ise okuyabilirsiniz.

Eren 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

mezun olduğu şanlı yuvada öğrenim görmekten gurur duyduğum büyük abimin yayınladığı kitaplar verdiği konferanslar herzaman başucu kitap olmuştur benim için, hepimize örnek teşkil etmiştir

Aslı Suakan 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitabi bulmakta zorlanmistim ta ki en yakın arkadasimin rafta bulduğunu söyleyene kadar. Kitap benimdi istediğim gibi altını çizebilirdim fakat okudukça hepsinin altını cizemeyecegimi anladim her bir cümleyi nin altinda yatan kelimelerin anlamlari hayatimiza atacak bir adimdi düşüncelerini hep begendigim Ahmet Şerif Izgören bir defa daha bana kelimelerin anlamlarını öğretti ve bu kitap daha farklı daha iyi düşünmenizi sağlıyor ..

Kitabın söylediklerini hayatımızda da uygulayabilsek insanlık ve kendimiz için büyük adımlar atmış oluruz.
Kitap eğlenceli ve bizden.
Ahmet Şerif in videolarını izledim, kitapta da geçiyor. Limon satarken arkadaşları onu görüyor. Videoda dediği şey şu:"Çok zevkli bir şey buu" Bu söz ve söyleyiş tarzı ağzıma takılmıştı kitabı bitirdikten sonra ..:))))))

Gökyüzü Pandası 
 30 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Harika ötesi..muhteşem ve süper bir kitap.... Eğlenceli,komik,zevkli ve yine eğlenceli olan bir kitap...Kesinlikle tavsiye ediyorum..Herkes okumalı ısrar ediyorum kesinlikle okunmalı...!

Uğur 
27 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kendimi bildim bileli kişisel gelişim kitaplarından hoşlanmam. Bir şey kattığını düşünmüyordum; ta ki bu kitabı okuyana kadar. Türlerinden ilk sayfasından itibaren farklılaştığını rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Üzerimdeki etkisinin azaldığını hissettiğimde tekrar okumak isteyeceğim keyifli düşündüren öğreten bir kitap

Kitaptan 158 Alıntı

Aysel 
09 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Ne gülüyorsun deli gibi" deriz ya aslında psikolojik problemi olanların %90'ı somurtur. Aklınızda hiçbir şey yoksa gülümseyin, herkes "Ne düşünüyorsunuz" diye merak eder. Gülümsemek zeka belirtisidir.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgörenŞu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören
eso.okur 
23 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Derler ki konuşmaktan zevk alacağın biriyle evlen, çünkü yaşlılıkta konuşmak ve dinlemek en çok arayacağınız özellik olacaktır.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 140)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 140)
Esma Tezgi 
 18 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Hayat
Üniversitelerde, okullarda önce dersleri alırsınız, sonra sınav olursunuz. Gerçek hayatta tam tersidir; önce sınav olursunuz sonra ders alırsınız.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgörenŞu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören
Nur-AL 
09 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hem zekilerin hem de aptalların başarısızlıkları vardır, zekilerin farkı, ders almalarıdır.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgörenŞu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören
Nur-AL 
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Dinlemek zekâ belirtisidir, konuşmak değil. İnsanlar ağızlarıyla söylediklerini kulaklarıyla duysalardı çok daha az konuşurlardı.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 58)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 58)
Nur-AL 
 09 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Fizik kanunlarına göre, iki şey aynı anda bir arada olmaz. Eğer beyninize olumlu düşünceyi yerleştirirseniz, olumsuz düşünce oraya yerleşemez.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 48)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 48)
Müesser Turan 
21 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ruhunu, fiziğini ve varlığını seven insan mutludur. Mutluluğu kendi benliğinizde arayın.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 31)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 31)
eso.okur 
19 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beyniniz neredeyse bedeniniz de oradadır. Ruhunuzun dünyaya çiçeklerle dolu bir vadiden bakmasını tercih edin. Hırs ve kötülüklerle dolu bir uçurumun kenarından değil.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 48)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 48)