Suç Detayda Saklıdır Sherlock Holmes

8,4/10  (226 Oy) · 
864 okunma  · 
187 beğeni  · 
3.454 gösterim
"Bir kadının sezgileri bazen en mantıklı çıkarımlardan bile daha değerli olabilir. Karmaşık beyinleriyle art arda sıraladıkları senaryoları mutlaka dikkate alın. Bunlar sizi hiç tahmin etmediğiniz sonuçlara ulaştırdığında haklı olduğumu anlayacaksınız.
-Sherlock Holmes-

Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendine özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı maceralarıyla yıllardır okurları etkisi altında tutmaya devam ediyor. Toplam 56 çarpıcı hikâyeden oluşan serinin ilgiyle karşılanan ilk kitabı Akıl Oyunlarının Gölgesi'nden sonra, serinin ikinci kitabı Suç Detayda Saklıdır'ın bitmesini istemeyeceksiniz.

"İyi bir gözlemci tek bir ipucuna ulaştığında sadece olanları değil, ileride olabilecekleri de görmelidir."
-Sherlock Holmes-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786055420956
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
yusuf şimşek 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · 38 günde · 10/10 puan

Sherlock Holmes, Dedektiflerin dedektifi.Sherlock Holmes serisini bu sene okumaya başladım. Şaşırmamak insanın elinde değil. Öyle değişik şekilde sorunları buluyor ki. Bence filmi kitabından daha güzel.her zaman kitapların filmlerinden daha güzel olduğu söylerim ama bu sefer filmi daha çok beğendim. bir süreden sonra insanı sıkıyor. Birde ben çok sayfalısını okuduğum için adamın yaptıklarından bir süre sonra sıkılıyorsun. Vakalar farklı ama hareketler aynı hareketler bir nebzede insan sıkılmaya başlıyor tabii. Kitabı beklediğim kadar beğenmedim. Ama yazarın olayları ortaya çıkarma şekli şaşılacak bir şey. Hüseyin Hocam bana adamı çak akıllı ve zeki olmasının hata olduğunu söylemişti.Gerçekten de öyle. Tabii bir dedektif zeki olacak akıllı olacak ama onun ki abartıya kaçmış. Tek bir şey söyleyebilirim. Kitabı okuyun zararı yok ama seriler halinde okumayın alın bir kitabını okuyun Sherlock Holmes diye bir adamı tanıdıysanız yeterdir seri halinde okumak sıkıcı geliyor insana.Ben biraz üzüldüm serisini okuduğuma. Ha ne zararı olacak diyebilirsiniz çokta zararı yok ama ben farklı olduğunu düşünmüştüm okudum hep aynı hareketler tavırlar olaya bakış açısı falan...Çok merak ettiğim kitaplar beni bekliyor ve kitapta beklediğim gibi olduğu için üzüldüm.Yarım bırakmamamın sebebi(diğer serileri söylüyorum)kitabı yarım bırakmanın ihanet olduğunu düşünmemdir hem kitaba hemde yazara ihanet olur diye diğer kitabınıda okudum.Bir kitabı sakın yarım bırakmayın. Okumak istiyorsanız alın sonuna kadar okuyun,istemiyorsanızda bırakın köşesinde kalsın alıp da yarım bırakmayın...!

Ceren Acer 
10 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sherlock Holmes serisinin daha önce iki kitabını okuyup yazarın üslubunu her nedense beğenmemiştim, okuduğum iki kitabını zor bitirdiğimi bile söyleyebilirim. Hatta, evde daha üç tane Sherlock Holmes serisi var, onları nasıl okuyacağım diye düşünüyordum kendi kendime. Elim bir türlü o üç kitaba gitmiyordu. Sonra kendimi daha fazla zorlamamam gerektiğini düşünüp, kalan üç kitaba bayağı bir ara verdim. Üç gün önce ise, serinin üçüncü kitabı olan Suç Detayda Saklıdır romanına başladım. Şaşırtıcı bir şekilde, yazarın üslubunun sıkıcı olmadığını ve kendimi kitabın akış hızına yetiştirmeye çalışırken buldum. Bir mucizeydi bu seriye ve yazara ait bir kitabı isteyerek okuyabileceğimi düşünmek! Kitap kısa kısa polisiye tarzında hikayelerden oluşuyor. Yazarın beğenmediğim iki kitabını bir kez daha okumayı düşünüyorum. Kısa soluklu polisiye romanlarını seviyorsanız tavsiye ediyorum.

Suç Detayda Saklıdır benzeri kitaplar

EDA BAŞDAŞ 
10 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bay Watson & Sherlock Holmes.
Gerçekten çok beğenerek okuduğum nadir kitaplardandır. İkinci kez okuyabilirim. Bu kitabı tek solukta okudum diyebilirim.

Kadir avanaş 
09 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Yer yer Sürükleyici, etkileyici, akıcı, heyecan da verdi ama nedense beğenmedim. Hikayeler aceleye getirilmiş gibi belki de doyurmadı eksik geldi bana. Tekrar eder gibi geldi, pek şaşırtmadı az biraz da kısa geldi, olaylar tam alevlenecek derken bir bakmışsın çözülmüş ve bitmiş.

Acaba beklentim mi çok yüksekti anlamadım ama okumak isteyene tavsiye veremem. Okuyacağınız zaman da hikayelere bayılmayacağınızdan eminim. Kitapta duygu bakımından çok şey var ama üzgünüm ki hiçbiri doyurur dozda değil.

Ve ve kötü şeyler yazdığımda kendimi hep kötü hissederim öyle bol keseden eleştiriyorum, kötülüyorum, beğenmedim diyorum da acaba daha iyisini yapabilir miyim veya düzeltme şansım olsa bundan keyiflisini oluşturabilir miyim diye, cevapım kesinlikle 'yapamam ne haddime' olur. Şikayetim sadece güzel hikayelerin heba oluşundan üzerinde daha fazla durulsa tadına doyulmayacak ürünler meydana geleceğinden eminim ama olmamış işte bir holmes hayranı olarak diyorum ki beyenmediğim=((
Gerçi bir kitabını daha okumuştum onu da beğenmemiştim sanırım hayranlığım film ve dizilerinden=))

Not:Yazıların büyük olması gözleri yormama yönünden iyi bir artı Martı Yayınlarını beğenmememe rağmen sayfa sayısına önemsemeden, büyük büyük basmışlar o yönden de yayınevini taktir etmedim değil.

Şeyda 
16 May 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sherlock Holmes ile tanışmam dizisi ile olduysada neden kitabınida okumuyorum diyerek aldığım ilk sherlock kitabı. Butun seriyi okumak için can atıyorum. Kitap bazı yerlerde yavas kalsada güzel. Sherlock Holmesun olaylara bakis açısı ip uclarini kovalayisi cok hos. Sherlock benim icin efsanedir okuyun okutturun.

belo belo 
 31 Oca 01:22 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 10/10 puan

Polisiye tutkunlarinin vazgecilmezi Doyle'dan etkileyici bir kitap. Okuduğum 2.romani. Artık yavaş yavaş ben de tahmin yürütmeye başladım. Tüm seriyi bitirmeyi umuyorum.kitabi okumam uzun sürdü çünkü başımı kasiyacak vaktim yok :( yoksa yanlış anlasilmasin :) bir bilemedin iki günlük..

GÜLSEREN KARTAL 
15 Kas 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Finalinde i şokun üstesinden uzun süre çıkabileceğimi sanmıyorum.. Profesörden korkulur elbet ama bi daha da böyle bir keskin zekaya sahip düşmanla başa çıkmanın keyfine de raslanılamaz...

Yine bir Bay Watson & Sherlock Holmes klasiği...
"Çok masum gibi görünüyor olabilirdi suçlu. Ancak unuttuğu bir şey vardı. Sherlock efsane bir dedektifti ve kadınlar bazı şeyleri hissederdi..."

Eslem Efe 
28 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Martı Yayınları'nın Sherlock Holmes serisinin en svediğim kitabı.Şiddetle tavsiye ederim.Abi Myrocft'tan bahsetmesi de bu kitabı bir tık öteye taşıyor.

çisem kaba 
 30 Kas 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu kitapların serisini almıştım sırayla okurum die planlamıştım ama öyle olmadı ilk kitabı şaşırarak merakla okudum hikayelerini bitirdim diğer kitaplara geçtiğimde kitabın ortalarında sıkılmaya başladım bu kitabın kötü olduğundan değil seriinin aynı şekilde devam ettiğinden kaynaklanıyor bi süre sonra farklılık isteyebilirsiniz kitabı tamamlayıp ara verdim başka kitaplar okudum ilerleyen zamanlarda okumaya devam edeceğim beğenerek okuduğum bir seri ilgi çekici olaylar, ayrıntılar ,benzetmeler ,şaşırtıcı sonlarla akıcı bir şekide okuyabileceğiniz kitaplar

2 /

Kitaptan 26 Alıntı

. 
04 Şub 02:17 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ben hiçbir zaman sosyal bir insan olmadım Watson.

Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Sayfa 96 - Martı Yayınevi)Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Sayfa 96 - Martı Yayınevi)
Tuba Can 
22 Tem 2017 · Kitabı okudu

"İyi bir gözlemci tek bir ipucuna ulaştığında sadece olanları değil, ileride olabilecekleri de görmelidir."

Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan DoyleSuç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle
. 
04 Şub 00:48 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ben mükemmel bir insan değilim, Effie ama düşündüğünden daha iyi olduğumu göreceksin.

Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Sayfa 65 - Martı Yayınevi)Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Sayfa 65 - Martı Yayınevi)
Yavuz Gencay 
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir kadının sezgileri bazen en mantıklı çıkarımlardan bile daha değerli olabilir. Karmaşık beyinleriyle art arda sıraladıkları senaryoları mutlaka dikkate alın. Bunlar sizi hiç tahmin etmediğiniz sonuçlara ulaştırdığında haklı olduğumu anlayacaksınız.

Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Martı Yayıncılık)Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (Martı Yayıncılık)
Zelal DİNLER 
11 Şub 01:22 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İyi bir gözlemci tek bir ipucuna ulaştığında sadece olanları değil, ileride olabilecekleri de görmelidir.
Sherlock Holmes

Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (MARTI Yayınları)Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle (MARTI Yayınları)
yusuf şimşek 
25 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"İyi bir gözlemci tek bir ipucuna ulaştığında sadece olanları değil,ileride olabilecekleride görmelidir"

Suç Detayda Saklıdır, Arthur Conan DoyleSuç Detayda Saklıdır, Arthur Conan Doyle
3 /