Adı:
Suç ve Ceza 2
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
399
Format:
Karton kapak
ISBN:
9080201379625
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ezr Yayıncılık
705 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Suç ve Ceza Dostoyevski'nin en güzel eserlerinde n birisi. Yazarlık konusundaki becerisini, ustalığını bu kitapda dile getirmiştir. Romandaki ana düşünce, başkalarına yapılan suçun mutlaka çekilir esasına dayanmaktadır.
  Bir katilin psikolojisini bu kadar detaylı anlatması, topluma karşı uyumsuzluğunu, ailesiyle, dostlarıyla ve düşmanlarıyla olan ilişkilerini muhteşem betimlemelerle bize aktarmış.
336 syf.
Ve güzel bir son...
Böyle biteceğini tahmin etmemiştim açıkcası.
Kitap aslında yarı'dan sonra başlıyor diyebiliriz. Ilk yarı ana konu ve ana karakter'den uzak. Daha çok ana karakterin etrafında ki kişilerin (bazıları luzumsuz) diyaloglarıyla karşılaşıyoruz.

Sonuç olarak, vicdan azabının ve aşırı gururun bir insanı bedenen ve ruhen nasıl hasta ettiğini çok iyi anlayabiliyoruz. Sosyal farklılıkların, fakirliğin verdiği psikolojik baskının temiz bir genci nasıl suç (cinayet) işlemeye ittiğini görebiliyoruz.
Iyi okumalar...
357 syf.
·6 günde·10/10
Bu eser için ne diyebilirim ki? Hangi sözü söylesem hangi cümleyi kursam anlatımı tamamlamayacaktır.

Kitap hakkında fikir sahibi olmak için incelemeleri okuyan arkadaşlarım için söylüyorum bu kitabı okumalısınız. Ama okurken düz ve boş bir şekilde değil, sakin ve sindirerek okumanızı tavsiye ederim. Kitabın sayfaları gözünüzü korkutmasın. Okumaya başladığınızda gereksiz yere kuruntu yaptığınızı anlayacaksınız.

Böyle bir kitabı okuyup, kütüphaneme eklediğim için çok mutluyum. Nasıl güzelliklere baktığımızda insanda mutluluk duygusu oluşuyorsa bu kitabı bitirdiğimde de bu hissi yaşadım. Umarım sizler de bu kitabı okuduğunuzda benim hissettiklerimi hissedebilir benim aldığım zevki alabilirsiniz.
"Şunu anladım ki, Sonya, herkesin akıllı olmasını beklemeye kalkarsam, bu çok uzun sürecek... Sonra şunu da anladım ki, böyle bir şey hiç olmayacak, insanlar değişmeyecek... Onları değiştirecek kimse yoktur... Bunun için yorulmaya değimez!"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Suç ve Ceza 2
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
399
Format:
Karton kapak
ISBN:
9080201379625
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ezr Yayıncılık

Kitabı okuyanlar 507 okur

  • Mehmet Ali Deniz

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0