Suçluluk Kitabı

6,5/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
435 gösterim
Erskine'nin Kutusu romanıyla haklı övgüler alan ve ödüller kazanan Kym Lloyd, yine okurlarını hayal kırıklığına uğratmıyor!
Esrarengiz bir itirafçının ağzından bir aile dramına tanık oluyoruz bu romanda. Goode'lar, kendi cennetlerinde mutlu mesut yaşayan mükemmel bir ailedir...

Altı kişilik ailenin her birinin ruhunu kemiren korkular gün geçtikçe gözlerini de karartarak önlerinde yaşanan apaçık faciayı fark etmelerini engelliyor.

Görmezden gelinenler, söylenmeyip içe atılanlar, çocuklukta açılan yaralar, ruhlarındaki çatlaklarda kabarıp şişerek tüm aileyi bir "suçluluk" duygusu girdabında paramparça ediyor.
Tekrar bir araya gelebilecekler mi, gelirlerse nasıl?

Ensestle yaralanmış bir çocuk, çektiği acıların sonuçları için af dilerken gerçekten huzur bulabilecek mi?

Pedofili bir çocuğun ruhunda onulmaz yaralar açarken onun sessiz çığlıklarını duyan olacak mı? Ya duyanların hali ne olur?

Kym Lloyd Suçluluk Kitabı'nda insan ruhunun karanlık dehlizlerinde dolaşarak yukarıdaki sorulara yanıtlar bulmaya çalışırken okuru kendisiyle yüzleşmek zorunda bırakıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2010
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789755395838
 • Orijinal Adı:
  The Book Of Guilt
 • Çeviri:
  Suzan Akçora
 • Yayınevi:
  Ayrıntı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Halil Korkut 
27 May 23:10 · Kitabı yarım bıraktı · 5/10 puan

Goode Ailesi'nin üzerinde dolanıyor kara bulutlar. Hikaye son derece psikolojik. Karamsarlağın, talihsizliğin, suçluluğun belki de masumiyetin betimlemeleri bunlar. Hikayede tempo ve sürükleyicilik gözetlemeyin lakin. Ben bunu Laura Lipman'in Histeri romanına da benzettim hani.

Ümit güder 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bitirdim ,esrarengiz bir itirafçının ağzından bir aile dramı ,goodle lar görünürde kendi yarattıkları bir cennette Mutlu yaşayan mükemmel bir ailedir,ancak ,altı kişilik ailenin ,her bireyinin ruhunu kemiren korkularının gün be gün gözlerini kör edip ,burunlarının dibinde yaşananları farketmelerini engellemesiyle sahte cennetleri cehenneme dönüşür ,görmezden gelinenler ,söylemeyip içe atılanlar ,ruhlarında ki çatlaklardan sızarak oluşturduğu suçluluk duygusu ,ensestle yaralanmış bir çocuk ,pedofili ile bir çocuğun ruhunda açılan onulmaz yaralar ,onun sessiz çığlıkları duyulacak mı ,yada duyanların hali ne olacak ,Anne baba olmak herkesin harcı değil kısaca ,pisikolojik yönü ağır ama tokat gibi suratına çarpan eh sonuçta yeraltı edebiyatı Can'ım cicim muhabbeti olmayan sert ve can yakıcı bir kitap ,çocuk sahibi olanlara özellikle tavsiye olunur .

Kitaptan 1 Alıntı