1000Kitap Logosu
Suikastçı

Suikastçı

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
8.3
6 Kişi
16
Okunma
3
Beğeni
210
Gösterim
512 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 14 sa. 30 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Salon Yayınları · 7 Haziran 2018 · Karton kapak · 6059530583
Mitch Rapp’in gerçek kimliğinin altında nasıl bir trajedi yatıyor? Sevgilisinin intikamını almak için terörizme savaş açarak bir suikastçıya dönüşen Rapp’in hikayesinin başlangıcı Vince Flynn’ın usta kalemiyle New York Times’ın en çok satan kitaplarından birine dönüşüyor. Kız arkadaşının terörist saldırılardan birine kurban gitmesiyle genç ve gelecek vaat eden atletin kaderi değişir. O artık intikam almak ve mükemmel bir suikastçıya dönüşmek zorundadır. Irene Kennedy ise, CIA ve Amerikan hükümetinin pasif saldırılarından yorulmuştur. Amacı CIA Operasyon Başkanı Thomas Stansfield ve eski belalı ajan Stan Hurley ile yeni ve gizli bir ajan timi oluşturmaktır. İşte Irene Kennedy ile Mitch Rapp’in yolları burada kesişir. Yoğun ve zorlu bir kamp sonucu eski kurt Hurley, asla anlaşamadığı bu çaylağı bir savaş makinesine dönüştürmek zorundadır. Ve Rapp’in, İstanbul’da kendini ilk suikastıyla kanıtlaması üzerine, ekip Avrupa’nın dört bir yanına gizlice hareket ederek, arkalarında terör gruplarını çileden çıkaran cesetler bırakmaya başlar. Ama geçmişten kaçmak mümkün değil. Tüm oklar Beyrut’u gösteriyor ve düşmanları onları dört gözle bekleyen planlar kurdu. Rapp tüm yeteneklerini kullanmaya hazır. Beyrut’un tehlikeli sokaklarında büyük riskler alarak ekip arkadaşlarını kurtarmak zorunda… O artık bir Amerikan suikastçısı. Ülkesinin ve dostlarının kaderi onun ellerinde!
8.3
10 üzerinden
6 Puan · 3 İnceleme
Muhammed Tiryaki
Suikastçı'ı inceledi.
%13 (71/512)
·
Puan vermedi
TV kanallarında saat 10 civarı aksiyon filmleri olur. 5. sınıf filmler. Ne bir mantık vardır ne derinlik. Birçoğu da propaganda filmidir. Vince Flynn'ın bu kitabı da ve muhtemelen serinin geri kalanı da (ki onlar da elimde olmasına rağmen okumayacağım kitaplar arasına katıldı) bu filmlerin tıpatıp aynısı. Tek cümlelik diyaloglar, Amerikan süpercasusu tiplemeler, reelpolitikten bihaber kahvehane işi küresel politika anlatımları ve buram buram God Bless America. Romanlarda, filmlerde Amerikan propagandasına karşı değilim ama kalite arz ettigi sürece...
Suikastçı
8.3/10
· 16 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
Hasret
Suikastçı'ı inceledi.
512 syf.
·
7 günde
·
9/10 puan
Suikastçı, aksiyon/macera türünde kaleme alınmış bir kitaptı. Kitap, Sevgilisinin intikamını almak için terörizme savaş açarak bir suikastçıya dönüşen Rapp’in hikayesini anlatıyordu. Çok beğenerek okudum bir kitap oldu. Aksiyon dolu ve de heyecan vericiydi. Bir solukta okunup bitiyor. Mutlaka bir göz atmalısınız.
Suikastçı
8.3/10
· 16 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
20
Nuray Takaz Durmuş
Suikastçı'ı inceledi.
512 syf.
·
9/10 puan
Çok akıcı bir üslupla yazılmış, olağanüstü bir kurguya sahip, sanki uzanıp dokunabilecek mişsiniz gibi gözünüzün önüne gelen canlı tasvirlerle bezenmiş harika bir kitaptı Suikastçı. Hani bazen olur ya, çok güzel bir kitaba denk gelince mutluluğunuz göğsünüzde bir virüs gibi yayılır. Bu kitap tam böyleydi işte. Kitabın kapağını açıp her şeyi ardımda bırakarak hiç tanımadığım bir dünyaya yavaşça süzülüp, kocaman, dibi görünmeyen bir uçurumun derinliklerine doğru hızla sürüklendiğimi hissettim. İçimdeki merak duygusu sonuna kadar devam etti. Ayrıca kitap intikam ve cezalandırma arasındaki farkı öyle güzel anlatmış ki. Mesela intikamın daha vahşice ve daha az hesaplı, daha kişisel olduğunu belirtirken, cezalandırmanın da ahlaki açıdan adil ve tamamen hak edilen bir şey olduğunu belirtmiş. Bir de, kitapta İstanbul'da teröristlere silah satan bir Türkten bahsediliyor. Amerikalılara göre o terörist. Çünkü terör örgütlerine silah satıyor. Bu esnada o Türk de cebini dolduruyor. Peki, gerçeğe dönecek olursak; Amerika da Pkk gibi terör örgütlerine silah satmıyor mu? O zaman onlar neden terörist olmuyor da diğer ülkedekilere terörist deniyor. Bir de şunu belirtmeden geçemiyeceğim, yazar Türkleri asla aşağılamıyor. Hatta İstanbul'un, Paris ve Londra'dan daha güzel olduğunu, İstanbulun tarihi zenginliğinin bol olduğunu ve huzur dolu bir ortam olduğundan bahsetmiş. Ne yazık ki, Mitch Rapp serisi ülkemizde karışık basıldı. Salon Yayınları sağ olsun, Mitch Rapp serinin ilk kitabını yayımladı. Bizde çıkan Mitch Rapp serisi şu şekilde; 1.Suikastçı 2.Yok 3.Beyaz Saray Baskını 4.Üçüncü Seçenek 5.Kuvvetler Ayrılığı Not: Kitapta Hurley isminde bir karakter var. Hayran kaldığımı belirtmeden geçemiyeceğim. Hayatımda böyle psikopat birini okumamıştım.
Suikastçı
8.3/10
· 16 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2