Sükut Ayyuka Çıkar Bitmemiş Külliyat

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
270 gösterim
"İki yanı ağaçlıklı bir yolda yürümeye başlar gibi başladım yazmaya; hepsi çıkmaz bir sokağın insanın yüzüne çarpan imkânsızlığında aniden eksik ve yarım kaldı. Bir kere durunca yeniden başlamak zulüm oldu. Kafamda evirip çevirdiğim yüzlerce sondan hiçbirini yakıştıramadım bu öykülere. Yakıştırdıklarım olur gibi olduysa da, oturup yazacak basiretim olmadığından bir kenara ittim. Öylece kalakaldılar. Eksik ve düşman."

Yücel Balku, bizi kâh Kaf Dağı'nın ardında, kâh yanı başımızda farkına varmadığımız dünyalara, kâh Bursa'nın ufak tefek yollarına götürüyor. Dokunduğu şehrin -kentin değil- insanlarını, olağanüstü olaylarla, olağanüstü kişilerle bezeyerek gerçekleri de arkasına alıp oluşturduğu kurmaca dünyasını gözler önüne seriyor. Zengin, rengârenk bir Türkçeyle... Hep genç kalacak bir öykücünün izinden gizemli dünyaların sokaklarında gezinmek için bir davet Sükût Ayyuka Çıkar...
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  552
 • ISBN:
  9789750714016
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

ELİF KÖSE 
27 May 21:24 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ortak dili konuşmayı reddediyor, ancak kendi dilini konuşabileceği kimse de yok. Susuyor.

Sükut Ayyuka Çıkar, Yücel Balku (Sayfa 115 - İnkılap Kitapevi A.Ş.)Sükut Ayyuka Çıkar, Yücel Balku (Sayfa 115 - İnkılap Kitapevi A.Ş.)