Sulara Mı Yazıldı

8,5/10  (2 Oy) · 
13 okunma  · 
1 beğeni  · 
606 gösterim
"Bir söz bazen düşünülenin dışında da bir anlam kozası oluşturabiliyor ve bu koza, söz ile eylem, eylem ile amaç, amaç ile algılanış arasında devinerek kendi kelebeğini günışığına salıveriyor. Söz kelebeklerinin özgürce uçuştuğu, insanın doğayla, doğanın da insanla uyum kurduğu bir yaşam biçimi: Bir ütopya! Ütopyamızdan yaşamımıza ne taşıyabiliyoruz ki? Yaşayabilmeliyiz oysa. Yoksa yazdıklarımız suya yazılmış olur. Her şey sulara mı yazıldı?

Suretimiz sulara yansıdığında bir hoşnutluk duyarız, suyla aramızdaki uyumdur bu. Ama nedense buza yazmak, suya yazmak gibi sözleri negatif yanından düşünegelmişizdir. Öyleyken, bu kitabın adı buradan çekip alındı biraz da."
(Tanıtım Yazısından)
Goncagül Aydoğdu 
16 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Evet. Her şey sulara yazılmış gibi. Dalgalar boyu uzanıyor gökkuşağına. Renklerin cümbüşü gibi kavramlar da hararetlenmiş. Anlatımıyla, cana yakın tavrıyla yabancılık hissetmedim kitabında. Yine abim yazmış dedim... Ahmet Telli... Yine bir kitabıyla beni fersah fersah denizin derinliklerinde yürütüyor... Tabi su üstüne çıktığımda yine bu malum dünya... Her zaman kitapların dünyasında kalmayı tercih ederim. Gerçekçilikleri bile sahici oluyor çünkü...

sezen 
24 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ahmet Telli'nin denemelerinden oluşan bu kitap fikir dünyamıza yeni bir soluk getiriyor. ayrıca şairin akıcı bir uslubu var ve bu yüzden sizi sıkmıyor. Ahmet Telli'nin şiirleri zaten çok beğenirim. Ve bu kitap içinde rahatlıkla başucu kitaplarımdan biridir diyebilirim.

Kitaptan 2 Alıntı

sezen 
24 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

...şairi metaforların dünyasında, peygamberlerle de aynı düzleme koyabiliriz. Ne ki, şair boyun eğmeyen ve eşitlikçi iken, peygamberler boyun eğmeye zorlayan birer egemenlikçiydiler.

Sulara Mı Yazıldı, Ahmet Telli (Sayfa 20)Sulara Mı Yazıldı, Ahmet Telli (Sayfa 20)
sezen 
24 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Sistemin kendine verdiği "sanatçı" rozetini şeref madalyası gibi taşıyanlara, madalyaların çoktan işporta malı olduğunu haber verecek biri olmalı.

Sulara Mı Yazıldı, Ahmet Telli (Sayfa 31)Sulara Mı Yazıldı, Ahmet Telli (Sayfa 31)