Süleyman Operasyonu

5,0/10  (6 Oy) · 
16 okunma  · 
3 beğeni  · 
756 gösterim
Türkiye ile İsrail Savaşırsa Ne Olur?

MİT ve MOSSAD arasında geçen bir mücadelenin öyküsü.. Türkiye ile İsrail Savaşırsa Ne Olur? sorusuna cevap aradığı haber konusu ile hayatı allak bullak olan Süleyman, İsrailli kadın gazeteci sevgilisi, Deniz Kuvvetleri'nde astsubay olan babası, çalıştığı gazetedeki istenmeyen adam halleri arasında gidip gelen derin bir duygusal gerilim altındadır.

Masum bir şekilde haber sorusunun cevabını ararken, aslında dev bir istihbarat savaşının tam merkezinde olduğunu asla bilemez... MOSSAD, Süleyman Operasyonu ismini verdiği bir harekat sayesinde, Akdeniz'deki enerji yataklarıyla ilgili insiyatifi ele geçirmeyi ve MİT'e karşı üstünlük elde etmeyi ummaktadır... Oğluna sevgisini gösteremeyen bir babanın, İsrail'e bağlı kalmakla duygularını yaşamak arasında ezilen bir sevgilinin ve nefret dolu bir gazete genel yayın yönetmeninin tam ortasında umutları tükenmekte olan Süleyman, bu mengeneden nasıl kurtulacağını düşünmektedir. Süleyman Operasyonu başladığında ise dünya değişecektir...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  172
 • ISBN:
  9789759964870
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Vildan Eyüpoğlu 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 4/10 puan

Aslında sadece iyiydi ! Diğer kitaplarını da okumuş biri olarak daha büyük şeyler beklediğimi itiraf edebilirim.Biraz hüsran yaşadım açıkcası .

N. E. A. 
26 May 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Kardeşimin bilim kurgu romanlarına sardığım doğrudur. Burak Turna bir dönemin meşhur yazarlarından. Hala o kadar meşhur mu bilmiyorum. Belki ben okuma alanımı değiştirmiş olabilirim. Kitabın konusu aslında güzel. Ama gidişatta değil de bir yerde bir eksiklik var. Ne olduğunu tam kavrayamadım. Verilmek istenilen bir mesaj var. Onu alıyorsunuz. Ama o konuyu daha iyi anlatabilirdi gibi geliyor.

Cahit Şahin 
28 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 4/10 puan

Kitap sadece yazılmak için yazılmış gibi, nerede başladığı nerede bittiği belli değil. Olay örgüsü çok absürd ve alakasız. 15 -16 tane kitaba imza atmış bir yazardan daha çok acemi yazardan çıkmış kitap gibi. Yazar kitabın devamını yazıp kitaptaki olayları, kişileri toparlar mı bilinmez.

Onur UYGUN 
24 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Kitap çok sıradan ve zorla yazılmış gibi. Okurken sıkan ve çok basit cümlelerle yazılmış. Bazı bölümleri var ki bu kadar sıradan bir roman yazılmış olamaz dediğim. Okuduğum en kötü kitaplardan biridir.