Sultana Dokunmak

7,8/10  (8 Oy) · 
13 okunma  · 
5 beğeni  · 
470 gösterim
Irak’ta bir silah tüccarıyla pazarlık yapan iki yaşlı adamın cesedi Gaziantep’te bir benzin istasyonunda bulunur. Kamuoyunu son dönemlerde meşgul eden öfke ve şiddet yüklü imam cinayetlerine bir yenisi daha eklenmiştir.
Zengin ve nüfuslu çevrelerden kimi kişilerin kaçırılıp öldürülmesi gazete ve televizyonların ana haberlerinde yayınlanmaktadır. Birbirleriyle ilgisiz gibi görünen bu olaylar, Ortadoğu’yu mercek altına almış MİT ve MOSSAD tarafından yakından takip edilmektedir. Çünkü bütün bu olayların ipuçları tek bir noktada birbirine bağlanmaktadır.
Türkiye’de ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde faaliyet gösteren bir tarikat olan Sadikiler, bu olayların düğümlendiği son noktadır.
Sadiklerin sıradan bir kökten dinci tarikat görüntüsünün gerisinde başka amaçları vardır: Ülkeye hilafeti getirip gücü ele geçirmek.

Selim Tekin ise sıradan hayatına bir anda giren Helin kod adlı İsrail ajanıyla yaşadığı ilişki yüzünde tüm bu olayların içine tesadüfen girer.
Helin’in tarikat adamları tarafından öldürülmesi, Selim’i sınırlarını kendinin bile tahmin edemediği bir intikam duygusuna iter.

Selim’in içten içe hissettiği ama görmezden geldiği kimi güçleri, onun içinde şeytan kadar kötü, bir süper kahraman kadar hızlı, bir intikam meleği gibi baş edilmez bir kişilik yaratır.

O, artık eski Selim değildir. İçindeki kavurucu şiddet, dokunduğu her şeyi yakar, ta ki sultana dokunana dek...
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2007
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789752105928
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
DERYA 
27 Şub 16:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

yazarla tanıştığım ilk kitabı...bu kitap polisiyeydi ve tadı damağımda kalmıştı...ikinci kitabı gam da ise karşımda bambaşka bir kitapla çıktı...iki kitabını da severek okuduğum için ne yazdığına değil hakan yel imzasına bakıyorum artık...tavsiye ederim...