Sunguroğlu 2

8,4/10  (16 Oy) · 
63 okunma  · 
14 beğeni  · 
928 gösterim
Elinizde tuttuğunuz bu kitap, Orhan Gazi'nin Rumeli'ye geçerek İstanbul yollarını fethe açtığı günlerin hikayesidir. Bu kitap, serhadlerde kılıç sallayan serdengeçtilerin "Allah Allah" nidasıdır. Bu kitap, burçlarda boy veren isimsiz kahramanların "Allahüekber" sadasıdır. Bu kitap, vatan için, millet için, din için şehit olanların, maziden zamanımıza akseden sesidir. Tarihten örnek al, ecdadını tanı ve istikbale cesaretle yürü!
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2004
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  9789754080513
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
sezernurgul 
28 Mar 10:08 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İlk tarih romanımdır benim. Bir ödev sayesinde okumuştum ve çok beğenmiştim.
Tarihimizi ancak böyle güzel anlatılabilirdi. Sunguroglunun vatanına ve dinine olan sevdası ve yaptığı bir sürü başarılarla dolu olan bir kitap kesinlikle okumanızı tavsiye ederim..

Serdar Poirot 
13 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sunguroğlu serisinin ikinci ve oldukça güzel bir romanı. Söğüt'e dönen Sunguroğlu, Akça dedesinin öldüğünü öğrenir. Ancak görev onu beklemektedir. Köse Papaz, Ayasoyfa'da papazlık yapmakta ve Osmanlı lehine casusluk faaliyetinde bulunmaktadır. Bizans'ta 2 adet imparator vardır. Baba oğul imparatorlar arasında sürekli kavga çıkmaktadır. Orhan Gazi ise sürgündeki imparatorlardan birine destek kararı alır. Sunguroğlu, Çimpeli İbrahim ve Köse Josef ile Bizans'ı karıştırmaya gidecektir. İmparatorun devrilmesi gerekmektedir. Lagan Mişöp gibi mert bir adamla da Şövalye Kalyan gibi bir adamla da çalışır. Ama acaba başarılı olabilecek midir? Kalyan gerçekte kimdir? Soluksuz okunan bir roman.

Leyla Eraslan 
15 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğunuzda sıkılmayacağınız bilakis gurur duyacağınız harika bir roman. Vatana bağlılıkları ve iman gücü Takdire şayan.

Enes ESEN 
21 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sunguroğlu bir Osmanlı akıncısının içine yiğitlik ve biraz da duygusallık katılmış serüveni. Bunun için kitap bitince zannediyorum etrafımızda ilk bulduğumuz sopayı kılıç yapıp hadeee bre naraları ile millete bir göz dağı vermişizdir, bu kitabi okuduktan sonra. Tek kelimeyle harika bir seri okuyun kaçırmayın. 10 cilt gerçi ilk 3 kitabından sonra çocuk kitabı moduna geçiyor ama olsun onlar da güzel....