Sunguroğlu 3

8,7/10  (10 Oy) · 
50 okunma  · 
10 beğeni  · 
941 gösterim
Orhan bey'in kardeşi Şehzade Halil, Foça korsanları tarafından kaçırılmıştır. Herkesin korktuğu, sindiği korsanlar, Foça ve çevresinde dehşetli bir terör estirmektedirler. Adeta ayrı bir devlet havasında istediklerini yapmaktadırlar.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2004
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789754080537
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ebubekir 
09 Ağu 04:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İlk kitabı neyse 2. ve 3. Kitabı da aynısı aynı karakterin yani Sunguroğlu'nun başından geçenleri aktaran güzel bir roman serisi. Tavsiye edilir mi? Tabii ki. Eğer sahip olduğunuz ve sevdiğiniz bir zihniyet ise (Selçuklu, İslam Ahlakı) eğlenerek ve ders çıkararak okursunuz. Eğer sahip değilseniz de okuyup karşıt veya sahip olmadığınız görüş hakkında güzel bir kaynaktan bilgi edinebilirsiniz.
Mütevazilik nedir deyince bu karakter gelirdi bir aralar aklıma onuda belirteyim.
Bir damla bile kibir varsa içinizde alın ve okuyun, iyi gelir.

Kitaplar her zaman insana iyi gelir zaten.

Serdar Poirot 
13 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sunguroğlu serisinin üçüncü ve en güzel romanı. Orhan Gazi'nin oğlu Şehzade Halil'i Foça korsanları kaçırmıştır. Osmanlılar, Şehzade'nin özgürlüğü için Bizans'a baskıda bulunur ancak Bizans başarılı olamaz. İş yine Sunguroğlu'na düşer. Can yoldaşları Köse Yusuf ve Çimpeli İbrahim'i yanına alan Sunguroğlu, başkumandan Lagan Mişöp'ten de faydalı bilgiler edindikten sonra Foça'ya doğru yola çıkar. Kaptan Gredos, Kalber, Jozefin, manav Gobis gibi isimlerle tanışan Sunguroğlu'nun işi çok zordur. Ama acaba başarılı olabilecek midir? Halil Bey kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Enes ESEN 
21 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sunguroğlu bir Osmanlı akıncısının içine yiğitlik ve biraz da duygusallık katılmış serüveni. Bunun için kitap bitince zannediyorum etrafımızda ilk bulduğumuz sopayı kılıç yapıp hadeee bre naraları ile millete bir göz dağı vermişizdir, bu kitabi okuduktan sonra. Tek kelimeyle harika bir seri okuyun kaçırmayın. 10 cilt gerçi ilk 3 kitabından sonra çocuk kitabı moduna geçiyor ama olsun onlar da güzel....