Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz

9,4/10  (34 Oy) · 
71 okunma  · 
56 beğeni  · 
1.101 gösterim
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2017
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9789752420403
 • Yayınevi:
  Server İletişim
 • Kitabın Türü:
Papatyalar 
13 Mar 08:15 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

Niçin yaratıldık;
》 Sadece ve sadece Allahın 'kul' u olmak , O'na kulluk yapmak için .
Bu nasıl mümkün olur ? Diye sordugumuz zaman ; Kurani Kerim okumak ve anlamakla, Peygamberimiz ve Peygamberlerin hayatlarını öğrenip ona göre kendi hayatlarimizi düzene koymakla. Nasıl düzene koyacağız ; peygamberimizin sunentlerini ve hadislerini iyice kavrayıp hayatımızda uygulamakla.
İlk inen ayet - oku- dur . Okumak öğretir. İnsan okudukça bidate ve yanlış yola düşmekten kurtulur. Oku demiş Yaradan yakışmaz kuluna okumamak.
"Kim benim sünnetimi ihya ederse , ahirette benimle olur " buyuruyor peygamberimiz.
" Kim Kurani Kerimi okudu ve onu hifzetti, ezberlediyse veyahut ahkamini belledi ve onu ortaya koyduysa; Kuranin içinde 'helal ' denilen şeyleri helal ,'haram ' dediği şeyleri haram bellediyse Allah onu cennete koyar . Ailesi efradından on kişi hakkında ona şefaat salahiyeti, hakkı verir. Hepsi cehennemi hak etmiş olan ev ahalisinden on tane kişiyi cehenneme düşmekten kurtarır. (Tirmiziden hadis)"

Kitap ,sünnet ve hadislerle ilgilenen kişiler için başlamak için ideal bir kitap. Akıcı ve anlaşılır anlatımı. Hadis , sünnet ve ayet bağlantısı. Bir çok hadis in neye delalet ettiğinin örneklerle anatilmasi kitabı anlaşılır bir hale getiriyor.

Okumak isteyen herkese çok çok tavsiye edilir.
Hayrli sabahlar , Allahın rahmeti ve bereketi üzerinizde olsun.
Es selamu aleyküm :)