Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz

9,6/10  (8 Oy) · 
15 okunma  · 
22 beğeni  · 
537 gösterim
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2017
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9789752420403
 • Yayınevi:
  Server İletişim
 • Kitabın Türü:

Alemlere rahmet olarak gönderilen, başımızın tacı, gözümüzün nuru, serverimiz, önderimiz, rehberimiz, liderimiz, Efendimiz, ümmeti olmakla şeref duyduğumuz Muhammed-i Mustafa'ya salat, selam ve hürmetlerimizi arz ederiz.

Kitaptan 52 Alıntı

Güzel Bir Dua
"Ya Rabbi! Beni şaşırtma, beni doğru yoldan ayırma, iyi bir şey yapıyorum sanarak yanlış işler yapmaktan, doğru yolda gidiyorum sanarak yanlış yola sapmaktan beni koru."

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 82 - Server Yayınları)Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 82 - Server Yayınları)

Tüm müslümanların hepsinin müşterek bir tek mesleği vardır; o da İslâm'ı anlatmak, İslâm'a hizmet etmek mesleği.

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 67 - Server Yayınları)Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 67 - Server Yayınları)

Kur'an'ı en iyi anlayan, Allah'ın en sevdiği kul odur. Allah'ın en sevdiği işleri, amelleri işleyen kul, Peygamber Efendimiz (sav)'dir.

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 124 - Server Yayınları)Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 124 - Server Yayınları)

Hadis-i Şerif
"Ne oluyor bir takım insanlara ki benim yaptığım bir şeyi yapmaktan kaçınıyorlar, çekiniyorlar? Allah'a yeminler olsun ki muhakkak ki ben onların Allah'ı en iyi bileniyim ve Allah'tan en çok korkanıyım."

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 69 - Server Yayınları)Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 69 - Server Yayınları)

Cömertliğin çeşitleri var; kimisi malını, kimisi de canını veriyor.

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 54 - Server Yayınları)Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 54 - Server Yayınları)

Gerçek Bu!
Bizim Müslümanlıklarımız geleneksel Müslümanlık, folklor Müslümanlığı! ... Bizim Müslümanlığımız anadan atadan, dededen neneden, kulaktan dolma duyduğumuz Müslümanlıktır!

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 111 - Server Yayınları)Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 111 - Server Yayınları)

Allah azze ve celle
Hakkı hak olarak görüp ona uymayı, bâtılı bâtıl görüp ondan korunmayı nasip eylesin.

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 156 - Server Yayınları)Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 156 - Server Yayınları)