Süper Hafıza 5000 Kırmızı Kitap Hipnoz - NLP ve Bilinçaltı Yöntemleriyle Hafıza Geliştirme Teknikleri

4,5/10  (2 Oy) · 
9 okunma  · 
1 beğeni  · 
753 gösterim
Okuduklarımın çoğu kısa sürede hafızamdan siliniyor.
Yabancı dil öğrenemiyorum; çünkü yeni sözcükleri ezberlemek çok zor.

Öğrendiğimi sandığım bir konuyu bir süre sonra unutuyorum.
Sınavlara hazırlanırken aynı konuları defalarca çalışmam gerekiyor.

İnsanların isimlerini bir türlü hatırlayamıyorum.

Siz de bu şikayetlerden yakınıyorsanız, elinizdeki kitap beyin gücünüzü ve hafızanızı maksimum düzeyde kullanmanız için gerekli tüm yöntem ve uygulamaları sizlerle paylaşıyor.
Bir insanın hayatı boyunca kullandığı ortalama 5000 öğrenme biçimine dayanarak hazırlanmış olan bu kitap, harika bir hafızaya sahip olmanızı sağlayarak yaşamınızı kolaylaştıracak.
Sağ ve sol beyini birlikte kullanarak zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyeye taşımak, problemlerin çözümünde etkin hafıza yöntemlerini devreye sokmak, ders çalışma alışkanlıklarınızı temelden değiştirmek istiyorsanız bu kitap harika bir rehber!

Görsel hafızayı geliştirme yöntemleri, belleği güçlendirme teknikleri, beyin-göz egzersizleri ile düşüncenizi programlama metotları, kelimeleri ve görüntüleri hafızada tutma yolları da resimli uygulama örnekleri ile sizleri bekliyor.

Süper bir hafıza ve beyin gücünüzle harikalar yaratmaya hazır olun!

a) Kişinin kendi hafıza becerilerini ölçmesini sağlayan hafıza testleri uygulanır. İnsan zekası ve beyin kapasitesinin özellikleri ele alınır. Hafıza Teknikleri sisteminin can damarı olan zeka ve algılama kapasitesini arttıran Bağlama Tekniği ve uygulamaları öğretilir. Bağlama tekniği daha sonra öğrenilecek yöntemlerle inşa edilecek binanın temelini oluşturur. Bu tekniklerin amacı hafızayı geliştirerek, unutma problemini gidermektir.

b) Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Edebiyat, Din, Felsefe gibi dersleri kısa sürede öğrenmeyi sağlayan Akrostiş tekniği öğretilir ve ders örnekleriyle okuyucuya uygulamaları yaptırılır.

c) Bölüm sonlarında paylaşılan NLP teknikleri ile de öğrenmeye karşı önyargılarını kırmayı sağlayan yöntemler öğretilir.

d) Sınav esnasında öğrencinin yaşadığı sınav kaygısı, bir soruya takılıp kalmak, bildiklerini karıştırmak gibi konulara çözümler sağlanır.

e) Son bölümde hipnozun ne olup, olmadığı ve ne işe yarayacağı açıklanarak, kişinin kendi kendine uygulayabileceği " Hafızanın Güçlenmesi ve Sağ-Sol beynin Birlikte Gelişmesi" üzerine bir trans metni verilir.
(Tanıtım Yazısından)

Kitaptan 8 Alıntı

Neden geçmişinizi bir kere daha yaşamak için yalvarıp duruyorsunuz? Her sabah bir yenisine başlayabilirsiniz.

Süper Hafıza 5000 Kırmızı Kitap, Bülent Şenyürek (Sayfa 217)Süper Hafıza 5000 Kırmızı Kitap, Bülent Şenyürek (Sayfa 217)