Şüphe Asla Uyumaz Sherlock Holmes

8,6/10  (178 Oy) · 
638 okunma  · 
152 beğeni  · 
2.754 gösterim
Bir şeyi saklamanın en iyi yolu, onu herkesin görebileceği bir yere koymaktır.
-Sherlock Holmes-

Bir suçu çözmenin ilk prensiplerinden biri, her ne kadar önemsiz gibi görünse de hiçbir ayrıntıyı atlamamaktır.

İnsanların göz ardı ettiği şeyleri görmek, sonuca ulaşmanın ilk kuralıdır.

Araştırmanız, ayrıntıların gözlemlenmesi üzerine kurulu olduğunda en doğru sonuca vardığınızı siz de göreceksiniz.
-Sherlock Holmes-

Yıllardır büyük bir ilgiyle okunan Sherlock Holmes maceraları, heyecanı zirvede tutmaya devam ediyor.

Toplam 56 hikâyeden oluşan serinin iki kitabından (Akıl Oyunlarının Gölgesinde & Suç Detayda Saklıdır) sonra,

Şüphe Asla Uyumaz ile başarılı dedektifin zekâsına bir kez daha hayran kalacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2017
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053480129
 • Orijinal Adı:
  The Return Of Sherlock Holmes
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Sherlock Holmes serisinden bir kitap edebi bir değeri olmadığını düşünmekle birlikte okuyanın zihnini açık tutan bir seri okumasanız da olur diyemem her kitabın kendine özgü okurları vardır şunu da belirtmek isterim bazı okurlar Edebi değeri olan kitapları okurken sıkılıp bitseydi diyen ya da yarıda bırakanların sayısı azımsanamayacak kadar çoktur ne yazık ki. Bu serinin tüm kitapları kişiyi olaya dahil eder ve sıkılmadan okunmasını sağlayan bir anlatım tarzı mevcuttur bazen heyecanlanır bazen şaşırırsınız. Hatta anlatımı duyar gibi olursunuz. Sözün Özü keyifli okumalar!

Muhammet TUNÇ 
20 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten harika bir kitap. Boş Ev hikayesinde Sherlock Holmes'ün sözde ölümünden sonra ne yaptığı anlatılıyor. Ama bence en güzel hikayesi Dans Eden Adamlar. Dans Eden Adamlar'dan harf bulmaya çalıştım. Çok keyifli bir hikayeydi. Kitabı tavsiye ederim. Herkes Sherlock Holmes okumalı.

Şüphe Asla Uyumaz benzeri kitaplar

Bir solukta Ve bir gecede bitti ve tavsiye edilir
Ayrıca macera Ve gizem severlere uygun Ve sürükleyici bir kitap
Kitaplar olmasa ne yapardım bilmiyorum

Ceren Acer 
27 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Yazarın okumuş olduğum ikinci kitabı olmasına rağmen bir türlü işlenen olay örgüsünde, karakterlerde dişe dokunur kayda değer bir şey bulamamıştım ne yazık ki... Yazarı; kalemi ne kadar basit, kısa polisiye hikayeler yazmamış olsaydı daha iyi olurdu şeklinde kendimce çeşitli bahanelerle suçluyordum. Bu arada bu kitabı da zar zor bitirdikten sonra yine kayda değer, etkilendiğim ve de merak uyandıran bir işleyişle karşılaşmadım. Ayrıca kitapta yer alan polisiye hikayeler kitabı elimden bıraktığım zaman buharlaşıp kayboluyordu. Üstelik bu yazarın yazmış olduğu üç kitap daha vardı elimde... Beğenmemiş olsam da onları da okumalıydım! O üç kitap aylarca bekledi elimde. Sonrasında üçüncü kitabı okumaya başladım ve yazara büyük bir haksızlık ettiğimi anlamış oldum. Sonrasında ise bu yazara ait kitapları büyük bir istekle okuyor olduğumu ve üzerinden zaman geçse bile okuduğum kitaplarındaki olay örgüsünü unutmadığımı büyük bir şaşkınlık içinde fark ettim. Zoraki okuyup da anlamadığım iki kitabını tekrardan okuyabilirim ilerleyen zamanlarda...

Kayra Zilan Bozboğa 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Güzel bir kitaptı. Yoğun ve ağır kitaplardan sonra okunabilir. Dili basit insanı hiç yormayan türden ve birbirinden farklı olaylar örgüsü.. Polisiye sevenlerin okuyabileceği türden.

EDA BAŞDAŞ 
10 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Suç Detayda Gizlidir'i okuduktan sonra yazarın bu kitabını önermişlerdi.Aldım ve tek solukta okudum.Bay Watson & Sherlock Holmes ikilisini seviyorum.

Sadettin TANIK 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Sherlock Holmes gerçekten çok zeki ve sempatik bir dedektif. Hikayelerse birbirinden ilginç ve keyifliydi.Sherlock Holmes'un başkalarının göremediklerini görmesi ise insanı zekasına hayran bıraktırıyor. Ayrıca Sherlock Holmes'in en sevdiğim yönü olayları kıvrak zekasıyla çözdükten sonra suçluyu cezalandırma sırasında kendi vicdanına göre davranması, katı ve değişmez kanunları uygulama işgüzarlığı yapmamasıdır. Bu yüzden onu ahlaki değerleri olan bir insan olarak da kendinize yakın hissedeceğinize ve seveceğinize inanıyorum. Çok keyifli ve heyecanlı bir kitap. Mutlaka okumanızı öneririm.

Esra'nın Dünyası 
08 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

elime alır almaz bir anda kendimi kaptırıp yarısını okuduğum muhteşem ötesi bir kitaptır. her hikayesi bambaşka bir merak uyandırıyor insanda,

Bir Okur Yazar 
07 Şub 22:05 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Tutuklanma mı bu harik.." diyecekken "bu son derece ilginç" diyecek kadar işine aşık. Kendini ait hissettiği şeyden bir süre uzak kaldığında verdiği tepkisiyle 'işini hobi olarak yapıyor' dediğimiz insanlar sınıfına koyuyor kendisini Sherlock.. Belki bizleri kalbimizden tutup macerasının peşinde koşturmasının sebebi de işini hobi olarak yapmasında gizlidir.

"Üzüntünün en iyi ilacı çalışmaktır" diyor Sherlock. Zekasına aşık olduğum kahramanım ile ortak nokta bulmanın huzurunu yakalamış olmakla birlikte kitabı bitirmenin tatlı hüznünü yaşıyorum.

Alperen yabar 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İnsanin hayatinin her doneminde defalarca okunabilecek ama bezdirmeyecek bi eser. Bu serinin kitaplarina bayiliyorum. Kendine has bir anlatimi var. Belki bir gun anlatimin buyusunu cozdugumde birakirim okumayi.

2 /

Kitaptan 27 Alıntı

Tuba Can 
 24 Tem 2017 · Kitabı okudu

"Bazı ağaçlar vardır, belirli bir yüksekliğe çıktıktan sonra bazı tuhaflıklar göstermeye başlarlar. Bunu çoğu zaman insanlarda da görebilirsin.

Bireyler, gelişimleri sırasında atalarına benzerlik gösterirler. Bu yüzden doğruya ya da yanlışa sapma, bazı durumlarda tamamen atalarının çizgisinden gider. Kişi böylece kendi aile geçmişini temsil eder."

Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan DoyleŞüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle

Bundan bir hikaye yazacak olursan, Watson, tavşanlara teşekkür etmeyi unutma, olur mu?

Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle (Sayfa 74 - MARTI)Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle (Sayfa 74 - MARTI)

Kanunların ulaşamadığı bazı suçlar vardır ve bana kalırsa, böyle durumlarda kişisel intikamı hor göremeyiz, en azından bir yere kadar.

Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle (Sayfa 254 - İZ)Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle (Sayfa 254 - İZ)
Hilal Y. 
08 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçirmeyeceği şeyleri yapmasını sağlar...

Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan DoyleŞüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle
Matelda 
23 Ara 2017 · Kitabı okudu

“Kendim için en iyisinin mutlak, çıplak gerçekleri anlatmak olacağından en ufak bir kuşkum yok.”

Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle (Sayfa 115)Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle (Sayfa 115)
3 /