Şüphe Asla Uyumaz Sherlock Holmes

8,5/10  (121 Oy) · 
434 okunma  · 
106 beğeni  · 
2.084 gösterim
Bir şeyi saklamanın en iyi yolu, onu herkesin görebileceği bir yere koymaktır.
-Sherlock Holmes-

Bir suçu çözmenin ilk prensiplerinden biri, her ne kadar önemsiz gibi görünse de hiçbir ayrıntıyı atlamamaktır.

İnsanların göz ardı ettiği şeyleri görmek, sonuca ulaşmanın ilk kuralıdır.

Araştırmanız, ayrıntıların gözlemlenmesi üzerine kurulu olduğunda en doğru sonuca vardığınızı siz de göreceksiniz.
-Sherlock Holmes-

Yıllardır büyük bir ilgiyle okunan Sherlock Holmes maceraları, heyecanı zirvede tutmaya devam ediyor.

Toplam 56 hikâyeden oluşan serinin iki kitabından (Akıl Oyunlarının Gölgesinde & Suç Detayda Saklıdır) sonra,

Şüphe Asla Uyumaz ile başarılı dedektifin zekâsına bir kez daha hayran kalacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053480129
 • Orijinal Adı:
  The Return Of Sherlock Holmes
 • Çeviri:
  Cumhur Mısırlıoğlu
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Muhammet TUNÇ 
20 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten harika bir kitap. Boş Ev hikayesinde Sherlock Holmes'ün sözde ölümünden sonra ne yaptığı anlatılıyor. Ama bence en güzel hikayesi Dans Eden Adamlar. Dans Eden Adamlar'dan harf bulmaya çalıştım. Çok keyifli bir hikayeydi. Kitabı tavsiye ederim. Herkes Sherlock Holmes okumalı.

Hilal Y. 
21 May 09:40 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Bir suçu çözmenin​ ilk prensiplerinden biri, her nekadar önemsiz gibi görünse de hiçbir ayrıntıyı atlamamaktır..İnsanların gözardı ettiği şeyleri görmek sonuca ulaşmanın ilk kuralıdır..

Bir solukta Ve bir gecede bitti ve tavsiye edilir
Ayrıca macera Ve gizem severlere uygun Ve sürükleyici bir kitap
Kitaplar olmasa ne yapardım bilmiyorum

Ceren Acer 
27 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Yazarın okumuş olduğum ikinci kitabı olmasına rağmen bir türlü işlenen olay örgüsünde, karakterlerde dişe dokunur kayda değer bir şey bulamamıştım ne yazık ki... Yazarı; kalemi ne kadar basit, kısa polisiye hikayeler yazmamış olsaydı daha iyi olurdu şeklinde kendimce çeşitli bahanelerle suçluyordum. Bu arada bu kitabı da zar zor bitirdikten sonra yine kayda değer, etkilendiğim ve de merak uyandıran bir işleyişle karşılaşmadım. Ayrıca kitapta yer alan polisiye hikayeler kitabı elimden bıraktığım zaman buharlaşıp kayboluyordu. Üstelik bu yazarın yazmış olduğu üç kitap daha vardı elimde... Beğenmemiş olsam da onları da okumalıydım! O üç kitap aylarca bekledi elimde. Sonrasında üçüncü kitabı okumaya başladım ve yazara büyük bir haksızlık ettiğimi anlamış oldum. Sonrasında ise bu yazara ait kitapları büyük bir istekle okuyor olduğumu ve üzerinden zaman geçse bile okuduğum kitaplarındaki olay örgüsünü unutmadığımı büyük bir şaşkınlık içinde fark ettim. Zoraki okuyup da anlamadığım iki kitabını tekrardan okuyabilirim ilerleyen zamanlarda...

Sadettin TANIK 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Sherlock Holmes gerçekten çok zeki ve sempatik bir dedektif. Hikayelerse birbirinden ilginç ve keyifliydi.Sherlock Holmes'un başkalarının göremediklerini görmesi ise insanı zekasına hayran bıraktırıyor. Ayrıca Sherlock Holmes'in en sevdiğim yönü olayları kıvrak zekasıyla çözdükten sonra suçluyu cezalandırma sırasında kendi vicdanına göre davranması, katı ve değişmez kanunları uygulama işgüzarlığı yapmamasıdır. Bu yüzden onu ahlaki değerleri olan bir insan olarak da kendinize yakın hissedeceğinize ve seveceğinize inanıyorum. Çok keyifli ve heyecanlı bir kitap. Mutlaka okumanızı öneririm.

EDA BAŞDAŞ 
10 Mar 13:22 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Suç Detayda Gizlidir'i okuduktan sonra yazarın bu kitabını önermişlerdi.Aldım ve tek solukta okudum.Bay Watson & Sherlock Holmes ikilisini seviyorum.

Kayra bozboğa 
29 Tem 00:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Güzel bir kitaptı. Yoğun ve ağır kitaplardan sonra okunabilir. Dili basit insanı hiç yormayan türden ve birbirinden farklı olaylar örgüsü.. Polisiye sevenlerin okuyabileceği türden.

Esra'nın Dünyası 
08 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

elime alır almaz bir anda kendimi kaptırıp yarısını okuduğum muhteşem ötesi bir kitaptır. her hikayesi bambaşka bir merak uyandırıyor insanda,

Hüsna Teker 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sürükleyici ve muhteşem bir kitap...Her sayfasında merak artıyor her sayfa sonunda suçluyu bulma arzunuz oluşuyor....Tek kelimeyle muhteşem...

Hakan Aktaş 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tek kelimeyle muhteşem. Sherlock Holmes bütün detayları görebilen harika bir dedektiftir. Bu bilgiden sonra fazla açıklama yapmaya gerek yok aslında. Çünkü Holmes insanların ilk bakışta belki anlayamayacakları bir olayı görüp onu zekasıyla yorumlayan ve çözen özel bir dedektif. Kitapta yer alan hikayeler de demek istediğimi çok güzel açıklıyor. Kitapta yer alan hikayeleri okurken içimde çözme isteği uyandı ancak beceremedim :) Okuması zevkli güzel bir yapıt.

2 /

Kitaptan 7 Alıntı

Tuba Can 
 24 Tem 10:49 · Kitabı okudu

"Bazı ağaçlar vardır, belirli bir yüksekliğe çıktıktan sonra bazı tuhaflıklar göstermeye başlarlar. Bunu çoğu zaman insanlarda da görebilirsin.

Bireyler, gelişimleri sırasında atalarına benzerlik gösterirler. Bu yüzden doğruya ya da yanlışa sapma, bazı durumlarda tamamen atalarının çizgisinden gider. Kişi böylece kendi aile geçmişini temsil eder."

Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan DoyleŞüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle
Hilal Y. 
08 Haz 15:12 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçirmeyeceği şeyleri yapmasını sağlar...

Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan DoyleŞüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle
Çağrı Aşlak 
07 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir şeyi saklamanın en iyi yolu, o şeyi herkesin görebileceği bir yere koymaktır.

Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan DoyleŞüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle
Yavuz Gencay 
 18 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Norwood'lu İnşaatçı
Holmes gülümseyerek Lestrade'in omzuna vurdu.
'' Ününüzü kaybetmek şöyle dursun sevgili Bayım, ününüze ün katacağınıza emin olabilirsiniz. Yazdığınız raporda birkaç değişiklik yaparsanız Müfettiş Lestrade'i aldatmanın ne kadar zor olduğunu anlarlar. ''
'' Yani isminizin karışmasını istemiyor musunuz? ''
'' Kesinlikle istemiyorum. Sonucun kendisi benim için yeterli bir ödül. Belki bir gün, bu kandırmacayı anlatması için hevesli tarihçime izin verirsem gerekli övgüyü alırım, ne dersin Watson?...

Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle (Sayfa 70 - Martı Yayıncılık)Şüphe Asla Uyumaz, Arthur Conan Doyle (Sayfa 70 - Martı Yayıncılık)