Sure Meryem - Sure Taha

·
Okunma
·
Beğeni
·
35
Gösterim
Adı:
Sure Meryem - Sure Taha
Baskı tarihi:
Şubat 2015
Sayfa sayısı:
191
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056537745
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Özdemir Kitabevi
191 syf.
·Beğendi·10/10
Tefsir okumak isteyen herkese şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitap ve bir yazar. Mehmet Bakırcı'nın yalnızca bu 2 sureyi açıklayan kitabı değil bütün kitapları okunmaya değer. İçiniz rahat bir şekilde, güvenerek okuyabileceğiniz mükemmel bir eser ve mükemmel bir yazar. Meal veya tefsir okuyorum ama anlamıyorum diyenler için özellikle okumalarını tavsiye ederim çünkü kitabın içinde kayboluyorsunuz. Kitap bitmesin diye azar azar okumak istiyorsunuz ama bir o kadar da hemen bitirmek istiyorsunuz. Meryem ve Taha surelerini o kadar açıklayıcı o kadar sürükleyici anlatıyor ki anlatamam size okumanız lazım, herkes okumalı :) Zaten yazarın bir kitabını okur okumaz diğer kitaplarını almak için acele edeceksiniz. Velhasıl kelam okumak isteyen herkese iyi okumalar, Allah zihin açıklığı versin :)
191 syf.
Çok önceleri okumuştum. hayatlarını Kuran'a ve sünnete adamış ikikardeş; Mehmed Bakırcı ve Saffet Bakırcı hocaların dilleriden ve kalemlerinden dökülenler. Hakkı haykırmak, insanlara ulaştırmak için hiç durmadan çalışıp didinen iki alim kul. Tefsir kitabına yprum yapmak bizim ne haddimize. sadece okunmalı ve anlaşılmalı.
" Kim benim hidayetime uyarsa, ne sapıtır ne de mutsuz olur. Ama kim de benim zikrimden yüz çevirirse onun için de sıkıntılı bir maişet vardır. Onu kıyamet günü kör olarak haşrederiz.
Diyecek ki : Yarabbi niye beni kör olarak dirilttin? Ben görür biriydim.
(Buna karşılık Allah) Dedi ki, işte böyle. Sana ayetlerimiz gelmişti. Sen o ayetlerimi unutmuştun. İşte bugün sen de unutulanlardan olursun. İşte böyle. Kim ki Rabbinin ayetlerine inanmaz, zorbalığı seçerse, Allah'ın kendisine verdiği nimetleri boşa harcarsa, biz bu kimselere işte böyle karşılık veririz. "
Mehmet Bakırcı
Sayfa 176 - Serendib Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sure Meryem - Sure Taha
Baskı tarihi:
Şubat 2015
Sayfa sayısı:
191
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056537745
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Özdemir Kitabevi

Kitabı okuyanlar 4 okur

  • Beyzanur Bıyık
  • Elif Nur Açıkel
  • Ayşenur KARTAL
  • Ahmed Bayav

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (2)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0