Sure Meryem - Sure Taha

10,0/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
12 gösterim
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  191
 • ISBN:
  9786056537745
 • Yayınevi:
  Özdemir Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ayşenur Kartal 
24 Oca 18:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tefsir okumak isteyen herkese şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitap ve bir yazar. Mehmet Bakırcı'nın yalnızca bu 2 sureyi açıklayan kitabı değil bütün kitapları okunmaya değer. İçiniz rahat bir şekilde, güvenerek okuyabileceğiniz mükemmel bir eser ve mükemmel bir yazar. Meal veya tefsir okuyorum ama anlamıyorum diyenler için özellikle okumalarını tavsiye ederim çünkü kitabın içinde kayboluyorsunuz. Kitap bitmesin diye azar azar okumak istiyorsunuz ama bir o kadar da hemen bitirmek istiyorsunuz. Meryem ve Taha surelerini o kadar açıklayıcı o kadar sürükleyici anlatıyor ki anlatamam size okumanız lazım, herkes okumalı :) Zaten yazarın bir kitabını okur okumaz diğer kitaplarını almak için acele edeceksiniz. Velhasıl kelam okumak isteyen herkese iyi okumalar, Allah zihin açıklığı versin :)

Çok önceleri okumuştum. hayatlarını Kuran'a ve sünnete adamış ikikardeş; Mehmed Bakırcı ve Saffet Bakırcı hocaların dilleriden ve kalemlerinden dökülenler. Hakkı haykırmak, insanlara ulaştırmak için hiç durmadan çalışıp didinen iki alim kul. Tefsir kitabına yprum yapmak bizim ne haddimize. sadece okunmalı ve anlaşılmalı.

Kitaptan 1 Alıntı

Ayşenur Kartal 
24 Oca 19:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Taha suresi 123-127
" Kim benim hidayetime uyarsa, ne sapıtır ne de mutsuz olur. Ama kim de benim zikrimden yüz çevirirse onun için de sıkıntılı bir maişet vardır. Onu kıyamet günü kör olarak haşrederiz.
Diyecek ki : Yarabbi niye beni kör olarak dirilttin? Ben görür biriydim.
(Buna karşılık Allah) Dedi ki, işte böyle. Sana ayetlerimiz gelmişti. Sen o ayetlerimi unutmuştun. İşte bugün sen de unutulanlardan olursun. İşte böyle. Kim ki Rabbinin ayetlerine inanmaz, zorbalığı seçerse, Allah'ın kendisine verdiği nimetleri boşa harcarsa, biz bu kimselere işte böyle karşılık veririz. "

Sure Meryem - Sure Taha, Mehmet Bakırcı (Sayfa 176 - Serendib Yayınları)Sure Meryem - Sure Taha, Mehmet Bakırcı (Sayfa 176 - Serendib Yayınları)