Sürüden Ayrı

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
419 gösterim
- Dün geçmiştir. Gelecek ise ümittir. Fakat şimdi gerçektir. Geçmiş, şimdi ve geleceği ayıran hiçbir şey yoktur. Hepsi şu anda toplanmıştır. Gerçek budur. Tereddüt etmeden karar verdiğin an. "Marubashi". Sen söyle"

- "Marubashi". Hayat Köprüsü.

Memnuniyetle ellerini iki yana açtı "Anlat bakalım Ayaz, hayat köprüsü nedir?"

- Köprünün ortasında düşmanla karşılaştığın andır. Kaçış yoktur. Geriye dönüş yoktur.Durakladığında bile düşmanın kılıcı seni keser. Sırtını dönmek mevzu bahis değildir. Sağa sola atlamak uçuruma düşüp ölmektir. Hayatı seçmenin tek yolu ölümü seçmektir. Geriye kalan tek yol düşmanın üzerine doğru yürümektir.

Carlos heyecanla bana doğru eğildi. "Düşmanın kalbine doğru ilerlemek" dedi. Sözü ele aldı.

"Ruhunu geleceğe doğru uzattığında şimdiki an tarafsızdır. Geçmiş gelecek olur. Gelecek ise şu an olur. Zamanla, kainatla, hayatla dünyayla her şeyle olan bağlantını kestiğinde ancak ve ancak o esnada ölümü seçerek özgürlüğe kavuşursun. Köprüyle hayat bir bütün haline gelir. Cennet buradadır. Cehennem buradadır. Aynı dilim içinde yaşarlar. Sonsuzluk saliselere sıkışmıştır. Ölümü seçmek, hayatı seçmekle bir bütün haline gelir. Yaşamak ölüme doğru kılıcınla saldırmaktan ibaret kalır.

Yavaşça başımı salladım. Sesim boğuk çıktı.

- Ölümle yaşam birdir. İkisini de köprüde kucaklarsın.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2001
 • Sayfa Sayısı:
  313
 • ISBN:
  9789753168632
 • Yayınevi:
  Alfa Yayıncılık
 • Kitabın Türü: