Susurluk 20 Yıllık Domino Oyunu

·
Okunma
·
Beğeni
·
513
Gösterim
Adı:
Susurluk 20 Yıllık Domino Oyunu
Baskı tarihi:
Haziran 2000
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754706345
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İletişim Yayınları
Susurluk kazası ile ilgili geçmiş dönem ve kaza sonrası bilgiler veren bir araştırma kitabı
272 syf.
·Beğendi·10/10
Son derece güzel bir araştırma eseri. Susurluk kazasının yaşandığı dönemde 10 adet çetenin çökertildiği ve neden sadece bu çetenin ön plana çıktığı ile ilgi çekici bir giriş yapıyor yazar. Sonrasında ise kazanın aktörlerinden Abdullah Çatlı'nın darbe öncesindeki faaliyetlerinden başlıyor. İşin içinde o dönemde yer alan pek çok kirli oyunun olduğunu belgeleri işe açıklıyor. Tarık Ümit'in kaçırılması, Behçet Cantürk, Ömer Lütfi Topal, Cem Ersever cinayetleri, Azerbaycan'da planlanan darbe girişimi, mafyanın döviz serbestliğinden sonra devlet görevlileri ile giriştiği karanlık ilişkiler, yayınlanan 2 MİT raporu gibi pek çok şey açıklanıyor. Mehmet Ağar, İbrahim Şahin, Ayhan Akça ve Ayhan Çarkın gibi önemli isimlerin bu işlerde aldığı roller de anlatılıyor. O karanlık dönemi merak edenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.
272 syf.
·1 günde·1/10
kitap araştırma falan değil yüzde doksanı kendi iddiaları kendi düşünceleri ve külliyen yalan olup çamur atma amaçlı algı amaçlı yazılmış ve basılmış bir kitap .... yakın zamanda fetöcülüğü tescillenmiş zaten ...
Susurluk'ta kaza sonucu ortaya çıkarılan çete herkesin tüyünü ürpertiyor. Ama büyük kentlerde sokağa park ettiği otomobili için değnekçiye para ödemek (aksi halde dayak yemek) nedense Cumhuriyet vatandaşlarının pek ağrına gitmiyor... Çünkü bu vakada otomobili ve şahsi sağlığı tehdit eden Susurluk Çetesi değil sadece otopark mafyası. Yani o kadar tehlikeli değil.
Papa II. Jean Paul suikastında Mehmet Ali Ağca'ya silahı sağlayan Abdullah Çatlı, CLA ve KGB arasındaki satranç oyununda piyon gibi kullanıldı.

(Ağca katıldığı tv programında suikast emrini vatikandan aldığını itiraf etmişti.Yani bu iddiası patlamış oldu sevgili yazarın.)
20.09.2018 (Hürriyet)

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na, durdurulan MİT TIR'ları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a ilettiği iddiasıyla yargılandığı davada, "gizli kalması gereken bilgileri açıklamak" suçundan verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasını onadı, milletvekilliği sona erinceye kadar cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi.

(Fetöcü nün yazdığı kitabı okuyorum resmen :-)) kitabında milliyetci cumhuriyetci devletci namuslu haysiyetli geçinip devletin derin kahramanlarından Çatlıya Ağara çamur atan adam can dündara bazı devlet sırlarını sızdırmış :-) ŞAŞIRMADIM tabiki.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Susurluk 20 Yıllık Domino Oyunu
Baskı tarihi:
Haziran 2000
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754706345
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İletişim Yayınları
Susurluk kazası ile ilgili geçmiş dönem ve kaza sonrası bilgiler veren bir araştırma kitabı

Kitabı okuyanlar 8 okur

  • Burak
  • emine karaca
  • Seyyah
  • Akın Karabeyoğlu
  • Yaşar Çıkrıkçı
  • clh
  • iiii kkk
  • Serdar Poirot

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.9 (3)
9
%28.6 (2)
8
%0
7
%14.3 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%14.3 (1)