Suyun Gizli Mesajı

8,1/10  (11 Oy) · 
22 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.033 gösterim
Suyun Gizli Mesajı, uluslararası üne sahip olan araştırmacı Masaru Emotonun bütün dünyada büyük yankı uyandıran su kristalleri fotoğraflarını içeren sıra dışı kitabı. Su moleküllerinin düşüncelerimizden, duygularımızdan ve kullandığımız kelimelerden etkilendiğini bulgulayan Dr. Emoto, suyun, söylenen sözlere, hissedilen duygulara, gösterilen görüntülere ve dinletilen müziğe göre nasıl bir değişim gösterdiğini birbirinden muhteşem su kristali fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor. Hem dünyamız hem de bizler büyük ölçüde sudan oluştuğumuz için suyun mesajı hepimizin bireysel sağlığı, doğanın yenilenmesi ve dünya barışı açısından muazzam bir önem taşıyor.
Depremden hemen önce ve hemen sonra yeraltı sularından aldığı numunelerdeki kristal oluşumlarını inceleyen Dr. Emoto, bu verilerin biriktirilmesi durumunda, su kristali teknolojisinin depremleri önceden tespit etmekte kullanılabileceğini de ortaya koyuyor.

Yüzyıllar boyunca, insanlık, yeryüzünden sürekli çaldı ve her seferinde geride çok daha kirli bir dünya bıraktı. Ama şimdi su bizimle konuşuyor; su kristalleri aracılığıyla, bilmemiz gerekenleri bize söylüyor. Bugünden itibaren yepyeni bir tarih biçimlendirmeliyiz. Su, kendimize nasıl bir yön belirlediğimizi büyük bir dikkatle izliyor ve kayda geçiriyor. Benim tek arzum, suyun bütün insanlığa verdiği mesajın herkesçe duyulması ve özümsenmesi.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9789752750562
 • Çeviri:
  Yonca Hancıoğlu
 • Yayınevi:
  Kuraldışı Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Meyrem KARADENİZ 
21 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın yıllardır süren araştırmalarını resimlerle destekleyerek hazırladığı bir kitap. Kitabı arkadaşımın önerisi ile almıştım ve ister psikolojik deyin ister inanarak uygulayın suyun gizli mesajını duymanız için güzel bir başlangıç olabilir. Yıllardır farklı inançlarda da benzer uygulamalara yer verildiğini hatırlayacaksınız ve bunun bilimsel olarak da tespit edilmiş olması inandırıcılığını arttırıyor kuşkusuz. Beğenerek okudum.

Yasin Bektaş 
18 Nis 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı okumaya başladığımda içerisinde hayatımızı ve çevremizi etkileyecek bu kadar önemli verilere ulaşabileceğimi düşünmemiştim. Vücudumuzun yaklaşık p'i su olarak kabul edilir, kitapta uzun araştırmalar sonucunda suyun buz halinda çekilen fotoğrafların kristallerinin fotoğrafları yer almakta. Suya güzel sözler söylendiğinde harika oluşumlar çıkarması ve kötü sözler söylendiğinde kristal oluşmayıp dağılmasını kanıtlamış. Bu uygulamayı kendimize uyarlarsak herşeye karşı yapıcı davranmamız sonucuna varabiliriz. Kesinlikle okuyun düşünceleriniz değişecektir.

Kübra 
06 Oca 16:47 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Su herhangi bir madde değil, muhteşem doğanın yaşam gücüdür.Bu,suyun temizleme ve bütün canlılara hayat verme gizemli yeteneğini bir kez daha farketmemi sağladı.Ruhun, duyguların ve titreşimin buz kristalleri oluşumu üzerinde bir etkisi olduğunu görebiliyorum ve bu sayede ruhun ve kelimelerin önemini hissedebiliyorum.Bu bilgi çok muhteşem ve eşsiz şekilde etkileyici.

Pol Gara 
03 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Suyun Gizli Mesajı, uluslararası üne sahip Japon araştırmacı Masaru Emoto'nun bütün dünyada büyük yankı uyandıran su kristalleri fotoğraflarını içeren sıra dışı kitabı. Su moleküllerin düşüncelerimizden, duygularımızdan ve kullandığımız kelimelerden etkilendiğini bulgulayan Dr. Emoto, suyun, söylenen sözlere, hissedilen duygulara, gösterilen görüntülere ve dinletilen müziğe göre nasıl bir değişim gösterdiğini birbirinden muhteşem su kristali fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor.

Just read 
12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Su ile ilgili okuduğum ve fotoğraflarını gördükçe ağzımın açık kaldığı harika bir eser. Suyun ağzımızdan çıkan her kelimeye verdiği tepki inanılmaz. Hepsi tek tek fotoğraflanmış ve kitapta paylaşılmış. İçiceğiniz suya güzel şeyler söyleyin arkadaşlar suyunuz da güzelleşsin kalbinizde :)

Halil TUTAR 
21 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 7/10 puan

Su kristalleri üzerine araştırmalar yapmış olan Masaru Emoto'nun bazı çalışmalarını ve düşüncelerini paylaştığı bir kitap. Tüm insanlarında sudan yaratıldığını ve suyun kendi hafızası olduğunu savunan kitap,dünyanın farklı bölgelerinden alınmış su kristallerinin resimleriyle görsel olarak ta zenginleştirilmiş. Suya güzel sözler ve müzik ile bazı deneyler bulunmakta. Araştırmacıya %100 katılmamakla birlikte,okunulması gereken farklı bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı

Yasin Bektaş 
18 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Su
Suyun dünyaya iletmek istediği bir mesajı vardı: Dünyayı bir arada tutan sevgi ve şükrandır

Suyun Gizli Mesajı, Masaru Emoto (Sayfa 131 - Kuraldışı)Suyun Gizli Mesajı, Masaru Emoto (Sayfa 131 - Kuraldışı)