Sylvestre Bonnard'ın Suçu

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
162 gösterim
'' Bütün gücünle büyük şeylere ver aklını ve bilki düşünce dünyanın tek gerçeğidir. Doğayı kendi boyuna yükselt ve tüm evren senin için yalnızca kahraman ruhunun bir yansıması olsun. Onurun için savaş; insana yakışan tel şey budur ve eğer yara alman gerekirse, kanını iyilik getiren çiğ damlaları gibi saç ve gülümse.''
-Ne yaptınız, dedi bana, aman Tanrım, siz ne yaptınız! Reşit olmayan kız çocuğunu ayartma, kaldırma, kaçırma! Başınıza tam bir bela almış bulunuyorsunuz. En iyisinden beş-on yıllık hapis cezası sizi bekliyor.
-Aman Tanrım' diye bağırdım; masum bir çocuğu kurtarmaktan on yıl hapis ha!
-Yasa böyle! yanıtını verdi Bay De Gabry. Hukuk öğrenimi görmiş olduğundan filan değil, ana Lusance Belediye Başkanı olduğum ve memurlarımı bizzat aydınlatmak için bu konuda bilgi sahibi olmam gerektiği için ben mevzuatı oldukça iyi bilirim, anlıyor musunuz aziz dostum Bay Bonnard. Mouche bir namussuzdur, Prefere denen kadın ise hayasızın biri, sizde bir... tam ifade edecek kelimeyi bulamıyorum.
Anatole France'ın bütün yapıtlarını yayınlama programı çerçevesinde Penguenler Adası, Tais, Kraliçe Pedaque Kebapçısı, Dostumun Kitabı, Ermiş Claire'in Kuyusu, Balthasar, Küçük Pierre ve Bay Bergeret Paris'te yayınlanmıştır. Yazarın öteki yapıtları yayınevimizin programına uygun olarak yayınlanacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2003
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9789758460519
 • Çeviri:
  Beyhan Kayıhan
 • Yayınevi:
  Pencere Yayınları
 • Kitabın Türü: