Tablolarla Namaz Hikayeleri

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
245 gösterim
Cemil Tokpınar -Arif Ergun -Nesrin Çaylı "Namazla Diriliş Seferberliği" dalga dalga genişliyor, büyüyor. "Namaz Gönüllüleri" halkasına katılan her namaz sevdalısı, bu seferberliğe katkı yapmanın çabasına giriyor. Kimi kelâmıyla, kimi kalemiyle, kimi de fırçasıyla bu sevdasını paylaşıyor.

*** Yazar Cemil Tokpınar. "Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?" isimli kitabıyla milyonların gönlüne ve gündemine damgasını vurdu. Namaz sevdalılarıyla heyecanını paylaştı. Namaz sevdalısı aydınlar tarafından kurulan "Namaz Gönüllüleri platformu" pek çok ilke imza attı.

*** Ressam Arif Ergun. İki yıl boyunca çalıştı. Urve bin Zübeyir'in, Abbad bin Bişr'in, Bayezid-i Bestami'nin, Bediüzzaman Said Nursi'nin ve günümüzdeki nice namaz kahramanının muhteşem namazlarını resim sanatıyla anlattı. Dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve "Namaz Resimleri Sergisi" açtı.

*** Yazar Nesrin Çaylı. "Bu huzurlu ve huşûlu seferberlikte ben ne yapabilirim?" diyerek namaz seferberliğine katıldı. Namazın her zaman ve her zeminde engel tanımayan yüceliğini gösteren resimler üzerinde aylarca çalıştı. Yaşanmış namaz tablolarını enfes üslübuyla hikâyeleştirdi. "Tablolarla Namaz Hikâyeleri" sizin de içinizdeki namaz ve ibadet aşkını alevlendirecek.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  303
 • ISBN:
  9752698093
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü: