Taç The Selection Serisi 5

5,9/10  (11 Oy) · 
22 okunma  · 
8 beğeni  · 
346 gösterim
“Hayat, sen planlar yaparken basına gelenlerdir”
denir ya, aşk da öyledir…

Eadlyn, Illéa’nın kendi Seçim’ini yapacak ilk prensesi olmuştu ama otuz beş adaydan herhangi birine âşık olmayacağına kesinlikle emindi. Planlarında aşka yer yoktu. Yarışmanın ilk beş haftasını, onları evlerine geri gönderebilmek için günleri sayarak geçirdi.

Ancak sarayda gelişen olaylara bakılırsa, kaderin Eadlyn için başka planları vardı. Eadlyn, annesiyle babasının peri masalına benzer
aşkları gibi bir ask yaşayabileceğinden, üstlendiği yeni görevler dolayısıyla buna fırsat bulabileceğinden emin olmasa da, Eros’un okunu durdurmak mümkün mü?!

İste o an geldi, bir mucize gerçeklesti!
Hem de gökten yağan elmalar eşliğinde…

Dünya çapında büyük bir hayran kitlesi olan Seçim serisi, yeni kitabıyla yine çok dokunaklı bir masal anlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9786050935677
 • Çeviri:
  Derya İmer Aydınlık
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
busunkitapligi 
23 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 4/10 puan

Kitap bir yerden sonra canımı sıkmıştı fakat son kısımda bir hayli güzel toparladı. Başından beri olmasını istediğim kişi prens olduğu için mutluyum ve dördüncü kitaptaki bencil kız büyüdüğü için de. Yine de seri çok yavandı, tavsiye listeme eklemek zor.

En büyük eleştirim, yazarın aşk anlayışına. İkincisi mezhep genişliğine. Üçüncüsü sevmekten ziyade tapınmaya odaklanan ilginç zihnine. Son olarak bu seriyi distopya kategorisine sokan herkese.

Bir seriye başlayınca kolay kolay yarım bırakmıyorum. Kapakları gerçekten sevdiğim için devam ettim ama böyle olacağını bilseydim almamış olmayı yeğlerdim. Novella kitaplarını da bitirip rafa kaldırmak istiyorum.

Meltem Köroğlu 
15 Nis 2017 · Kitabı okudu · 18 günde · 4/10 puan

Kesinlikle orjinal seriye yaklaşamayn, tek başına bile bir şey veremeyen bir kitap olmuş. Final tahmin edilebilir. Neredeyse hiç iniş çıkış ve ilginç karakter yok. Tamamen pazarlama stratejisiyle orjinal serinin rüzgarından faydalanmak için yazılmış bir kitap maalesef.

Kitaptan 7 Alıntı

Ama gerçek şu ki aşk, kader olduğu planlı ; güzel olduğu kadar felakettir.

Taç, Kiera Cass (Sayfa 261)Taç, Kiera Cass (Sayfa 261)

Aşık olmama izin verdiğim tek zamanda gidip başka bir stratosferdeki birine aşık oluyorum.

Taç, Kiera Cass (Sayfa 186)Taç, Kiera Cass (Sayfa 186)