Talihsiz Serüvenler Dizisi 1 - Kötü Günler Başlarken

8,7/10  (20 Oy) · 
56 okunma  · 
10 beğeni  · 
801 gösterim
Sevgili Okur,

Elinde tuttuğun kitabın son derece sevimsiz olduğunu üzülerek söylemek zorundayım. Çünkü çok şanssız üç çocukla ilgili mutsuz bir öyküyü anlatıyor. Cana yakın ve akıllı çocuklar olmalarına karşın, Baudelaire kardeşler mutsuzluk ve üzüntü dolu bir yaşam sürüyorlar. Bu kitabın daha ilk sayfasında kumsalda oynadıkları ve korkunç haberi aldıkları andan başlayarak, bütün öykü boyunca felaketler onları kovalıyor. Neredeyse talihsizliği çeken birer mıknatıs oldukları söylenebilir.

Üç afacan sadece bu kısacık kitapta açgözlü ve iğrenç bir haydutla, bitli elbiselerle, feci bir yangınla, servetlerini çalmaya yönelik bir entrikayla ve kahvaltı niyetine verilen yulaf lapasıyla karşılaşıyorlar.

Bu sevimsiz öyküleri yazıya dökmek benim için üzücü bir görev. Ama bu kitabı hemen elinden bırakmaktan ve daha mutlu bir kitap okumaktan seni alıkoyan hiçbir şey yok.

En derin saygılarımla,
-Lemony Snicket-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  162
 • ISBN:
  9789753235822
 • Çeviri:
  Nurettin Elhüseyni
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Merve Akpınar 
 07 Şub 22:54 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Öncelikle bir çocuk kitabı olduğunu ve "son derece sevimsiz" olarak nitelendirilen mutsuz sonlu bir kitap olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu kitabı sevmek istiyorsanız mutlu son aramamalısınız. Hikayemizde öksüzler olarak bileceğimiz üç kardeşin başlarına gelen talihsizlikle olan savaşlarını görüyoruz. Şahsen ben keyif aldım ve ilerde serinin devamını da muhtemelen satın alır okurum. Eğer çocuğunuz okuduğu kitaplarda dünyanın toz pembe olduğunu düşünüyorsa bu kitabı okumasını sağlayabilirsiniz. Çocuklar için geliştirici olabileceğini düşünüyorum..

Emre Şeyda 
19 Eyl 17:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Filmini izlemiştim bir de kitabına başlayayım dedim. Filmden kat be kat daha güzel ve heyecanlıydı. Nasıl başladım da bitti anlayamadım. Baudelaire öksüzlerinin acıklı öykülerinin ve yanlarında kaldıkları Kont Olaf ile yaşadıkları kötü olayların anlatıldığı kitap ister istemez sizi sarıyor ve okutuyor. Devam kitaplarını da aldım ve okuma listeme aldım. Çocuk kitabı olabilir belki ama beni sardı.

Berrak Ezgi Kütük 
14 Eyl 18:22 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Her çocuğun hatta bu tür kitaplardan hoşlanan herkesin okumasını tavsiye ettiğim harika bir kitap serisinin ilk kitabı.10 yıl önce okuduğumdan bu güne hep böyle kaliteli diziler aradım ne yazık ki bulamadım.

Kitaptan 5 Alıntı

Acapella Mellon 
21 Mar 20:16 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Eğer, çok ama çok şanslı biri değilseniz, hayatınızda sizi ağlatan olayları hiç kuşkusuz yaşamışsınızdır. O hâlde çok ama çok şanslı biri değilseniz, şöyle uzun bir süre güzelce ağlamanın çoğu kez insana bir rahatlama duygusu verdiğini biliyor olmalısınız

Talihsiz Serüvenler Dizisi 1 - Kötü Günler Başlarken, Lemony SnicketTalihsiz Serüvenler Dizisi 1 - Kötü Günler Başlarken, Lemony Snicket
Acapella Mellon 
21 Mar 20:21 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Dünyada çok ama çok kitap çeşidi vardır. Böyle olması da anlaşılır bir şeydir. Çünkü çok ama çok insan çeşidi vardır ve herkes farklı bir şey okumak ister. Örneğin, küçük çocukların başına korkunç şeylerin geldiği öyküleri okumaktan nefret edenler bu kitabı derhal ellerinden bırakmalıdır. Ama hukukla ilgili bir kitabı hemen hiç kimse okumaktan hoşlanmaz. Hukuk kitapları çok uzun, çok sıkıcı ve çok zor okunur olmakla nam salmıştır. Bir çok avukatın tomarla para kazanmasının bir nedeni de budur. Para uzun, sıkıcı ve zor anlaşılır kitapları okumayı sağlayan bir teşviktir.

Talihsiz Serüvenler Dizisi 1 - Kötü Günler Başlarken, Lemony Snicket (Sayfa 83)Talihsiz Serüvenler Dizisi 1 - Kötü Günler Başlarken, Lemony Snicket (Sayfa 83)
Merve Akpınar 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Baudelaire öksüzleri yemek kitabından putaneska tarifini bir karalama kağıdına geçirdiler. Adalet Strauss da gerekli malzemeleri almak üzere çarşıya giderken onlara eşlik etme inceliğini gösterdi. Kont Olaf çok fazla para bırakmamıştı, ama çocuklar gerek duydukları her şeyi satın almayı becerdiler.

Talihsiz Serüvenler Dizisi 1 - Kötü Günler Başlarken, Lemony Snicket (Sayfa 41)Talihsiz Serüvenler Dizisi 1 - Kötü Günler Başlarken, Lemony Snicket (Sayfa 41)
esseve rin 
12 Şub 20:49 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bazen sadece, bir şeyden nefret ettiğinizi söylemek ve size katılan birini yanınızda görmek, içinde bulunduğunuz berbat bir durum karşısında kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Talihsiz Serüvenler Dizisi 1 - Kötü Günler Başlarken, Lemony Snicket (Sayfa 32)Talihsiz Serüvenler Dizisi 1 - Kötü Günler Başlarken, Lemony Snicket (Sayfa 32)